Dordrecht, Netherlands

Wat vinden medewerkers van het Dordrechts Museum het mooiste stuk uit de collectie?

In de nieuwe tentoonstelling Andere ogen – Gezichten van de collectie Dordrecht zijn deze keer geen kunstwerken van een bepaalde schilder of afbeeldingen gesorteerd op thema te zien. Maar allerlei verschillende voorwerpen uit het depot die gekozen zijn door medewerkers. Een wens van directeur Femke Hameetman komt daarmee uit.
Marjolein Vos | 7 maart 2023 14:30 | Aangepast op 7 maart 2023 13:23
Bij het museum zijn ruim 120 mensen dagelijks aan het werk om de collecties zo goed mogelijk te beheren, te onderzoeken en te tonen. Elk van hen heeft een band met de kunstwerken en historische voorwerpen, maar het publiek ziet over het algemeen alleen de keuze van de conservator of directeur: objecten in een kunst- of cultuurhistorische context. Het museum draait het nu om.

Voor Andere ogen – Gezichten van de collectie Dordrecht maken artistiek directeur Femke Hameetman en twintig van haar museumcollega’s een keuze uit al het moois dat de Dordtse musea in huis hebben. Als bezoeker word je uitgenodigd door hún ogen te kijken. De tentoonstelling is een verrassende (nieuwe) kennismaking met het museum, dat vaak als anoniem of elitair ‘instituut’ wordt gezien – in plaats van als een groep enthousiaste mensen, verbonden door die veelzijdige collectie.

Kennismaking
Bij haar aantreden als artistiek directeur afgelopen mei is Femke Hameetman gevraagd om bij wijze van kennismaking een tentoonstelling samen te stellen die aansluit bij haar visie voor de organisatie. Hameetmans persoonlijke drijfveer is om het museum en alle collecties met zoveel mogelijk mensen te delen. Hameetman liet haar oog zelf vallen op een foto door Vincent Mentzel van de prachtige tuin van het Dordrechts Museum. “Het is een historische en bijzondere plek en is een belangrijk onderdeel van de ervaring van het museumbezoek. Je komt in een andere sfeer als je over het pad loopt: van de beslommeringen van het dagelijks leven naar de besloten omgeving van het museum. De tuin hoort bij het museum als een onderdeel van wie we zijn, van ons DNA.”

Deze week is in het TV-Dordrecht Nieuws iedere dag een aflevering uit de serie Door andere ogen te zien waarin een medewerker zijn of haar keuze toelicht. De tentoonstelling is nog te zien tot en met 21 mei in het Dordrechts Museum.

Bekijk hier de eerste aflevering.

Lees ook

Schoenen in de hoofdrol bij nieuw Gaza-protest: ‘Moment van stilstaan’

Een opvallend beeld voor station Dordrecht maandag, waar honderden kinderschoenen op een rijtje ston...

Lotte van Drunen rijdt WK-wedstrijd tussen de mannen: ‘Heel trots’

Normaal gesproken crosst Lotte van Drunen haar WK-wedstrijden bij de dames, maar afgelopen weekend m...

Amerikaanse miljardair neemt jachtenbouwer Oceanco over

De Alblasserdamse Superjachtenbouwer Oceanco heeft een nieuwe eigenaar. Het is de steenrijke Amerika...

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht - SK Beveren (2-0)

De oefencampagne van FC Dordrecht zit erop. De ploeg van Dirk Kuijt was zaterdag met 2-0 te sterk vo...

Prima generale FC Dordrecht richting KKD-start met zege op Beveren

FC Dordrecht heeft de voorbereiding zaterdag afgesloten met een 2-0 zege op SK Beveren. Die kwam tot...

Pop-up actie in watertoren: ‘De zomer is heel duur, we doen het voor de mensen die niks hebben’

De iconische watertoren in Zwijndrecht was de afgelopen dagen het decor van een speciale zomeractie ...