gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Vrijwilligers Albert Schweitzer ziekenhuis zijn onwijs waardevol'

561ec7c6fa022861f5faec4b8cfaf677

Dir van de Graaf is één van de 300 vrijwilligers die in het Albert Schweitzer ziekenhuis, bij de deur patiënten de weg wijzen of mensen van en naar de parkeerplaats rijden. Onmisbaar, volgens het overige personeel. Dir schenkt sinds mei 2019, sinds de start van het vrijwilligersproject, koffie en thee op de oogpoli op de woensdagochtend.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Na 3 jaar voor haar man te hebben gezorgd voelde Dir zich eenzaam. "Maar toen overleed hij. En op aanraden van mijn kleinzoon, die zei 'Joh, oma. Ga eens wat vrijwilligerswerk doen!', ben ik naar een open dag van het ziekenhuis gegaan. Heb ik een gesprek gehad en ben ik zo gezegd 'aangenomen'." En sinds dien schenkt zij iedere woensdag met plezier de koffie en thee voor de patiënten.
6c72b25ca303a02bb2e1dec4f50fdd84
"Dir heeft zich aangemeld voor het vrijwilligersproject en die zijn verdeeld over het hele ziekenhuis," vertelt Nancy van Steenis, medewerker op de oogpoli. "De vrijwilligers zijn echt onmisbaar hier in het ziekenhuis. Zowel voor ons, als voor de patiënten." En dat werd het meest gemerkt tijdens de maanden midden in de coronacrisis, toen zij even niet mochten komen. "Ze doen meer dan alleen koffie schenken. En omdat we dat zo fijn vinden bakken we af en toe een cake voor hen, of doen we samen een bakje koffie. Met de kerst maken we kerststukjes. Ze maken ook een praatje met de mensen of helpen hen met hun jas. Voor de patiënten op de oogpoli is het een eye-opener dat ze zo goed worden geholpen."

Ook Dir vermaakt zich tijdens haar ochtenddienst. "Je hebt altijd wel een praatje met mensen. Soms kom je bekenden tegen uit je wooncomplex. Een keer dacht ik ineens; 'hey, daar zit mijn broer!'."

Deze week werden de vrijwilligers extra in het zonnetje gezet, ook in het Albert Schweitzer, locatie Sliedrecht en Zwijndrecht. Nancy: "Zij kregen een speldje en een stukje gebak. We willen daarmee laten zien dat we onwijs dankbaar zijn voor en supertrots op hen."

Lees ook

politie

Acht aanhoudingen na inval in bedrijfspand en huis

Een 35-jarige Dordtenaar is maandag opgepakt bij een inval in een bedrijfspand en huis in Barendrecht. De politie ontdekte daar 100 kilo cocaïne. In totaal zijn acht aanhoudingen verricht.

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”

De Bie Jong PSV FC Dordrecht

Rake penalty bezorgt FC Dordrecht gewenste start van tweede periode

FC Dordrecht is maandagavond goed begonnen aan de tweede periode in de Keuken Kampioen Divisie. Op bezoek bij Jong PSV, waar de ploeg vorig seizoen nog een playoff-ticket liet liggen, werd Joey de Bie door een rake strafschop matchwinner: 0-1.

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.

zwijndrechtsebrug

Zwijndrechtsebrug avond en nacht dicht

De Zwijndrechtsebrug is komende maandagavond en -nacht afgesloten. Rijkswaterstaat voert testwerkzaamheden uit aan het beweegbare deel van de brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht.

ongeluk scooter auto Papendrecht

Auto en scooter botsen: bestuurder nagekeken

Bij een rotonde op de Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht is woensdagochtend een ongeluk gebeurd tussen een auto en een scooter. Door nog onbekende oorzaak kwamen de twee met elkaar in botsing.