Dordrecht, Netherlands

Zeeuw die stiefdochters misbruikte, pleegt zelfmoord in Dordtse cel

De gevangenis in Dordrecht Rick Huijzer - Rijnmond
De man die was veroordeeld voor het jarenlang misbruiken van drie minderjarige meisjes in Zeeuws-Vlaanderen, heeft zelfmoord gepleegd in zijn cel. Dat deed hij vrijdag in de gevangenis van Dordrecht, schrijft Omroep Zeeland.
Rijnmond | 15 augustus 2023 08:55 | Aangepast op 15 augustus 2023 08:55
Pascal P. (50) uit Aardenburg kreeg in 2020 acht jaar cel en tbs met dwangverpleging. Twee van de meisjes die hij jarenlang misbruikte waren de dochters van zijn toenmalige vriendin, die ook veroordeeld is in deze zaak.

Het andere slachtoffer was een vriendinnetje van de dochters. Zij hoorde het nieuws van het overlijden van P. via haar advocaat. "Het is heftig dat hij nu zijn straf niet meer krijgt", zegt ze tegen de Zeeuwse omroep. "Het nieuws kwam wel aan."

P. ging na zijn veroordeling in hoger beroep; die zaak zou worden behandeld in december. Dat gaat nu niet meer door.

Slaappillen
Zijn toenmalige vriendin, Tanja D., kreeg eerder tien jaar cel voor het actief meewerken aan het jarenlange seksueel misbruik. Volgens de officier van justitie stelde ze haar kinderen vanaf hun achtste jaar beschikbaar aan haar toenmalige vriend. Het misbruik gebeurde tussen 2008 en 2019.

De meisjes werden regelmatig gedrogeerd met slaappillen of ghb. Een van hen zou zijn meegenomen naar parenclubs en parkeerplaatsen en moest daar seks hebben met andere mannen. Ook D. ging in hoger beroep. Haar zaak wordt eind dit jaar behandeld.

Zelfdoding in cel
Het komt vaker voor dat mensen in de gevangenis een einde maken aan hun leven. In 2022 gebeurde dat tien keer, blijkt uit cijfers van de Dienst Justitiële Inrichtingen. De dienst bevestigt aan de regionale omroep dat iemand zelfmoord heeft gepleegd in de gevangenis van Dordrecht, maar gaat niet in op individuele gevallen.

Denk je aan zelfmoord of maak je je zorgen om iemand? Praten over zelfmoord helpt en kan anoniem via de chat op www.113.nl of telefonisch op 113 of 0800-0113.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...