Dordrecht, Netherlands

Wie moet de Wilhelminastraat droog houden? Gemeente en ontwikkelaar wijzen elkaar aan

Bewoners moeten de gangen flink dweilen. Streekomroep56
Bewoners van het appartementencomplex en verzorgingshuis aan de Wilhelminastraat in Sliedrecht kunnen hun emmers en dweilen beter in de buurt houden. De wateroverlast na de plensbui van maandag is weliswaar voorbij, maar er zijn nog geen plannen voor het voorkomen van deze problemen in de toekomst. Zowel gemeente als ontwikkelaar wijzen naar de ander voor oplossingen.
Roxane Kroon | 25 juli 2025 13:03 | Aangepast op 25 juli 2025 13:03
De overlast in woningen van het complex en verzorgingshuis was hevig genoeg dat dinsdag bewoners en verzorgers nog stonden te dweilen. "De put was aan het klapperen", vertellen buurtbewoners terwijl zij naar een verschoven putdeksel wijzen. "Het riool stroomde over en er dreef ontlasting door de garage."


De natte voeten kwamen voor de bewoners niet als verassing, want de locaties zijn wel vaker ondergelopen. "Vroeger stond er op deze plek een ziekenhuis. Zij hadden een pomp die in deze situaties goed van pas komt. Het is onbegrijpelijk dat deze niet in dit nieuwe complex staat", vertelt bewoonster Rieta Van der Bent. "Ik hoop dat er snel een oplossing komt, want het is wachten tot de volgende hoosbui."

Wie is verantwoordelijk? 
Die oplossing laat nog op zich wachten, want de gemeente en ontwikkelaar Crossing Borders Development vinden allebei dat de ander verantwoordelijk is voor de Wilhelminastraat. 

“Als gemeente vinden we het echt bijzonder en oprecht vervelend dat bewoners overlast hebben en zullen we er nogmaals bij de ontwikkelaar op aandringen om deze situatie zo snel mogelijk op te lossen”, aldus een woordvoerder van de gemeente. Maar ontwikkelaar Crossing Borders Development (CBD) zegt dat zij niets kunnen doen. “Het gaat erom dat het water wegkan. Het riool is niet van ons, dat kunnen wij niet aanpassen, de gemeente moet dat aanpakken.”

Daarbij geeft de woordvoerder van CBD aan dat zij niets van de situatie afwisten, ondanks eerdere gesprekken met de gemeente. “Wij hebben dit pas achteraf gehoord.”

Kijk hieronder onze reportage over de wateroverlast voor bewoners aan de Wilhelminastraat:

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...