gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Albert Schweitzer ziekenhuis gaat boerkaverbod niet handhaven

08dba51fe11cb38d99631e03767effa3

Om te voorkomen dat patiënten het ziekenhuis mijden en daardoor zorg mislopen kiest het Albert Schweitzer ziekenhuis er voor om het verbod op gezichtsbedekkende kleding niet te controleren. Bezoekers van de Facebookpagina van RTV Dordrecht zijn het daar niet mee eens. Uit een poll blijkt dat 79 procent vindt dat het ziekenhuis wel moet handhaven.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Per 1 augustus geldt een gedeeltelijk verbod op gezichtsbedekkende kleding in Nederland. Op scholen, in het openbaar vervoer, en in openbare gebouwen geldt het verbod, dat niet alleen geldt voor boerka-draagsters. Ook integraalhelmen, maskers of bivakmutsen vallen onder het verbod. Uitzondering wordt gemaakt voor noodzakelijke werkkleding (zoals lasmaskers) of feestkleding tijdens feestdagen (carnavalmaskers).

De Dordtse VVD is het met de stemmers op de poll eens. De partij wil dat burgemeester Wouter Kolff in gesprek gaat met het bestuur van het ziekenhuis om ervoor te zorgen dat er wel wordt gehandhaafd. Hoewel het Albert Schweitzer ziekenhuis niet gaat controleren, moeten patiënten wel tijdens het contact met de behandelaar hun gezichtsbedekkende kleding verwijderen.

Hun identiteit moet niet alleen vastgesteld kunnen worden, ook medische onderzoeken en behandelingen mogen niet gehinderd worden en de behandelaar moet kunnen beoordelen of de patiënt de informatie goed begrijpt.

Het verbod is geen verplichting voor instellingen om gezichtsbedekkende kleding te verbieden of erop te handhaven. Maar medewerkers van betreffende instellingen mogen vanaf donderdag aan dragers van die gezichtsbedekkende kleding vragen om hun gezicht vrij te maken of het gebouw te verlaten.

Als mensen weigeren te vertrekken, kan de politie worden ingeschakeld. Die kan een persoon verwijderen en eventueel ook een boete van 150 euro kan opleggen. De vervoerders in het openbaar vervoer hebben al laten weten geen passagiers te weigeren of laten verwijderen.

Het aantal vrouwen dat in Nederland rondloopt in een boerka of nikab wordt geschat op enkele honderden.

Lees ook

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”

Driehoeksveer-1

Gemeenten willen Driehoeksveer in de vaart houden, maar toekomst is nog onzeker

De gemeenten Ridderkerk, Molenlanden en Krimpenerwaard kijken naar de mogelijkheid om het zogenaamde Driehoeksveer voort te laten bestaan. Het contract met de huidige exploitant van deze openbaarvervoerverbinding loopt op 1 januari 2027 af.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.