gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Vrijwilligers Albert Schweitzer ziekenhuis zijn onwijs waardevol'

561ec7c6fa022861f5faec4b8cfaf677

Dir van de Graaf is één van de 300 vrijwilligers die in het Albert Schweitzer ziekenhuis, bij de deur patiënten de weg wijzen of mensen van en naar de parkeerplaats rijden. Onmisbaar, volgens het overige personeel. Dir schenkt sinds mei 2019, sinds de start van het vrijwilligersproject, koffie en thee op de oogpoli op de woensdagochtend.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Na 3 jaar voor haar man te hebben gezorgd voelde Dir zich eenzaam. "Maar toen overleed hij. En op aanraden van mijn kleinzoon, die zei 'Joh, oma. Ga eens wat vrijwilligerswerk doen!', ben ik naar een open dag van het ziekenhuis gegaan. Heb ik een gesprek gehad en ben ik zo gezegd 'aangenomen'." En sinds dien schenkt zij iedere woensdag met plezier de koffie en thee voor de patiënten.
6c72b25ca303a02bb2e1dec4f50fdd84
"Dir heeft zich aangemeld voor het vrijwilligersproject en die zijn verdeeld over het hele ziekenhuis," vertelt Nancy van Steenis, medewerker op de oogpoli. "De vrijwilligers zijn echt onmisbaar hier in het ziekenhuis. Zowel voor ons, als voor de patiënten." En dat werd het meest gemerkt tijdens de maanden midden in de coronacrisis, toen zij even niet mochten komen. "Ze doen meer dan alleen koffie schenken. En omdat we dat zo fijn vinden bakken we af en toe een cake voor hen, of doen we samen een bakje koffie. Met de kerst maken we kerststukjes. Ze maken ook een praatje met de mensen of helpen hen met hun jas. Voor de patiënten op de oogpoli is het een eye-opener dat ze zo goed worden geholpen."

Ook Dir vermaakt zich tijdens haar ochtenddienst. "Je hebt altijd wel een praatje met mensen. Soms kom je bekenden tegen uit je wooncomplex. Een keer dacht ik ineens; 'hey, daar zit mijn broer!'."

Deze week werden de vrijwilligers extra in het zonnetje gezet, ook in het Albert Schweitzer, locatie Sliedrecht en Zwijndrecht. Nancy: "Zij kregen een speldje en een stukje gebak. We willen daarmee laten zien dat we onwijs dankbaar zijn voor en supertrots op hen."

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Chris van Benschop

Presentator Ben Corino spreekt zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM met voormalig wethouder Chris van Benschop. Zij was sinds mei 2022 wethouder namens GroenLinks, maar is sinds juni werkzaam als bestuurder bij Mooi Sociaal.

businkscootmobieltewater

Man belandt met scootmobiel in water

Een man is dinsdagochtend met zijn scootmobiel in het water beland in Nieuw-Lekkerland. Dat gebeurde rond 11.15 uur aan de Albrechtstraat.

boodschappenpexels

Winkels in meer gemeenten open op zondag: 'Keuzevrijheid voor ondernemers en inwoners'

Steeds meer gemeenten in onze streek willen ondernemers de mogelijkheid geven hun winkels ook op zondag te openen. Waar momenteel winkels alleen in Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht open zijn op deze dag, hebben ook Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Ridderkerk nu dergelijke plannen in hun coalitieakkoord staan.

DSC_7608 (1)

Alle oefenduels FC Dordrecht bekend: drie beloftenploegen, vier keer in eigen stadion

Twee regioderby’s, drie beloftenploegen en twee tegenstanders uit ‘de woestijn’: het volledige oefenprogramma van FC Dordrecht is bekend. Waar de Krommedijkclub de afgelopen seizoen nog weleens een uitstapje maakte naar Zeeland, Noord-Brabant of Gelderland, blijft de ploeg deze voorbereiding dichtbij huis.

dordrechtsmuseum

Zeldzaam schilderij van Dordtse kunstenares te zien in Dordrechts Museum

Het Dordrechts Museum heeft twee 17e-eeuwse schilderijen in langdurige bruikleen gekregen van The Leiden Collection in New York, een van de belangrijkste particuliere verzamelingen van Nederlandse kunst ter wereld. Volgens het museum zijn dit twee bijzondere werken. Vanaf deze week zijn de werken te bewonderen in de vaste collectie van het museum.

baanhoekbrug

Let op: vanaf maandag is fietspad Baanhoekbrug voor 9 maanden dicht

Wie met de fiets van Dordrecht naar Sliedrecht of andersom wil, kan de komende negen maanden geen gebruik maken van de Baanhoekbrug. Het fietspad wordt maandagochtend om 07.00 uur afgesloten, vanwege de aankomende werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug.