Dordrecht, Netherlands

Zwembad de Devel officieel geopend

Zwembad De Devel in Zwijndrecht werd afgelopen zaterdag officieel geopend. Het bad was eind december vorig jaar als zo goed als klaar en zou oorspronkelijk op 9 januari openen. Door de hoeveelheid nieuwe informatie voor de medewerkers werd dat uiteindelijk 12 januari.
Dennis Koorevaar | 24 januari 2023 14:10 | Aangepast op 24 januari 2023 13:39
“Ik ben heel blij dat het zo ver is”, vertelt wethouder Tycho Jansen tijdens de officiele opening van het nieuwe zwembad in Zwijndrecht. Na maanden bouwen op de plek van het oude buitenbad staat nu het nieuwe binnenbad. “Ik ben ook heel blij dat het gelukt is om een binnenbad te bouwen met een beetje buiten.” Er ontstond namelijk veel discussie over het verdwijnen van het buitenbad. De wethouder gaf eerder al aan dat het bouwen van een nieuw buitenbad te duur zou worden. Wel komt er een ligweide die verbinding maakt met het binnenbad.

“Het bad is duurzaam gebouwd. Dat betekend dat het bijna energie-neutraal is en volledig gasloos. Daardoor oogt het veel natuurlijker en onderdeel is van het park.” Het is dan volgens de wethouder ook een bad voor iedereen. Ook minder valide kunnen gemakkelijk hun weg vinden door onder andere de bewegwijzering in braille. “Een zwembad van en voor iedereen.”

RTV Dordrecht nam eerder al een kijkje in het nieuwe zwembad: (Tekst gaat door onder de video)
Het nieuwe zwembad kan volgens de wethouder weer 50 jaar mee. Het oude binnenbad wordt binnenkort afgebroken. Op die plek wordt dan plaats gemaakt voor de ligweide.

Lees meer over:

De Devel|Zwembad|Zwijndrecht|

Meest gelezen

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Lees ook

Passion4Kids brengt het Paasverhaal tot leven voor en door kinderen

De cast van Passion4Kids met kinderen uit de streek zingt en acteert dit jaar voor de negende keer h...

Handelaar in illegaal vuurwerk gaat zes maanden de cel in

Een Zwijndrechtenaar moet een halfjaar de gevangenis in vanwege het verhandelen en bezitten van een ...

Na 15 jaar gaat eindelijk gebouwd worden op dit braakliggende terrein

Het startsein voor de bebouwing van het Van Yperenterrein in Zwijndrecht is gegeven. Het braakliggen...

Schutter bij winkelcentrum moet jaren de cel in

Een Rotterdammer krijgt zes jaar gevangenisstraf omdat hij in 2021 heeft geschoten bij winkelcentrum...

Krijgt Hardinxveld een eigen buitenbad, of komt-ie toch in Sliedrecht?

Waar moet het nieuwe buitenbad voor inwoners uit Hardinxveld-Giessendam komen te liggen, in een buur...

Buurtbuzz lijn 717 viert 200.000ste passagier: 'Alles behalve makkelijk'

De Buurtbuzz lijn 717, die Heerjansdam met Zwijndrecht verbindt, heeft vorige week de mijlpaal van 2...