Dordrecht, Netherlands

Weerman Ed Aldus over uitzonderlijk weeralarm: ‘Blijf binnen’

Het KNMI heeft voor grote delen van ons land een weeralarm afgekondigd. Voor onze regio, maar ook voor de provincies Zeeland, Flevoland, Noord-Holland en Friesland geldt vanaf 14:00 uur code rood vanwege storm Eunice.
Marjolein Vos | 21 februari 2022 15:41 | Aangepast op 21 februari 2022 15:41
Bij code rood is sprake van een enorme impact op de samenleving. De weersituatie kan voor zoveel schade, letsel en overlast zorgen dat het maatschappij-ontwrichtend kan zijn. "Dit is de zwaarste weerwaarschuwing van het KNMI", zegt weerman Ed Aldus.

"Het beste wat je kan doen is gewoon thuisblijven en niet de weg op gaan. Je moet niet het gevaar op zoeken", aldus Aldus. "Ja, het is maatschappij-ontwrichtend."

Tijdstip storm belangrijk
Een weeralarm wordt volgens de weerman van Rijnmond niet zomaar afgegeven. Er wordt volgens hem echt gekeken naar de omstandigheden: "Je hebt nu te maken met een avondspits waarbij veel mensen onderweg zijn. Al had deze storm 's nachts geweest was dat weeralarm misschien niet afgekondigd, omdat het dan minder impact heeft op de samenleving. Er wordt ook altijd gekeken naar het tijdstip van de storm."

Dit artikel is afkomstig van onze mediapartner Rijnmond.nl

Lees meer over:

Storm|

Meest gelezen

Lees ook

Volgende stormen onderweg: 'Die ene kan zwaarder zijn dan Corrie'

Het wordt een onstuimig weekje. Niet één maar twee stormen komen op de regio af. Weerman Ed Aldus:...

Volgende stormen onderweg: 'Die ene kan zwaarder zijn dan Corrie'

Het wordt een onstuimig weekje. Niet één maar twee stormen komen op de regio af. Weerman Ed Aldus:...

LIVEBLOG: Code oranje voor storm Eunice

Welkom bij dit liveblog over de storm die vandaag door het land raast. De storm draagt de naam Eunic...

Storm Eunice gaat ook in Dordt voor overlast zorgen: Code oranje

Het waait flink in Dordrecht, maar storm Dudley heeft vooralsnog voor weinig schade gezorgd. Voor wi...

Vrijdag vanaf 14:00 uur geen treinen door storm

Vanwege storm Eunice rijden er morgen in heel Nederland vanaf 14:00 uur geen treinen, dat meldt de N...

Spectaculaire beelden: storm Eunice raast over de Oude Maas

Storm Eunice heeft vrijdag voor veel schade gezorgd in en om Dordrecht. Vanaf ongeveer 15:00 uur gin...