Dordrecht, Netherlands

VVD: Onderzoek overlast asielzoekers

De Dordtse VVD wil dat de gemeente onderzoek gaat doen naar overlast die zou worden veroorzaakt door asielzoekers in de voormalige nachtopvang aan de Marconiweg. Bewoners van de nabijgelegen Zeehavenlaan klagen over het feit dat als asielzoekers gebruik maken van de Johan Cruyff Court, de spelende kinderen weggestuurd worden.
Ruud Elmendorp | 20 september 2022 17:06 | Aangepast op 20 september 2022 17:06
Volgens het VVD raadslid John van der Net zijn er signalen dat er planten uit tuinen worden gestolen. Volgens de VVD zouden “opstootjes “ geleid hebben tot aanhoudingen door de politie.

Verlenging
De voorrmalige nachtopvang zou aanvankelijk tot 1 oktober gebruikt worden voor de opvang. maar de gemeente heeft dat op verzoek van het kabinet verlengd tot 31 december.Er worden rond de 170 mensen gehuisvest .Asielzoekers die in Ter Apel niet meer geholpen konden worden wegens overbelasting. Van der Net eist van het college dat de omgeving veilig wordt en blijft. “Het is het rijk dat de opvangproblemen over de schutting richting gemeenten heeft gegooid met de garantie dat er voor veiligheid zou worden gezorgd,” zegt het VVD-raadslid. Hij wil weten wat het college gaat doen aan de situatie want Dordtenaren mogen geen overlast ondervinden.

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Lees ook

Provinciale druk dwingt Dordrecht tot versnelling huisvesting statushouders

De gemeente Dordrecht gaat de huisvesting van statushouders versneld aanpakken om een ingrijpende pr...

Dordt strijdt met Utrecht en Amsterdam om titel ‘Evenementenstad van het Jaar’

Dordrecht maakt opnieuw kans om gekozen te worden tot ‘Evenementenstad van het Jaar’. Samen met grot...

Politie zet 'lokpuber' in tegen kinderprostitutie: ‘Ik wist niet dat het strafbaar was’

Op zijn fiets rijdt de man naar het afgesproken adres in Dordrecht, geld en glijmiddel bij zich. Daa...

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Dordrecht krijgt vier nachtwinkels. De meeste daarvan zullen compleet nieuwe zaken worden. De winkel...

Brandweer uitgerukt voor schoorsteenbrand in Papendrecht

Aan de Westeind in Papendrecht was donderdagmiddag rond 15.00 uur een schoorsteenbrand. De vlammen k...

Hoe is FC Dordrecht 2026 begonnen? De Plucheplakkers buigen zich over dat en meer

De Plucheplakkers blikken terug op het eerste duel van FC Dordrecht in 2026. Ze noteren een 1-1 geli...