Dordrecht, Netherlands

Vissen populair door coronacrisis: vier tips om ze aan de haak te slaan

Veel Dordtenaren zijn door de coronacrisis begonnen met vissen. John Lubbers, voorzitter van hengelsportvereniging Verenigde Hengelsport Regio Dordrecht, snapt wel dat wel. “Het zou het beste geneesmiddel zijn dat er bestaat.”
Corrado Francke | 6 mei 2020 17:38 | Aangepast op 6 mei 2020 17:38
John ziet dat veel kinderen met een hengeltje langs de waterkant verschijnen en dat mensen die jarenlang hun hengel in de schuur hebben laten staan, het nu weer oppakken. De populariteit van vissen is ook te zien aan de verkoop van het aantal vispassen. Volgens de Sportvisserij Nederland zijn er dit jaar landelijk al 50.000 meer vispassen verkocht, dan voorgaande jaren. Ook bij de hengelsportvereniging VHRD merken ze dat het aantal leden stijgt, laat John weten.


  1. Lokvoer en aas

Volgens de visfanaat zijn wormen uit de tuin, mais, larven of macaroni geschikt als aas. “En met gedroogd oud brood of paneermiddel is het makkelijk om de vissen te lokken.”

2. Een goede stek

Volgens John is Dordrecht een perfecte stad om te gaan vissen omdat er overal water is. De beste plekken in Dordrecht zijn de Nassauvijvers, in Sterrenburg bij de fontein bij het winkelcentrum, de Gravesingel, de Haaswijkweg en in Stadspolders.

3. Zoek naar iemand die er dagelijks mee omgaat

Een hengelsportwinkelier bijvoorbeeld, vindt John. “Want die heeft heel veel informatie voor je.”

4. Beweeg een beetje als de vis niet bijt

“Dat wil de vis nog weleens verleiden om het aas snel te pakken. Je kunt het doen door het haakje wat naar boven te bewegen en terug te laten zakken, wat schuiner bewegen of verslepen van je dobber of aas. Als ‘ie zelf niet wilt, moet je er wat aan doen.”

Lees ook

Gesneuvelde Kapitein krijgt tachtig jaar na oorlog plek op Dordts ereveld

Het militair ereveld op de Dordtse begraafplaats Essenhof is uitgebreid met een extra graf. Kapitein...

Wat doen deze draadjes op straat? Op honderden plekken gezien

Op honderden plekken zijn ze gezien in onze streek: rubberen draden die over autowegen en fietspaden...

Zorgen over veiligheid op tijdelijke fietsbrug: 'Verlaten en onverlicht'

Doe mee! Molenlanden, de grootste partij in die gemeente, maakt zich zorgen over de veiligheid op de...

Gewonden na vechtpartij in gevangenis: ‘Al langer spanningen’

In de gevangenis van Dordrecht zijn twee gedetineerden gewond geraakt bij een vechtpartij. De twee g...

De Plucheplakkers: 'FC Emmen-uit win je in je (hune)bed'

De Plucheplakkers hebben in de 95e aflevering veel over FC Dordrecht te bespreken. Helaas is niet el...

Evides wil stop op PFAS-lozingen: 'Wat er niet in komt, hoeven wij er ook niet uit te halen'

Drinkwaterbedrijf Evides maakt zich zorgen om de waterkwaliteit in de Maas. Het bedrijf gebruikt wat...