Dordrecht, Netherlands

Vertrouwen bij Van den Ham ondanks rode lantaarn: "Gevoel dat het goed komt"

FC Dordrecht heeft in tien duels slechts vijf punten behaald, maar trainer Harry van den Ham ziet progressie bij zijn ploeg. "Het is prettiger als we wedstrijden winnen, maar ik maak me geen zorgen", aldus de 66-jarige oefenmeester in gesprek met mediapartner Rijnmond.
Corrado Francke | 9 november 2020 15:09 | Aangepast op 9 november 2020 15:09
De Schapekoppen wonnen één wedstrijd en speelden twee duels gelijk. De overige zeven duels waren er geen punten voor de club aan de Krommedijk. "Ik heb dit zelf nog niet meegemaakt als trainer. Het is nieuw, maar het me ook strijdvaardig."

"Dit is een hartstikke leuk vak, het is alleen jammer dat we wedstrijden spelen", zegt hij met een knipoog. "Die horen erbij. Het is prettig als je die wedstrijden wint. Maar ik maak me geen zorgen, ik heb het gevoel dat het goed komt."

Niet weggetikt

Hij vervolgt: "Het is ook mijn taak om spelers beter te maken. Daar zijn we volop mee bezig", aldus Van den Ham, die vindt dat FC Dordrecht vaak niet eens minder is dan de tegenstander. "Bij FC Volendam verlies je met 7-1, maar wij misten vijf open kansen en hadden een groot spelaandeel. We zijn daar niet weggetikt."

"We creëren genoeg kansen, maar krijgen ze ook kinderlijk eenvoudig tegen. Het hele seizoen al. Tegen elke ploeg krijgen wij kansen, maar de doelpunten die we tegen krijgen, ja, dat is niet best", aldus Van den Ham.

Overtuiging

"Er is voldoende kwaliteit. Een kans missen heeft ook niet altijd met kwaliteit te maken. Ook met overtuiging en de absolute wil om te scoren. Maar als je ze blijft missen, zet je daar wel je vraagtekens bij."

FC Dordrecht speelt maandagavond een uitwedstrijd tegen FC Eindhoven. De Brabanders staan dertiende met twaalf punten. Het duel in Eindhoven begint om 18:45 uur.

Beluister het volledige interview met FC Dordrecht-hoofdtrainer Harry van den Ham via de website van Rijnmond.

Lees ook

De Stemming in Hendrik-Ido-Ambacht: ‘Ik erger me wel echt aan zwerfafval’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Dordrecht Kiest: Vierde debat donderdag te zien op TV Dordrecht

Het vierde en laatste lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 uur te zien...

Minder toeristenverkeer door komst transferium: 'Inwoner mag blij zijn'

Bezoekers van het Werelderfgoed Kinderdijk kunnen vanaf nu hun auto kwijt op het nieuwe transferium....

Drie duels in zeven dagen: De Plucheplakkers over vol programma FC Dordrecht

Voor de dertigste keer dit seizoen komen de Plucheplakkers bijeen voor een nieuwe aflevering. Daarin...

Burgemeester sluit woning na vondst drugs en tienduizenden euro's cash

In een woning aan de Uranusstraat in Zwijndrecht is een handelshoeveelheid van 100,89 kilo hasj en t...

Een zegen of niet meer van deze tijd? Discussie om zondagsrust in deze gemeente

Ondernemers mogen zelf beslissen of zij op zondag de deuren openen. Dat vindt het merendeel van de a...