gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Werkzaamheden aan stroomnet aangekondigd: '1 op 3 straten gaat open'

5e651c925f114438894a00c3b8e1b1e3

Er wordt in de provincie een nieuw laagspanningsnet aangelegd. Dit vanwege overbelasting van het stroomnetwerk in Zuid-Holland. Vanwege de schaal van de werkzaamheden moet één op drie straten opengebroken worden. Dat maakte het provinciebestuur onlangs bekend.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Voor de vernieuwingen wordt een buurtaanpak gehanteerd. Een woordvoerder van Stedin meldt dat er "in buurten waar op dit moment de netbelasting en spanningsklachten het hoogst zijn en waar in ons verzorgingsgebied dus de hoogste prioriteit is" gekeken wordt wat er precies voor werkzaamheden waar precies plaats moeten vinden.

Het betreft nieuwe transformatorhuisjes en kabelleidingen. De woordvoerder geeft aan dat deze 'LS-buurtaanpak' al in onder meer Zwijndrecht is gestart. In de hele provincie moeten in 2050 rond 10.000 nieuwe 'trafohuisjes' staan. "In buurten waar dat nodig is, komen extra transformatorhuisjes te staan; daarnaast leggen we meer kabels en vervangen we de bestaande kabels. Dat betekent dat een straat voor een bepaalde periode ‘open’ is voor het uitvoeren van de werkzaamheden. We bepalen in zorgvuldig en nauw overleg met de betreffende gemeenten waar we de trafohuisjes moeten plaatsen", aldus de woordvoerder.

Intensiteit
Het elektriciteitsnet wordt steeds zwaarder belast wegens intensief gebruik. "Dat komt doordat de elektrificatie van woningen en bedrijven veel sneller is gegaan dan verwacht", aldus Maarten Bijl, regiodirecteur Zuid-Holland bij Stedin. De overstap van gas naar elektriciteit gaat sneller dan verwacht, iets wat door de stijging van de gasprijzen wegens de oorlog in Oekraïne alleen maar versneld is. Dit alles zorgt ervoor dat er een 'file' kan ontstaan op het netwerk. Dat heet netcongestie. De afgelopen weken waren er meerdere stroomstoringen in de streek. Volgens de woordvoerder komen er veel vaker stroomstoringen als er niks aan het elektriciteitsnet wordt gedaan.

Ook kunnen er andere problemen optreden: "Het kan leiden tot spanningsklachten, waardoor bewoners van zonnepanelen geen stroom kunnen terugleveren aan het net. Of tot spanningsdips, wat betekent dat elektrische auto's niet kunnen opladen of warmtepompen niet werken. Het kan ook resulteren in langdurige stroomuitval bij inwoners of brandgevaar door overbelasting van een trafostation", legt de woordvoerder uit.

Verder kan het leiden tot wachtrijen. Niet iedereen (huishouden of bedrijf) kan dan direct aan het stroomnet worden aangesloten. Voor enkele grootverbruikers is dat al het geval. "Dat kan een enorme impact hebben op de economie van Zuid-Holland", stelde gedeputeerde Berend Potjer tijdens een webinar.

8 miljard euro
Oscar Tessensohn (adviseur public affairs, TenneT): "Als gezamenlijke netbeheerders gaan we jaarlijks landelijk 8 miljard euro per jaar investeren. Er moeten duizenden kilometers kabels aangelegd worden en een enorme hoeveelheid elektriciteitsstations gebouwd worden die veel ruimte vragen. Dit gaat nog jaren duren en hiervoor is intensieve samenwerking met provincie en gemeenten essentieel."

In de tussentijd kunnen flexibele oplossingen uitkomst bieden. Zo kan met zogeheten ‘peak shaving’ de pieken uit het elektriciteitsverbruik worden weggenomen. Netbeheerders kunnen contracten afsluiten met grote afnemers om tijdelijk meer of minder elektriciteit af te nemen. Zo kunnen de pieken worden afgevlakt. Een andere oplossing is de energiehub, een lokale samenwerking tussen gebruikers en producenten van energie.

Lees ook

thumb website

Reparatie Bethelkerk in volle gang: nieuwe fundering moet verzakking tegengaan

Er wordt hard gewerkt aan de fundering van de Bethelkerk in Zwijndrecht. Door middel van speciale heipalen kan verdere verzakking van de kerk worden voorkomen. Ondanks dat de scheuren er niet door verdwijnen, zorgt het er wel voor dat het niet van kwaad tot erger gaat met de kerk.

05afacb5-79e3-3a04-975b-cb6aee3a5da5

vermissing

Zoektocht naar vermiste Erik (53) op Saba voorbij: 'We leven intens mee'

De zoektocht naar Erik Matthijsen op het Caribische eiland Saba is gestaakt. De 53-jarige ambulanceverpleegkundige van de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid keerde vorige week woensdag niet terug van een wandeling, waarna er intensief naar hem werd gezocht. Zonder resultaat. "Dit is niet de uitkomst waar we op hadden gehoopt."

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

Nationaal Baggermuseum nieuwe naam

museum

Nieuwe naam en miljoeneninvestering: Baggermuseum wordt uitgebreid

Het Nationaal Baggermuseum krijg een nieuwe naam en wordt uitgebreid. Dat is bekendgemaakt tijdens de viering van het 50 jarig bestaan van het museum. De grote baggerbedrijven Van Oord en Boskalis investeren 4 miljoen euro voor de bouw van een nieuw waterbouwcentrum, pal naast het huidige onderkomen in Sliedrecht.

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

FOTO GESP

Grote verbazing in Ottoland: zelfs na 800 jaar werkt deze gesp nog als toen

Tijdens een archeologisch onderzoek in Ottoland zijn restanten gevonden van een middeleeuwse boerderij. Hier zouden de eerste inwoners van het dorp rond 1200 gevestigd zijn. De grootste vondst: een zilveren gesp, waarvan het scharnier nog steeds werkt.