Dordrecht, Netherlands

Wethouder opent Cruyff Court

Wethouder Bert van de Burgt (onderwijs) opent deze week het nieuwe schoolplein van de Islamitische basisschool Ikra in de wijk Crabbehof. Het nieuwe plein moet kinderen "tijdens en na schooltijd uitdagen om samen meer te sporten en te spelen".
Jan Bouwens | 21 april 2015 10:41 | Aangepast op 21 april 2015 10:41
Het nieuwe schoolplein 'Schoolplein14', verwijzend naar het rugnummer van Johan Cruyff, is een initiatief van de leerlingenraad van IBS Ikra. Zij heeft met steun van de Johan Cruyff Foundation het nieuwe plein gerealiseerd. 

De gedachte achter het plein is dat sport en spel is namelijk net zo belangrijk voor de ontwikkeling van een kind als lezen en schrijven. Bovendien zou het de creativiteit van kinderen stimuleren en vechtpartijen voorkomen. 


De opening vindt vrijdag plaats om 08.45 uur.


Lees ook

Pret, maar ook problemen door winters weer in de regio

Winterse omstandigheden in onze streek, die grotendeels wit kleurt. Tot 12.00 uur was code oranje va...

Waterschap zoekt nieuwe vrijwillige dijkwachten in onze streek

Het Waterschap Rivierenland is dringend op zoek naar nieuwe vrijwillige dijkwachten in de regio Albl...

Ernstige brand historisch pand: ‘Een minuut later en jullie huis was compleet weggeweest’

In een historisch pand aan de Korte Engelenburgerkade gaat het op oudjaarsavond flink mis. Terwijl d...

Winterweer houdt aan: eerste dagen sneeuw, daarna mogelijk -10 graden

Wie dacht dat de kerstvakantie geruisloos zou eindigen, komt bedrogen uit. IJskoude lucht uit het no...

Tientallen mensen beginnen 2026 met ijskoude nieuwjaarsduik

De jassen gaan uit, de erwtensoep staat klaar en het startschot gaat. Met vastberaden blik rennen 48...

Je bankrekening spekken? Hier kun jij je vuurwerkafval en kerstboom inleveren

Gelukkig nieuwjaar! 2026 is begonnen. Tijdens de jaarwisseling wordt altijd veel vuurwerk afgestoken...