Dordrecht, Netherlands

Vraag een kastanje aan!

Eén van de zeven kastanjebomen, die in februari op de Wolwevershaven worden gekapt, wordt door de gemeente beschikbaar gesteld voor een leuk initiatief dat van het hout gebruik wil maken.
Gert van der Steen | 21 januari 2016 14:27 | Aangepast op 21 januari 2016 14:27
De gemeente vraagt hiervoor om leuke ideeën, zoals het maken van een kunstwerk of het zagen van herinneringsplakken. Mailen kan tot 1 februari naar cje.westgeest@dordrecht.nl.

De zeven bomen worden gekapt omdat ze ziek zijn en een verplaatsing niet zouden overleven. En die verplaatsing is nodig voor het herstel van de kademuur, die in zo'n slechte staat is dat de veiligheid niet meer kan worden gegarandeerd. Na dit herstel zullen zeven nieuwe kastanjes worden geplant van een soort die ongevoelig is voor de kastanjebloedersziekte.

Lees ook

Beveiliger mishandeld, burgemeester geschokt: 'Dit tolereren we niet!'

Een beveiliger is afgelopen weekend mishandeld bij winkelcentrum Hoog Ambacht. De burgemeester van H...

Megaklus van 20 miljoen euro in Crabbehof: 238 huurwoningen worden verduurzaamd

Ruim 230 sociale huurwoningen in de Dordtse wijk Crabbehof ondergaan een ingrijpende metamorfose. He...

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

De Papendrechtsebrug in de N3 is vanaf maandagavond in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert...

Sterke hennepgeur leidt tot vondst vuurwapen in busje

Bij de controle van een busje in Dordrecht is zondagavond een vuurwapen gevonden. De inzittenden, dr...

Dordtse wereldkampioenen geëerd met enorme afbeelding in Sportboulevard

Drie lokale sporthelden krijgen een plek in de 'hall of fame' van de Dordtse Sportboulevard. Na onde...

Brand evenaart record met 51ste podiumplaats op rij

Lucinda Brand heeft in het koude maar zonnige Tsjechische Tábor de eerste veldrit van de wereldbeker...