Dordrecht, Netherlands

Volkstuinders vinden toch een nieuwe plek

De ondergang dreigde, maar de Dordtse volkstuindersvereniging De Vrije Tuinder heeft toch een nieuwe plek gevonden voor haar leden. Die is gevonden achter het sportcomplex Schenkeldijk, waar ooit het omstreden plan Golf & Wonen gerealiseerd moest worden.
Corrado Francke | 13 juli 2020 17:19 | Aangepast op 13 juli 2020 17:19
De huidige volkstuintjes aan de Reeweg-Zuid moeten plaatsmaken voor woningbouw. De gemeente Dordrecht trok 260 mille uit voor verhuizing van de tuinders, maar die konden voor dat bedrag geen alternatieve locatie vinden.

Omdat de gemeente weigerde om méér geld uit te trekken leek de club ten dode opgeschreven. "Veel leden haakten af, maar gelukkig hebben we nu toch een plek gevonden. Ik ben hartstikke blij", zegt voorzitter Gijs Zevenhoven.

Ook wethouder Marco Stam is blij dat dit 'hoofdpijndossier' een happy end krijgt: "Er is bij het sportcomplex volop parkeerruimte en dat scheelt al gauw een ton. Verhuizing binnen het budget moet dus lukken."

Modelvliegclub Red Eagles reageert iets minder enthousiast op de nieuwe buren: "We zijn gisteravond door de gemeente geïnformeerd, dus dit overvalt ons nogal. En we zien op tekeningen dat de tuinders te dichtbij komen", zegt Bert Brillemans.

De oud-bestuurder van de modelvliegers wijst op een veiligheidscontour van 200 meter rondom het vliegveld: "daar binnen mogen geen mensen komen in verband met de veiligheid."

Stam zegt dat dat probleem wordt opgelost.

Ook Zevenhoven gelooft dat: "misschien moeten de Red Eagles een stukje opschuiven. Ik denk dat we er wel uit komen." Hij hoopt begin volgend jaar naar de nieuwe plek te kunnen verhuizen.

Meest gelezen

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Sliedrechtse wethouder stapt per direct op na rapport over renovatie raadhuis

De Sliedrechtse wethouder Roelant Bijderwieden (VVD) stapt per direct op. Hij doet dat naar aanleidi...

Passagiers reanimeren man in trein

In de trein van Dordrecht naar Arnhem is dinsdagochtend een man onwel geworden. Medepassagiers grepe...

Goed afval scheiden loont: Ambachters krijgen eenmalige korting op afvalstoffenheffing

Een flinke meevaller voor huishoudens in Hendrik-Ido-Ambacht: doordat de kosten voor afvalverwerking...

Niet gesprongen explosief gevonden in Amstelwijck

Bij het bodemonderzoek in Amstelwijck in Dordrecht is een explosief uit de Tweede Wereldoorlog gevon...

Verdachte eet in politiebus een gekookt eitje en spuugt muntgeld uit

De politie van het team Drechtsteden-Buiten heeft maandagavond een bijzondere verdachte in de bus me...

Veel auto’s door rood op dit kruispunt, bewoners ergeren zich groen en geel

“Als het licht op rood staat, moet je stoppen”, zegt Piet Ritmeester. Maar als de Hardinxvelder naar...