gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zaterdag in Studio De Witt: eeuwfeest Oranje Wit en stilstaan bij de oorlog

d32271a9f6a2eb00e92a5348e988797a.jpg

Een nieuwe uitzending van Studio De Witt staat zaterdag in het teken van het eeuwfeest van sportvereniging Oranje Wit. Verder zijn wordt er gepraat over 4 en 5 mei en een klimaatexamen in Dordrecht. Aan de politieke stamtafel zitten raadslid Alexander Kuhlmann en wethouder Marc Merx.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De grootste sportvereniging van Dordrecht vierde deze week haar honderdjarig bestaan. Op het hoofdveld van Oranje Wit werd zelfs een heus driedaags festival georganiseerd. De voorzitter en vicevoorzitter van de club hebben de vieringen hopelijk een beetje overleefd en schuiven aan bij Ben Corino. Over het roemruchte verleden, het heden en groeimogelijkheden richting de toekomst.

Verder wordt er nog even geraakt aan een Nationaal Klimaatexamen in Dordrecht, een interreligieuze Dodenherdeking in de Kruiskerk, de Zwijndrechtse verzetsstrijdster Jeanne Berkelaar en het laatste nieuws over een mogelijke promotie van FC Dordrecht. Deze week niet door vaste verslaggever Corrado Francke, die nog in Frankrijk is, maar door Tristan Kans. De Dichter van Dienst is deze week Peter M van der Linden.

In de politieke stamtafel schuift Marc Merx aan voor een goed gesprek over het Wantijbad. Dat opent 31 mei weer haar deuren, maar dat lukte niet zomaar. Er is veel te doen om het buitenbad, waar een groot deel van Dordrecht zwoele zomermiddagen heeft doorgebracht. Hoe ziet de toekomst eruit? Verder nog een gesprek tussen Corino en VVD'er Alexander Kuhlmann over overlastgevende waterscooters in de Dordtse binnenstad.

Studio De Witt is er een uur later dan u de afgelopen anderhalf jaar gewend was. Het radioprogramma op DrechtstadFM keert terug naar de 'normale' tijd, te weten tussen 10:00 uur en 13:00 uur. De afgelopen anderhalf jaar was het actualiteitenprogramma tussen 09:00 en 12:00 te beluisteren, maar wegens veranderingen in de programmering verhuist men terug naar het oude tijdslot.

Lees ook

IMG_3316.JPG

Familie De Vries wint stuk grond van Werelderfgoed Kinderdijk

Minder tegels en meer groen. Dat is waar het NK Tegelwippen om draait, met als doel om onze streek beter te beschermen tegen hevige regenval en extreme hitte. Deelnemers maken kans op een uniek stukje grond, ter grootte van een tegel, van iconische plekken in Nederland, waaronder de molens in Kinderdijk. Familie De Vries kwam als een van de winnaar uit de bus en is nu in het bezit van een stukje UNESCO-erfgoed. “Ik vind het heel bijzonder!”

requiem.png

Zondag op TV Dordrecht: Requiem Johan de Witt

Een van de meest bijzondere activiteiten in het kader van het herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam Johan de Witt’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag te zien op TV Dordrecht.

stembureauraadslid.png

Maand na de verkiezingen: zo staat het met de formatie in alle gemeenten

Bij de één is het al zo goed als zeker, bij de ander is een nieuwe coalitie nog ver weg. Precies een maand na de gemeenteraadsverkiezingen is in nog lang niet alle gemeenten duidelijk welke partijen het nieuwe college gaan vormen. Een overzicht.

yv2026417NKS04072.jpg

FC Dordrecht kan play-offs op de buik schrijven na oorwassing in Almere

Nu is het zeker: FC Dordrecht doet dit seizoen niet mee aan de play-offs om promotie naar de eredivisie. De ploeg had bij het ingaan van de voorlaatste reguliere speelronde nog een ieniemienie-kans, maar een 4-1 nederlaag bij Almere City bezegelde het lot definitief.

hackaszfoto.png

Hack raakt ziekenhuis, maar geen gegevens gelekt: ‘Wisten dat we kwetsbaar zijn’

Onhandig is het zeker, maar geschokt is men bij het Albert Schweitzer ziekenhuis niet door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Daardoor kunnen patiënten al anderhalve week niet bij cliëntenportaal MijnASz. “Het gaat erom hoe je ermee omgaat”, benadrukt bestuursvoorzitter Nicole Stolk.

politie.jpg

Nepagenten maken slachtoffers in Sterrenburg

Er zijn criminelen actief als nepagenten in de Dordtse wijk Sterrenburg. De afgelopen twee weken zijn er achttien meldingen gemaakt van criminelen die zich voordoen als agent, bankmedewerker of Ziggo-medewerker.