Dordrecht, Netherlands

Vlam in de pan nadat flatbewoner afgeleid raakt door… een andere brand

De brandweer moest in actie komen voor brand in een berging én een vlam in de pan Corrado Francke
De brandweer heeft zaterdagmiddag twee brandjes geblust in dezelfde flat in Dordrecht. Vermoedelijk was een vrouw door de massale brandweer-inzet in de straat afgeleid en vergat ze dat er bij haar thuis nog een pannetje op het vuur stond.
Corrado Francke | 17 mei 2025 16:19 | Aangepast op 17 mei 2025 16:19
De hulpdiensten kwamen rond 14.00 uur ‘s middags af op een melding van een brand in de berging van de flat. Het appartementencomplex staat aan de Halleyweg in de wijk Sterrenburg.

Paniek op tweede etage
Eenmaal ter plekke was het vuur snel onder controle en kon het ventileren beginnen. Maar toen, zo’n 20 minuten na de eerste alarmering, brak er paniek uit op de tweede verdieping. Daar kwam ineens rook uit een van de appartementen.

Al snel werd duidelijk dat het om een pannetje op het vuur ging. Bewoners hadden het vuur geprobeerd te blussen met kleding en een mat, maar slaagden daar niet in. De pan is uiteindelijk met alle geprobeerde ‘blusmiddelen’ naar beneden gegooid.

Woning geventileerd
Ook de woning is daarna geventileerd, waarna de hulpdiensten weer retour konden. Volgens een woordvoerder van de Veiligheidsregio is het ‘aannemelijk’ dat de bewoner afgeleid was geraakt door de inzet van de hulpdiensten bij de brand in de berging.

Lees ook

Sliedrecht bereidt zich voor op azc-protest: 2000 mensen verwacht

In Sliedrecht wordt alles in gereedheid gebracht voor de azc-demonstratie. Hekken zijn geplaatst en ...

Grote Kerk in vervoering gebracht door hardstyle-DJ: 'Indrukwekkend'

Honderden liefhebbers van hardstyle, klassieke muziek én geloofskwesties hebben woensdagavond hun ha...

Brug over de Noord dicht: afsluiting van 16 dagen en meerdere weekenden op deze data

De renovatie van de Brug over de Noord (N915) bij Alblasserdam gaat over ongeveer een maand van star...

Zet dit zelfvarende schip de kapitein buitenspel? 'Goed afstemmen met tegenliggers'

De MPS Lumière heeft deze week een bijzondere vaart gemaakt vanuit Hardinxveld-Giessendam. Aan boord...

Woningen, horeca en maatschappelijke activiteiten: dit zijn de plannen voor de oude bieb

Het gemeentebestuur van Dordrecht wil 1,3 miljoen euro steken in de verbouwing van de oude bibliothe...

Deze gemeente maakt plaats voor woonwagens: tot wel 25 nieuwe plekken

De gemeente Papendrecht gaat ruimte vrijmaken voor 20 tot 25 nieuwe woonwagens. Dat staat in een nie...