gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wie koopt dit schilderij van half miljoen: 'Het mag weg, maar het hoeft niet'

e60f2e95db1693704bd6b2ca38e68adc

Het was één van de kunstontdekkingen in 2024. Het portret van Michiel Adriaensz de Ruyter van schilder Ferdinand Bol uit 1669 zou wel eens een klapper kunnen worden voor de Zwijndrechtse kunsthandelaar Bart de Roo, was de verwachting. Een jaar later is het nog steeds zijn eigendom. "Het eet geen brood."

Rijnmond |  | Aangepast op
"Heb je je schilderij al verkocht?' Het is bijna de standaardvraag als ik ergens kom, bijvoorbeeld in een winkel", vertelt De Roo. "Het antwoord is dus nee. Maar dat geeft niet."

De verkoopprijs is nog ongewijzigd. Een snelle blik op zijn website leert dat het prijskaartje onveranderd is. "Het staat inderdaad nog steeds voor 500 duizend euro te koop. Ik ben bereid om over een goed bod na te denken. Ik heb al eens een bod gehad. Dat was niet het bedrag dat ik in mijn hoofd had", legt De Roo uit.

Media-aandacht
De handelaar koopt het schilderij in 2023 op een veiling voor 3500 euro. Als blijkt dat het een niet-gesigneerd werk van Ferdinand Bol is, laat hij het restaureren. Dat kost 30 duizend euro, inclusief alle bijbehorende onderzoeken van experts om het werk toe te kunnen schrijven aan Bol.

Na de openbaring van zijn vondst in november 2024 loopt het storm wat betreft media-aandacht. De verwachting is dan ook dat De Roo zijn schilderij op de kunstbeurs PAN in de Amsterdamse RAI zal kwijtraken. Ook in de hoofdstad trekt het werk veel aandacht, gaan veel mensen met de 'De Ruyter' op de foto, maar verkopen? Ho maar.

Internationale markt?
De hoop is daarna gevestigd op de TEFAF, de grote internationale kunstbeurs in maart in Maastricht. Maar door omstandigheden komt het werk niet in het MECC te hangen. De Roo: "Ik heb verschillende gesprekken gehad, maar uiteindelijk is het niet doorgegaan. Jammer."

De kunsthandelaar verwacht wel dat het doek op de internationale markt interesse zal wekken. Maar belangstelling vanuit bijvoorbeeld de Verenigde Staten is er nog niet gekomen. "En de handel met Amerika heeft ook last van de opgelegde tarieven. Daardoor is de boel een beetje platgeslagen. Dat geldt voor alle handel met de VS."

In januari begint hij een nieuwe online-campagne om het schilderij wereldwijd onder de aandacht te brengen. "Het gaat zoals het gaat. Het eet geen brood. Het mag weg, maar het hoeft niet."

Bekijk ook deze reportage die mediapartner Rijnmond eerder maakte over het schilderij.

Lees ook

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?