Dordrecht, Netherlands

Vraag een kastanje aan!

Eén van de zeven kastanjebomen, die in februari op de Wolwevershaven worden gekapt, wordt door de gemeente beschikbaar gesteld voor een leuk initiatief dat van het hout gebruik wil maken.
Gert van der Steen | 21 januari 2016 14:27 | Aangepast op 21 januari 2016 14:27
De gemeente vraagt hiervoor om leuke ideeën, zoals het maken van een kunstwerk of het zagen van herinneringsplakken. Mailen kan tot 1 februari naar cje.westgeest@dordrecht.nl.

De zeven bomen worden gekapt omdat ze ziek zijn en een verplaatsing niet zouden overleven. En die verplaatsing is nodig voor het herstel van de kademuur, die in zo'n slechte staat is dat de veiligheid niet meer kan worden gegarandeerd. Na dit herstel zullen zeven nieuwe kastanjes worden geplant van een soort die ongevoelig is voor de kastanjebloedersziekte.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...

Overvaller op chocoladewinkel heeft meer op zijn kerfstok: eis 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist drie jaar cel tegen Mimoun M. (38). De man pleegde vorig jaar een ...