gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Werkzaamheden aan stroomnet aangekondigd: '1 op 3 straten gaat open'

5e651c925f114438894a00c3b8e1b1e3

Er wordt in de provincie een nieuw laagspanningsnet aangelegd. Dit vanwege overbelasting van het stroomnetwerk in Zuid-Holland. Vanwege de schaal van de werkzaamheden moet één op drie straten opengebroken worden. Dat maakte het provinciebestuur onlangs bekend.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Voor de vernieuwingen wordt een buurtaanpak gehanteerd. Een woordvoerder van Stedin meldt dat er "in buurten waar op dit moment de netbelasting en spanningsklachten het hoogst zijn en waar in ons verzorgingsgebied dus de hoogste prioriteit is" gekeken wordt wat er precies voor werkzaamheden waar precies plaats moeten vinden.

Het betreft nieuwe transformatorhuisjes en kabelleidingen. De woordvoerder geeft aan dat deze 'LS-buurtaanpak' al in onder meer Zwijndrecht is gestart. In de hele provincie moeten in 2050 rond 10.000 nieuwe 'trafohuisjes' staan. "In buurten waar dat nodig is, komen extra transformatorhuisjes te staan; daarnaast leggen we meer kabels en vervangen we de bestaande kabels. Dat betekent dat een straat voor een bepaalde periode ‘open’ is voor het uitvoeren van de werkzaamheden. We bepalen in zorgvuldig en nauw overleg met de betreffende gemeenten waar we de trafohuisjes moeten plaatsen", aldus de woordvoerder.

Intensiteit
Het elektriciteitsnet wordt steeds zwaarder belast wegens intensief gebruik. "Dat komt doordat de elektrificatie van woningen en bedrijven veel sneller is gegaan dan verwacht", aldus Maarten Bijl, regiodirecteur Zuid-Holland bij Stedin. De overstap van gas naar elektriciteit gaat sneller dan verwacht, iets wat door de stijging van de gasprijzen wegens de oorlog in Oekraïne alleen maar versneld is. Dit alles zorgt ervoor dat er een 'file' kan ontstaan op het netwerk. Dat heet netcongestie. De afgelopen weken waren er meerdere stroomstoringen in de streek. Volgens de woordvoerder komen er veel vaker stroomstoringen als er niks aan het elektriciteitsnet wordt gedaan.

Ook kunnen er andere problemen optreden: "Het kan leiden tot spanningsklachten, waardoor bewoners van zonnepanelen geen stroom kunnen terugleveren aan het net. Of tot spanningsdips, wat betekent dat elektrische auto's niet kunnen opladen of warmtepompen niet werken. Het kan ook resulteren in langdurige stroomuitval bij inwoners of brandgevaar door overbelasting van een trafostation", legt de woordvoerder uit.

Verder kan het leiden tot wachtrijen. Niet iedereen (huishouden of bedrijf) kan dan direct aan het stroomnet worden aangesloten. Voor enkele grootverbruikers is dat al het geval. "Dat kan een enorme impact hebben op de economie van Zuid-Holland", stelde gedeputeerde Berend Potjer tijdens een webinar.

8 miljard euro
Oscar Tessensohn (adviseur public affairs, TenneT): "Als gezamenlijke netbeheerders gaan we jaarlijks landelijk 8 miljard euro per jaar investeren. Er moeten duizenden kilometers kabels aangelegd worden en een enorme hoeveelheid elektriciteitsstations gebouwd worden die veel ruimte vragen. Dit gaat nog jaren duren en hiervoor is intensieve samenwerking met provincie en gemeenten essentieel."

In de tussentijd kunnen flexibele oplossingen uitkomst bieden. Zo kan met zogeheten ‘peak shaving’ de pieken uit het elektriciteitsverbruik worden weggenomen. Netbeheerders kunnen contracten afsluiten met grote afnemers om tijdelijk meer of minder elektriciteit af te nemen. Zo kunnen de pieken worden afgevlakt. Een andere oplossing is de energiehub, een lokale samenwerking tussen gebruikers en producenten van energie.

Lees ook

pexelspixabaykorfbal

Van ontucht verdachte trainer werkte op afdeling kinderpsychiatrie

Een van ontucht verdachte korfbaltrainer uit Hardinxveld-Giessendam heeft tot een paar maanden geleden naar alle waarschijnlijkheid nog gewerkt op de afdeling Kinder- en Jeugdpsychiatrie van Yulius in Dordrecht. “We zijn geschokt door dit bericht”, meldt de zorginstelling.

fatbikepolitie

Fatbike onder dreiging vuurwapen gestolen, arrestatieteam rijdt tiener klem

De politie heeft maandagavond in Ridderkerk een 15-jarige jongen aangehouden op een fatbike. Hij wordt verdacht van een gewapende beroving, een dag eerder in de Rotterdamse wijk Beverwaard. Daarbij werd iemand onder bedreiging van een mes en een vuurwapen van een fatbike beroofd, meldt Rijnmond.

foto lotus

Einde van een tijdperk: na 53 jaar verdwijnt Lotus uit winkelcentrum Sterrenburg

Chinees restaurant Lotus in Dordrecht sluit na 53 jaar de deuren. In een emotioneel bericht op sociale media en de website van het restaurant maken de eigenaren het vertrek uit winkelcentrum Sterrenburg bekend. "Na een moeilijk, maar weloverwogen besluit, sluiten wij definitief de deuren."

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

gemeentehuishia

Veroordeelde oud-burgemeester Herman J. opnieuw onder vuur: goochelaars spreken van 'ongepaste appjes'

Herman J., de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht die is veroordeeld voor kinderporno, heeft nu ook beroering veroorzaakt in de goochelwereld. Hij zou jaren geleden jonge goochelaars ongepaste berichten hebben gestuurd.

260608Avondvierdaagse9367

Papendrecht zoekt nieuwe kinderburgemeester, zo kun je solliciteren

Wie wordt de derde kinderburgemeester van Papendrecht? De gemeente zoekt de opvolger van Inaaya Mashal, die na een jaar de ambtsketen gaat overdragen.