gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zittingsdag drie ten einde, strafeis bekend en advocaat verdachte aan het woord

1f6ad5e1a449f5550b2670ce7e718504

De verdachte schoot op 4 mei van het vorig jaar een schoenmaker dood in Vlissingen. Twee dagen later ging hij naar zorgboerderij Tro Tardi in Alblasserdam en schoot twee mensen dood. Twee anderen raakten zwaar gewond. Een groot aantal anderen waren getuigen van het bloedbad en sloegen op de vlucht.

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Volgens deskundigen van het Pieter Baan Centrum, waar de verdachte is onderzocht, is John S. deels ontoerekeningsvatbaar door psychische stoornissen. Hij heeft borderline en narcistische kenmerken. Bij een drievoudige moord had het OM levenslang kunnen eisen, maar doordat John S. deels ontoerekeningsvatbaar is, komt de eis uit op een lange celstraf en tbs. Bij een levenslange celstraf kan er ook geen tbs geëist worden en het OM wil niet dat er een kans is dat John S. onbehandeld terug de maatschappij in gaat. De dader zou, als de rechtbank dit overneemt, 28 jaar moeten uitzitten en kan pas daarna aan een tbs-behandeling beginnen.

De advocaat van de verdachte acht moord niet bewezen, omdat het dan moet gaan om voorbedachte rade. Het boeken van een kamer in hotel Leonardo in Papendrecht, op een uur lopen van de zorgboerderij, is daarbij één van de voorbeelden die hij aanhaalt. Als de verdachte van tevoren had gepland, was hij dichterbij de zorgboerderij gaan slapen. Volgens de advocaat handeld S. impulsief, en moet er sprake zijn van twee keer doodslag en drie keer poging tot doodslag.

John S. zou al jaren rondlopen met gedachten over zelfdoding, een fascinatie voor wapens en zieke gedachten over geweld. Volgens zijn advocaat is dat wapen vooral aangeschaft voor pogingen tot zelfdoding, en was de situatie die S. aantrof op de zorgboerderij de reden voor een impulsieve moordpartij. Opvallend detail: de advocaat van John S. richtte zich regelmatig naar de publieke tribune tijdens zijn pleidooi. De reden voor de moord twee dagen eerder in Vlissingen is bij de verdachte zelf ook “volstrekt onduidelijk’.

Volgens rechtbankverslaggever Paul Verspeek ziet het Openbaar Ministerie dat anders. “De gebeurtenissen in Vlissingen en Alblasserdam lijken op het eerste oog niet veel met elkaar te maken te hebben, maar het OM gaat ervan uit dat de verdachte naar Vlissingen ging om te testen of het wapen werkte en te oefenenen. Dat stond in het teken van zijn uiteindelijke doel, wraak nemen op de wereld en de zorgboerderij in Alblasserdam.”

Wat uiteindelijk wordt meegenomen in de uitspraak wordt later bekend, een exact moment voor de uitspraak staat nog niet vast.

Kijk hieronder naar een korte reportage over de derde inhoudelijke zittingsdag van de rechtszaak.

Lees ook

IMG_8191

Onzekerheid en frustratie bij bewoners vakantiepark: ‘Wij voelen ons benadeeld’

Donkere wolken pakken zich samen boven de bewoners van EuroParcs De Biesbosch. De gemeente wil van het vakantiepark een toeristische trekpleister maken en daarvoor moeten bewoners wijken die jaarrond op het park verblijven. Het leidt tot grote onzekerheid. “Dit zal voor een hoop mensen een heel groot probleem worden”, vertelt vaste bewoner Sjaak Nagel (67) bezorgd.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

hardslopen hitte Pexels

Enorme hitte zorgt voor extra voorbereiding hardlopers: ‘We hebben zo’n 288 waterflesjes ingeslagen’

Waar de meeste mensen dit weekend rustig van het warme weer genieten, gaat Arie Toom met zijn team voor het Albert Schweitzer ziekenhuis meedoen aan de RopaRun. Dat is een estafetteloop waar meer dan tweehonderd teams aan meedoen om geld op te halen voor een goed doel. De 35e editie wordt dit jaar voor de deelnemers extra uitdagend, omdat de temperaturen kunnen oplopen tot bijna dertig graden.

foto artikel pilot game

Geen boek, maar een game op je leeslijst: bieb experimenteert op middelbare school

Een game uitspelen in plaats van het lezen van een boek voor je leeslijst. Mogelijk wordt dat de toekomst voor middelbare scholieren. Bibliotheek AanZet, die tientallen vestigingen in onze streek heeft, onderzoekt hoe games een serieuze rol kunnen spelen in het onderwijs. Bijvoorbeeld tijdens de Engelse les.

fotoa16n3verhaal

Terug naar 80 kilometer per uur op A16 en N3? ‘Voorkomen dat we ziek worden’

De snelheid op de A16 en N3 bij Dordrecht moet terug naar 80 kilometer per uur. Daarvoor pleiten verschillende gemeenteraadsleden, die dinsdag enigszins teleur werden gesteld. “Dit zou een mooie eerste stap zijn.”