gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Vrijwilligers Albert Schweitzer ziekenhuis zijn onwijs waardevol'

561ec7c6fa022861f5faec4b8cfaf677.jpg

Dir van de Graaf is één van de 300 vrijwilligers die in het Albert Schweitzer ziekenhuis, bij de deur patiënten de weg wijzen of mensen van en naar de parkeerplaats rijden. Onmisbaar, volgens het overige personeel. Dir schenkt sinds mei 2019, sinds de start van het vrijwilligersproject, koffie en thee op de oogpoli op de woensdagochtend.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Na 3 jaar voor haar man te hebben gezorgd voelde Dir zich eenzaam. "Maar toen overleed hij. En op aanraden van mijn kleinzoon, die zei 'Joh, oma. Ga eens wat vrijwilligerswerk doen!', ben ik naar een open dag van het ziekenhuis gegaan. Heb ik een gesprek gehad en ben ik zo gezegd 'aangenomen'." En sinds dien schenkt zij iedere woensdag met plezier de koffie en thee voor de patiënten.
6c72b25ca303a02bb2e1dec4f50fdd84.jpg
"Dir heeft zich aangemeld voor het vrijwilligersproject en die zijn verdeeld over het hele ziekenhuis," vertelt Nancy van Steenis, medewerker op de oogpoli. "De vrijwilligers zijn echt onmisbaar hier in het ziekenhuis. Zowel voor ons, als voor de patiënten." En dat werd het meest gemerkt tijdens de maanden midden in de coronacrisis, toen zij even niet mochten komen. "Ze doen meer dan alleen koffie schenken. En omdat we dat zo fijn vinden bakken we af en toe een cake voor hen, of doen we samen een bakje koffie. Met de kerst maken we kerststukjes. Ze maken ook een praatje met de mensen of helpen hen met hun jas. Voor de patiënten op de oogpoli is het een eye-opener dat ze zo goed worden geholpen."

Ook Dir vermaakt zich tijdens haar ochtenddienst. "Je hebt altijd wel een praatje met mensen. Soms kom je bekenden tegen uit je wooncomplex. Een keer dacht ik ineens; 'hey, daar zit mijn broer!'."

Deze week werden de vrijwilligers extra in het zonnetje gezet, ook in het Albert Schweitzer, locatie Sliedrecht en Zwijndrecht. Nancy: "Zij kregen een speldje en een stukje gebak. We willen daarmee laten zien dat we onwijs dankbaar zijn voor en supertrots op hen."

Lees ook

fotoooooooo.png

Dreun voor museum, dat opnieuw voor sluiting vreest: ‘Een uur voor het reces kwam de brief’

Wordt het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht alsnog wegbezuinigd? Het museum leek gered door een aangenomen voorstel in de Tweede Kamer, maar kreeg een paar weken later slecht nieuws van het ministerie. Is sluiting alsnog op komst? “Ergens moeten we daar rekening mee houden, dat is de realiteit.”

Persfoto Chris van Benschop lr.jpg

Chris van Benschop stopt eerder als wethouder

De Dordtse wethouder Chris van Benschop maakt de overstap naar organisatie Mooi Sociaal. Van Benschop zou al afzwaaien als wethouder zodra er een nieuw college is gevormd, maar heeft nu per deze vrijdag haar functie al neergelegd.

branda16.jpg

Vrachtwagen en bestelbus in brand bij tankstation langs A16

Bij een tankstation langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht hebben vrijdagochtend een vrachtwagen en bestelbus in brand gestaan. Daarbij kwam veel rook vrij. Hulpdiensten werden iets voor 09.30 uur massaal opgeroepen.

pexels-basmasseus-1117063.jpg

Kinderen online geterroriseerd, meisje verkracht: 9 jaar cel en tbs

Hij perste jarenlang meisjes af, onder wie een 13-jarig meisje uit Alblasserdam, en ook een jongen. Slachtoffers in de leeftijd van 8 tot 17 jaar. Mohamed B. (31) uit Oosterhout dwong ze tot wanhoop. Hij werd gepakt en is donderdag veroordeeld tot negen jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging. Hij krijgt zijn vrijheid pas terug als het risico is geweken en dat kan vele jaren duren.

fotovoorcorradoooo.png

Personeel vakantiepark voelt zich onveilig, gemeente wil einde aan illegale bewoning

Personeel van vakantiepark Europarcs De Biesbosch, aan de zuidkant van Dordrecht, voelt zich steeds onveiliger. De medewerkers krijgen volgens de gemeente te maken met agressie door geweerde arbeidsmigranten en vaste bewoners en zien steeds vaker politie op het park.

FOTO WEBSITE_2.png

Papendrechtse coalitie steeds dichterbij: PVV, VVD en OP zijn beoogd gemeentebestuur

Ruim anderhalve maand na de verkiezingen heeft Papendrecht zicht op een coalitie. Informateur Koen Becking heeft zijn advies voor het vormen van het gemeentebestuur gedeeld. Hij ziet een coalitie tussen de PVV, VVD en OP als meest realistische optie.