Dordrecht, Netherlands

Wethouder opent Cruyff Court

Wethouder Bert van de Burgt (onderwijs) opent deze week het nieuwe schoolplein van de Islamitische basisschool Ikra in de wijk Crabbehof. Het nieuwe plein moet kinderen "tijdens en na schooltijd uitdagen om samen meer te sporten en te spelen".
Jan Bouwens | 21 april 2015 10:41 | Aangepast op 21 april 2015 10:41
Het nieuwe schoolplein 'Schoolplein14', verwijzend naar het rugnummer van Johan Cruyff, is een initiatief van de leerlingenraad van IBS Ikra. Zij heeft met steun van de Johan Cruyff Foundation het nieuwe plein gerealiseerd. 

De gedachte achter het plein is dat sport en spel is namelijk net zo belangrijk voor de ontwikkeling van een kind als lezen en schrijven. Bovendien zou het de creativiteit van kinderen stimuleren en vechtpartijen voorkomen. 


De opening vindt vrijdag plaats om 08.45 uur.


Lees ook

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Voor een deel van de tientallen kinderen die na de sluiting van Happy4kids geen alternatief hebben, ...

Dordtse Decemberdagen ‘zeer succesvol’ volgens organisatie, dit is waarom

Trots overheerst bij de organisatie van de Dordtse Decemberdagen. Het evenement is naar eigen zeggen...

Sporthal uit voorzorg dicht: sneeuw en regen maken dak erg zwaar

De Sophiahal in Hendrik-Ido-Ambacht is uit voorzorg gesloten. Het dak van de hal wordt door de (smel...

Man filmt onder jurk van winkelende vrouw, maar staat zelf óók op camera

Winkelen in een zaak in de Dordtse Merwedestraat loopt voor een 33-jarige bewoonster van die stad ve...

Veel rook bij Fokker Aerospace door brand in afzuiginstallatie

In een hal bij Fokker Aerospace aan de Anthony Fokkerweg in Papendrecht heeft donderdagavond brand g...

Tweede winterse versterking FC Dordrecht is 23-jarige verdediger

Björn Hardley is de eerste nieuweling voor FC Dordrecht sinds de jaarwisseling. De 23-jarige verdedi...