gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen ouderbijdrage, wel speciaal fonds: iedereen kan speciale lessen en uitjes sponsoren

Foto voor artikel - web

Leerling in Wetenschap & Techniekles

Redactie Streekomroep - Erik van Krimpen

Hoe zorg je als school voor uitstapjes en speciale lessen als daar geen geld voor is? De Nestas scholengroep denkt daar een oplossing voor te hebben. Woensdag 18 maart wordt de stichting Vrienden van Nestas gelanceerd.

Erik van Krimpen | Jasper Kluten |  | Aangepast op

Nestas heeft basisscholen in Dordrecht, Gorinchem, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht. Met de nieuwe stichting wil de scholengroep steun verzamelen voor extra projecten en leermiddelen voor leerlingen. Dat kan geld zijn, maar ook hulp van mensen die willen meedenken of meehelpen.

“Het is een steunstichting”, zegt bestuurder Frank Tigges. “Zo kunnen we extra projecten en uitstapjes voor kinderen realiseren. Dat zijn dingen die we niet uit het normale schoolbudget kunnen betalen.”

Geen ouderbijdrage meer
Voorheen kon de scholengroep nog putten uit de vrijwillige ouderbijdrage als inkomstenbron. Ruim drie jaar geleden besloot Nestas om daarmee te stoppen.

“Veel ouders voelden die bijdrage niet als vrijwillig”, legt Tigges uit. “En er zijn ook ouders die dat geld moeilijk kunnen missen. De stap om de ouderbijdrage af te schaffen was bewust en is er een die past bij onze visie.” 

Leren door te ontdekken
Tijdens een Wetenschap & Techniekles van groep 5 op basisschool De Griffioen in de Dordtse wijk Stadspolders is goed te zien hoe belangrijk zulke lessen zijn. De leerlingen maken een stroomkring met verschillende materialen. Zo gebruiken ze klei, paperclips en zelfs spruitjes om stroom te geleiden.

“De kinderen zijn echt aan het onderzoeken en dingen aan het uitproberen”, zegt techniekleraar Jeroen Meyer. “Ze ontdekken hoe dingen werken. Dat is precies de bedoeling.” Aan het einde van de les maken de leerlingen een controller. Daarmee kunnen ze het videospel Mario spelen.

Steun van ouders en bedrijven
Met Vrienden van Nestas kunnen scholen ideeën voor uitstapjes of dergelijke aanvullende lessen aanmelden op een website. Ouders, bedrijven en andere mensen kunnen daarna kiezen of ze een project willen steunen.

Dat kan met geld, maar dus ook door tijd of kennis te delen. “Op onze website kunnen mensen zien waar scholen hulp bij nodig hebben”, zegt bestuurslid van het fonds Michel van Keulen. “Daar kunnen ze zich aanmelden en een bijdrage leveren.”

Gelijke kansen
De lessen en uitstapjes staan volgens de mensen achter het fonds voor een hoger doel. “Wij vinden dat ieder kind gelijke kansen moet hebben, ongeacht zijn of haar achtergrond of thuissituatie”, vertelt Van Keulen. “De plek waar je school staat mag niet bepalen welke kansen je krijgt.”

De scholengroep hoopt dat veel mensen en bedrijven de stichting gaan steunen. “Het zou mooi zijn als Vrienden van Nestas bekend wordt in de regio”, zegt Tigges. “Dan kunnen we hopelijk veel steun krijgen. Zo kunnen we extra activiteiten voor onze leerlingen blijven organiseren.”

Bekijk ook de reportage over de oprichting van de stichting Vrienden van Nestas op ons YouTube-kanaal.

Lees ook

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.

vuurwerkinleverpunt 2026

Ruim 120 kilo aan vuurwerk ingeleverd tijdens speciale actie

De vuurwerkinleveractie in Dordrecht heeft afgelopen zaterdag meer dan 120 kilo aan vuurwerk opgebracht. Vanwege het vuurwerkverbod is afsteken tijdens de komende jaarwisseling niet meer toegestaan. Streekgenoten konden daarom gratis en anoniem hun vuurwerk inleveren.

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.

noslift

Kapotte lift bij perron? App biedt uitkomst voor rolstoelgebruikers zoals Nick

Op een treinstation aankomen en ontdekken dat de lift op het perron niet werkt. Voor mensen die goed ter been zijn is dat niet direct een probleem, maar voor rolstoelgebruikers is dat andere koek. Dordtenaar Nick Bootsman kaart dit al jaren aan, maar nu is er eindelijk een oplossing met een nieuwe functionaliteit in de NS-app. “Volhouden kan het verschil maken.”