Dordrecht, Netherlands

Zakken vol zwerfafval op Wereldmilieudag: tientallen Dordtenaren met prikstok de straat op

Zakken vol zwerfafval op 'End PlasticSoup Action Day', verzameld door ongeveer 85 Dordtenaren. Met prikstok en afvalzak in de hand gingen zij zaterdag op zoek naar afval op straat en in parken.
Alexander Eleveld | 5 juni 2021 17:13 | Aangepast op 5 juni 2021 17:13
Op het Vogelplein is een groepje jonge verzamelaars druk in de weer. De tienjarige Benjamin heeft na een halfuur zoeken een zware zak in zijn hand. Er zit van alles in zoals een ijsjesdoos, kranten en papiertjes. "Ik vind het gewoon leuk om de natuur te beschermen en ik vind het heel belangrijk dat het goed gaat met de natuur", vertelt hij.

'Veel dat hier niet hoort'

Zijn zus Hannah, twee jaar ouder dan Benjamin, ziet een speen liggen. "En ook andere, hele aparte dingen waarvan je niet zou denken dat ze buiten liggen", zegt ze. "Maar ook veel dat hier niet hoort, zoals dingen van McDonalds."

Een kilometer verderop, op de Johan de Wittstraat, zoekt Ron naar afval. Hij werd opgetrommeld door de voetbalvereniging waar hij actief is. "Wij zijn met bijna heel het team komen opdagen, dus het is nog gezellig ook."

Volle auto

De actie zorgt voor tientallen gevulde afvalzakken. Arjan is ze op wezen halen bij een van de groepen die op pad ging en komt met een bomvolle auto weer terug bij het startpunt van de actie, Duurzaamheidscentrum Weizigt. "Helaas zit 'ie vol ja, maar het is geen privégebruik hoor", lacht hij. "En dit is nog maar een klein deel dat ik moet ophalen."

De actie werd georganiseerd door de Rotary Club Dordrecht. "Hiermee willen we lokaal de plekken schoonmaken", zegt Frans van der Walle namens de Rotary Club. "Maar ook om de bewustwording van mensen voor de problematiek van plastic helder te krijgen bij de inwoners."

Ludieke shirts

Fractieleden van de lokale VVD gingen tijdens de Wereldmilieudag, toevallig op dezelfde dag als de End Plasticsoup Action Day, met ludieke shirts de straat op. De partij wil dat iedereen die afval op straat of in de natuur gooit, harder wordt aangepakt."

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 16 jan 2026 14:00

Lees ook

De lindebomen aan de Spuiboulevard gaan verhuizen

Ja, je leest het goed: er worden volgende week 28 lindebomen verhuisd. De Spuiboulevard wordt omgeto...

‘De kans op ongelukken wordt steeds groter’, hier moeten drempels dat voorkomen

Er zijn drempels op komst op de Laan van Londen in Dordrecht. Volgens bewoners én kersvers verkeersw...

Een groene tuin in vijf stappen: ‘Eén groot natuurgebied maken’

Hoe kun je je tuin vol tegels omtoveren tot een ware stadsoase? Tijdens een speciale cursus bij Duur...

Ook interim directeur Sociale Dienst weggestuurd: ‘Onvoldoende draagvlak’

Het lukt het bestuur van de Sociale Dienst Drechtsteden (SDD) maar niet om de problemen bij de diens...

Vastgelijmde liftknoppen hersteld, ProRail kijkt of camera's een optie zijn

De vernielde stationsliften op Dordrecht Zuid zijn weer gerepareerd. Dat laat ProRail woensdag weten...

School haalt met speciale kerstmarkt 3000 euro op voor goed doel

Een kerstmarkt op school. Niet alleen sfeervol voor alle leerlingen, maar vooral ook met een special...