gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Vrijwilligers Albert Schweitzer ziekenhuis zijn onwijs waardevol'

561ec7c6fa022861f5faec4b8cfaf677

Dir van de Graaf is één van de 300 vrijwilligers die in het Albert Schweitzer ziekenhuis, bij de deur patiënten de weg wijzen of mensen van en naar de parkeerplaats rijden. Onmisbaar, volgens het overige personeel. Dir schenkt sinds mei 2019, sinds de start van het vrijwilligersproject, koffie en thee op de oogpoli op de woensdagochtend.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Na 3 jaar voor haar man te hebben gezorgd voelde Dir zich eenzaam. "Maar toen overleed hij. En op aanraden van mijn kleinzoon, die zei 'Joh, oma. Ga eens wat vrijwilligerswerk doen!', ben ik naar een open dag van het ziekenhuis gegaan. Heb ik een gesprek gehad en ben ik zo gezegd 'aangenomen'." En sinds dien schenkt zij iedere woensdag met plezier de koffie en thee voor de patiënten.
6c72b25ca303a02bb2e1dec4f50fdd84
"Dir heeft zich aangemeld voor het vrijwilligersproject en die zijn verdeeld over het hele ziekenhuis," vertelt Nancy van Steenis, medewerker op de oogpoli. "De vrijwilligers zijn echt onmisbaar hier in het ziekenhuis. Zowel voor ons, als voor de patiënten." En dat werd het meest gemerkt tijdens de maanden midden in de coronacrisis, toen zij even niet mochten komen. "Ze doen meer dan alleen koffie schenken. En omdat we dat zo fijn vinden bakken we af en toe een cake voor hen, of doen we samen een bakje koffie. Met de kerst maken we kerststukjes. Ze maken ook een praatje met de mensen of helpen hen met hun jas. Voor de patiënten op de oogpoli is het een eye-opener dat ze zo goed worden geholpen."

Ook Dir vermaakt zich tijdens haar ochtenddienst. "Je hebt altijd wel een praatje met mensen. Soms kom je bekenden tegen uit je wooncomplex. Een keer dacht ik ineens; 'hey, daar zit mijn broer!'."

Deze week werden de vrijwilligers extra in het zonnetje gezet, ook in het Albert Schweitzer, locatie Sliedrecht en Zwijndrecht. Nancy: "Zij kregen een speldje en een stukje gebak. We willen daarmee laten zien dat we onwijs dankbaar zijn voor en supertrots op hen."

Lees ook

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”

pexels-hitechsas-5772732

Vier jaar cel voor asielzoeker (22) na dubbele poging verkrachting en geweld

De rechter heeft vier jaar cel opgelegd aan een asielzoeker uit Hendrik-Ido-Ambacht die zich wilde vergrijpen aan twee vrouwen in Rotterdam. Dat gebeurde op 28 februari 2026 in de Agniesebuurt en in Schiebroek.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

fatbikepolitie

Fatbike onder dreiging vuurwapen gestolen, arrestatieteam rijdt tiener klem

De politie heeft maandagavond in Ridderkerk een 15-jarige jongen aangehouden op een fatbike. Hij wordt verdacht van een gewapende beroving, een dag eerder in de Rotterdamse wijk Beverwaard. Daarbij werd iemand onder bedreiging van een mes en een vuurwapen van een fatbike beroofd, meldt Rijnmond.

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.