Dordrecht, Netherlands

Wantijbad blijft bij wijze van proef deze zomer langer open

De scholen zijn weer begonnen en daarmee is de zwempret in veel zwembaden voorbij, toch blijft de warmte aanhouden. Op verzoek van de gemeente is het Wantijbad dit jaar ruim twee weken langer open dan normaal. “We maken hier veel mensen blij mee”, zegt een medewerker van het zwembad.
Redactie Streek 56 | Linda van der Net | 29 augustus 2024 16:02 | Aangepast op 29 augustus 2024 16:02
De gemeente Dordrecht wil testen of er animo is voor langere openingstijden van het Wantijbad. De hele dag zonnen langs het zwembad zit er vanaf 2 september niet in. Het zwembad is namelijk doordeweeks geopend van 17.00 uur tot 20.00 uur, en in het weekend van 10.00 uur tot 12.00 uur.

Dat het zwembad slechts beperkt open kan, komt door werknemers voor wie school of werk ook weer is begonnen. “Er moeten altijd twee mensen aanwezig zijn die kunnen reanimeren, anders kunnen we het zwembad niet openen”, aldus de zwembadmedewerker.

Hondenzwemmen
Het buitenzwemseizoen wordt traditiegetrouw in het Wantijbad afgesloten met hondenzwemmen. Op 22 september zijn alle honden en hun baasjes welkom voor een verfrissende duik.

Zwembaden in de regio
Ook in Sliedrecht is het zwembad dit jaar langer open vanwege de hoge tempraturen. Mocht er genoeg animo zijn en het warm blijven, wordt er gekeken of langer openblijven mogelijk is. Dit afhankelijk van de gemeente en het personeel dat beschikbaar is. Op 16 september wordt ook in het buitenbad van De Lockhorst de hondenspringplank neergezet en zijn ook viervoeters welkom in het zwembad.

Andere zwembaden in de regio laten weten dat ze de gebruikelijke zwembadseizoenssluiting aanhouden.

Lees ook

De Plucheplakkers missen iets essentieels bij FC Dordrecht

Verloren van Almere City en gelijk bij Jong Ajax. Conclusie: FC Dordrecht heeft opnieuw een moeilijk...

Persoon uit Beneden-Merwede gered na omslaan bootje

Op de Beneden-Merwede bij Sliedrecht is zaterdagmiddag een klein motorbootje omgeslagen. Een persoon...

Mohamed loopt razendsnelle tijd in zijn eerste hardloopwedstrijd: 'Ik bleef maar inhalen en inhalen'

Zonder trainingsschema of benul van zijn eigen snelheid verscheen hardloper Mohamed Badi (27) afgelo...

Gewapende woningoverval in Molenlanden, drie aanhoudingen

De bewoner van een huis in Schelluinen is vrijdagnacht overvallen. Dat gebeurde rond 04.20 uur. De p...

Eerste dementievriendelijke theatershow komt naar deze gemeente: ‘Zij hebben ook recht op een mooie voorstelling’

Zondag is er een bijzonder theaterstuk in Theater de Willem in Papendrecht te zien: de allereerste d...

Gemoederen lopen hoog op bij 'Ouwe Jonges'

Aan de stamtafel van RTV Dordrecht wordt zondag weer het nieuws van de afgelopen weken doorgenomen. ...