Dordrecht, Netherlands

Ook winkeliers willen meer versoepelingen

Het kabinet buigt zich over eventuele versoepelingen die dinsdag kunnen worden aangekondigd tijdens de persconferentie. Middelbare scholen mogen waarschijnlijk gedeeltelijk open en ook de kappers mogen onder strenge voorwaarden weer klanten ontvangen. Niet iedere ondernemer vindt dat een terechte beslissing.
Isabel Pijnappels | 22 februari 2021 17:32 | Aangepast op 22 februari 2021 17:32
¨We hebben toegeleefd naar 3 maart om weer open te gaan en dat is ook hard nodig,¨ zegt Marian die meerdere winkels heeft in de Dordtse binnenstad. Ook Henriette van van bloemenwinkel Blooming zegt dat de zaken slecht gaan: “Het is echt heel moeizaam. Ik hoop dat wij iets meer kunnen doen, want op deze manier gaat het niet.“

Momenteel mogen winkeliers meedoen aan het zogeheten ‘Click & Collect’. Bij nieuwe versoepelingen mogen winkeliers wellicht ook klanten op afspraak ontvangen. “Dat is weer een doekje voor het bloeden,” zegt Marian. “Beide maatregelen zijn zoethoudertjes en daar moeten we wat mij betreft geen genoegen mee nemen.” Ook Henriette ziet dat mensen vooral langslopen en niet zomaar meer een bloemetje meenemen.

Beide onderneemsters willen zo gauw mogelijk weer open: “Deuren open. Afstand houden. Mondkapjes op. Handen schoonmaken en werken.”

Meest gelezen

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Begraafplaats Essenhof heeft zelf ingrepen gedaan bij keldergraven; gemeente laat het onderzoeken

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | Pascal Lenstra | 24 jun 2025 10:10

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Lees ook

Onderzoek wijst uit: kansen sluiting Chemours op juridische grond 'zéér gering'

De kans dat chemiebedrijf Chemours verplicht kan worden de deuren te sluiten is héél erg klein. "Er ...

Kuijt van start als trainer FC Dordrecht: 'Overtuigd door rust, stabiliteit en vertrouwen'

Dirk Kuijt is op een snikhete maandag begonnen als trainer van FC Dordrecht. Op zijn eerste werkdag ...

Celstraffen voor 'nepaannemers' die tientallen mensen voor half miljoen euro oplichtten

De rechter heeft een 50-jarige Dordtenaar veroordeeld voor het opzetten van nepklusbedrijven, waarme...

Landelijk hitteplan van kracht, drie gemeenten werken met eigen plan

'Drink voldoende, houd je huis koel en denk ook om elkaar'. Zo luidt het RIVM-advies om de hittegolf...

Heilige relikwieën in processie door hete binnenstad

De jaarlijkse Heilig Houtprocessie werd deze zondag gelopen in de Dordtse binnenstad. De twee splint...

Protestmars Rode Lijn trekt duizenden: ‘Dordrecht spreek je uit!’

“Dordrecht spreek je uit!”, klinkt het door de straten van het centrum. De ‘Rode Lijn Dordrecht’ de...