Dordrecht, Netherlands

Tweede deel van Acta van Synode van Dordrecht overhandigd

Aan burgemeester Wouter Kolff is vanmiddag in het Dordrechts Museum het tweede deel van de Acta van de Synode van Dordrecht overhandigt.
Dennis Koorevaar | 14 december 2017 09:11 | Aangepast op 14 december 2017 09:11
Aan burgemeester Wouter Kolff is woensdagmiddag in het Dordrechts Museum het tweede deel van de Acta van de Synode van Dordrecht overhandigt.

De synode is een vergadering die plaats vond 400 jaar geleden in Dordrecht. Die vergadering ging over verschillende thema's.

De acta is een project van een bibliotheek uit Emden in Duitsland. Volgend jaar is het 400 jaar geleden dat de eerste synode gehouden werd.

Volgens Herman Selderhuis is het belangrijk dat er nu na 400 jaar nog veel aandacht aan wordt besteedt.

In de toekomst zullen er nog meer delen worden overhandigd aan de burgemeester.

Meest gelezen

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Lees ook

Dordtse leerlingen debatteren in de Eerste Kamer over vrijheid en democratie

Tien leerlingen van de debatclub van het Dordtse Johan de Witt Gymnasium hebben in de Eerste Kamer g...

Buurt direct in actie bij heftige explosie in Papendrecht

Na de heftige explosie en brand aan de Vincent van Goghlaan in Papendrecht, is de buurt gelijk in ac...

Deze chemische stof komt in onze stad veel meer voor dan landelijk

Vrijwel elke Nederlander heeft een hoeveelheid PFAS in het bloed die hoger is dan de gezonde grenswa...

Lopers Albert Schweitzer halen meer dan 100.000 euro op

Het Roparunteam van het Albert Schweitzer ziekenhuis heeft veel meer opgehaald dan van tevoren gedac...

Gemeente pakt door: uitbreiding warmtenet van start gegaan

De volgende uitbreiding van het Zwijndrechtse warmtenet is een feit. Woensdagmiddag werd de aanleg v...

Sliedrecht gaat zelf betalen voor onderzoek naar gezamenlijk zwembad

Het dorpsbestuur van Sliedrecht heeft besloten zelf het volledige bedrag op te hoesten voor onderzoe...