Dordrecht, Netherlands

Zo wil Dordrecht stiller én schoner afval ophalen in de komende jaren

Eén van de elektrische veegwagens Corrado Francke
De Dordtse afvalverwerker HVC zet de komende jaren flink in op elektrische voertuigen, zoals veegwagens. Sinds vorig jaar werd al getest met elektrische veegwagens en dat bleek een succes. Nu is ongeveer vijftien procent van het wagenpark bij HVC elektrisch. "We willen zo snel mogelijk alles, waar het kan, elektrisch hebben", zegt een ambitieuze Marco Groenendijk.
Corrado Francke | 5 oktober 2022 14:42 | Aangepast op 5 oktober 2022 14:42
Op dit moment rijden er vier elektrische veegwagens door de straten in Dordrecht. Die zijn stiller en schoner dan de ouderwetse diesels. "De CO2-uitstoot is eigenlijk nul en het geluid is meer dan vijftig procent minder. Voor de mensen die in de binnenstad wonen, is dat heel fijn."

Test
Medewerkers van HVC gaven tijdens de test aan liever in de elektrische wagens te werken. "Dus we willen heel snel vooruit met de elektrische veegwagens." Nu zijn er één grote en drie kleine veegmachines in de stad.

De oorlog in Oekraïne zorgt wel voor wat leveringsproblemen. "Die lopen fors op. We weten niet wanneer we iets geleverd krijgen als we het vandaag bestellen." Groenendijk durft daarom nog geen schatting te maken wanneer er meer elektrische wagens door de Dordtse wijken rijden.
Afvalwethouder Marc Merx nam dinsdagochtend een kijkje en zag een bevestiging van wat hij al verwachtte. "Dat is dat hier nu echt geïnvesteerd wordt in duurzaamheid. Als dat gebeurt met elektrische apparatuur die veel minder herrie maakt en ook duurzaam is, bevestigt van wat we al weten."

Plannen van gemeente
Niet alleen HVC en de inwoners, maar ook bij de gemeente ligt er een taak om Dordrecht zo schoon mogelijk te houden. Het gemeentebestuur wil voor het einde van het jaar met nieuwe plannen naar buiten komen die het zogeheten afvalprobleem moeten bestrijden. "Daar wordt op dit moment heel hard aan gewerkt. Ik zie al best wat veelbelovende voorstellen voorbij komen", aldus de wethouder.
Wethouder Merx in actie met de bladblazer Corrado Francke

Lees meer over:

Afval|HVC|Afvalprobleem|

Meest gelezen

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 17 jun 2025 21:00

Lees ook

Steeds vaker afvaloverlast in Ridderkerk: ‘Een groeiend probleem’

Meer dan 2000 meldingen van afvaloverlast in een jaar tijd. De cijfers van de gemeente Ridderkerk li...

In elke gemeente wordt afval verkeerd aangeboden, maar de aanpak verschilt

Vuilniszakken naast volle containers, gedumpt huisraad of afvalbakken en -zakken die al veel eerder ...

Buurtbewoners zijn klaar met dumpende buurvrouw en trekken aan de bel

Een magnetron in de heg, etensresten in de tuin van de buren en weinig respect voor de lichamelijke ...

Bij Angelique is de rattenplaag nog niet voorbij: 'Ze lopen te tapdansen in mijn tuin'

Rattenplaag voorbij? Geen sprake van, stelt de Dordtse Angelique Seger. In de buurt van haar huis in...

'Statiegeldirritaties' wellicht verleden tijd door deze nieuwe automaten

Genoeg gehad van lange rijen bij de statiegeldautomaat of van haperende machines? In Dordrecht zijn ...

1 op de 5 bezoekers Dordtse milieustraat komt niet uit die gemeente

Een groot deel van de mensen die zijn grofvuil brengt bij het afvalbrengstation van de HVC in Dordre...