Dordrecht, Netherlands

Volkstuinders vinden toch een nieuwe plek

De ondergang dreigde, maar de Dordtse volkstuindersvereniging De Vrije Tuinder heeft toch een nieuwe plek gevonden voor haar leden. Die is gevonden achter het sportcomplex Schenkeldijk, waar ooit het omstreden plan Golf & Wonen gerealiseerd moest worden.
Corrado Francke | 13 juli 2020 17:19 | Aangepast op 13 juli 2020 17:19
De huidige volkstuintjes aan de Reeweg-Zuid moeten plaatsmaken voor woningbouw. De gemeente Dordrecht trok 260 mille uit voor verhuizing van de tuinders, maar die konden voor dat bedrag geen alternatieve locatie vinden.

Omdat de gemeente weigerde om méér geld uit te trekken leek de club ten dode opgeschreven. "Veel leden haakten af, maar gelukkig hebben we nu toch een plek gevonden. Ik ben hartstikke blij", zegt voorzitter Gijs Zevenhoven.

Ook wethouder Marco Stam is blij dat dit 'hoofdpijndossier' een happy end krijgt: "Er is bij het sportcomplex volop parkeerruimte en dat scheelt al gauw een ton. Verhuizing binnen het budget moet dus lukken."

Modelvliegclub Red Eagles reageert iets minder enthousiast op de nieuwe buren: "We zijn gisteravond door de gemeente geïnformeerd, dus dit overvalt ons nogal. En we zien op tekeningen dat de tuinders te dichtbij komen", zegt Bert Brillemans.

De oud-bestuurder van de modelvliegers wijst op een veiligheidscontour van 200 meter rondom het vliegveld: "daar binnen mogen geen mensen komen in verband met de veiligheid."

Stam zegt dat dat probleem wordt opgelost.

Ook Zevenhoven gelooft dat: "misschien moeten de Red Eagles een stukje opschuiven. Ik denk dat we er wel uit komen." Hij hoopt begin volgend jaar naar de nieuwe plek te kunnen verhuizen.

Lees ook

Scooterrijder (17) zwaargewond na botsing, automobilist rijdt door

Een 17-jarige scooterrijder is donderdagavond zwaargewond geraakt bij een ongeluk in Sliedrecht. Een...

Let op: plaatselijk dichte mist

Het KNMI waarschuwt vrijdagochtend voor dichte mist in het westen van het land. Verkeer kan hier hin...

Gemeente Dordrecht wil verhuurvergunning verplichten om leegstand aan te pakken

De gemeente wil particuliere verhuurders aanpakken die zich niet aan de regels houden. Een verplicht...

Bestuurder bekneld na aanrijding, A15 was tijd dicht

Op de A15 bij Gorinchem is donderdagmiddag een ongeluk gebeurd met een vrachtwagen en een bakwagen. ...

Motorrijder rijdt door na scheppen fietser

Een motorrijder is donderdagmiddag doorgereden na een fietser te hebben geschept in Zwijndrecht. De ...

Goed nieuws voor je energierekening! De winter komt er nog niet aan

Schaatsen op de sloot in het dorp of een sneeuwpop maken in de achtertuin. Vergeet het voorlopig maa...