Dordrecht, Netherlands

Zwembad de Devel officieel geopend

Zwembad De Devel in Zwijndrecht werd afgelopen zaterdag officieel geopend. Het bad was eind december vorig jaar als zo goed als klaar en zou oorspronkelijk op 9 januari openen. Door de hoeveelheid nieuwe informatie voor de medewerkers werd dat uiteindelijk 12 januari.
Dennis Koorevaar | 24 januari 2023 14:10 | Aangepast op 24 januari 2023 13:39
“Ik ben heel blij dat het zo ver is”, vertelt wethouder Tycho Jansen tijdens de officiele opening van het nieuwe zwembad in Zwijndrecht. Na maanden bouwen op de plek van het oude buitenbad staat nu het nieuwe binnenbad. “Ik ben ook heel blij dat het gelukt is om een binnenbad te bouwen met een beetje buiten.” Er ontstond namelijk veel discussie over het verdwijnen van het buitenbad. De wethouder gaf eerder al aan dat het bouwen van een nieuw buitenbad te duur zou worden. Wel komt er een ligweide die verbinding maakt met het binnenbad.

“Het bad is duurzaam gebouwd. Dat betekend dat het bijna energie-neutraal is en volledig gasloos. Daardoor oogt het veel natuurlijker en onderdeel is van het park.” Het is dan volgens de wethouder ook een bad voor iedereen. Ook minder valide kunnen gemakkelijk hun weg vinden door onder andere de bewegwijzering in braille. “Een zwembad van en voor iedereen.”

RTV Dordrecht nam eerder al een kijkje in het nieuwe zwembad: (Tekst gaat door onder de video)
Het nieuwe zwembad kan volgens de wethouder weer 50 jaar mee. Het oude binnenbad wordt binnenkort afgebroken. Op die plek wordt dan plaats gemaakt voor de ligweide.

Lees meer over:

De Devel|Zwembad|Zwijndrecht|

Lees ook

Kluisjes scholieren gecontroleerd: pepperspray en vuurwerk gevonden

Bij een grootschalige controle bij vier middelbare scholen in Zwijndrecht zijn deze week verschillen...

In deze gemeente kunnen inwoners hun wapens inleveren: 'Anoniem en zonder vervolging'

Op meerdere plekken in Zwijndrecht kunnen mensen komende donderdag wapens inleveren, zonder hiervoor...

Burgemeester over onlusten: 'We hebben hier een probleem van nationale omvang'

Zoveel mogelijk wapens moeten de komende tijd van de straat. als het aan burgemeester Leon Anink van...

Als de avond valt, voelen Zwijndrechtenaren zich onveilig in de wijk

Op het eerste oog lijkt er geen vuiltje aan de lucht, maar in de avond kan de Zwijndrechtse Sterren...

Enquête over te bouwen zwembad: grote glijbaan of toch een ligweide?

Een nieuw zwembad voor inwoners van de gemeenten Hardinxveld-Giessendam en Sliedrecht komt steeds di...

Flatbewoners al vijf dagen zonder lift na lekkage

De liften in het Zwijndrechtse appartementencomplex Struisriet zijn nog altijd niet in gebruik na de...