De flats in de Vogelbuurt worden in oktober gesloopt. Dat betekent dat de inwoners langzaam moeten vertrekken. De uitzetting van Jorrit verliep onder gejoel en geschreeuw van actievoerders van de Bond Precaire Woonvormen(BPW).
Dakloos
Huurder Jorrit wilde tot oktober in zijn appartement blijven zitten, maar zijn huurtermijn liep af. De huurder wilde zijn appartement niet verlaten waar hij al sinds 2020 in zat. Naar eigen zeggen zou hij dakloos geraken en dat is op donderdag uiteindelijk ook gebeurd.
Demonstratie
De BPW liet die dag luidkeels van zich horen, maar dat haalde niks uit. Volgens de actievoerders worden inwoners ingeruild. De tijdelijke huurders moeten vertrekken, maar de anti-krakers en cliënten van het Leger Des Heils daarentegen niet. “Wij willen dat woonbron stopt met de huisuitzettingen en de woonrechten respecteert,” vertelt Abel Heijkamp van BPW.
Ook de VSP sprak zich uit over deze gang van zaken. Leo Stolk was hier erg ontevreden over: “Die mensen moeten ook een dak boven hun hoofd hebben en daar moeten wij voor zorgen.”