gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Albert Schweitzer ziekenhuis gaat boerkaverbod niet handhaven

08dba51fe11cb38d99631e03767effa3.jpg

Om te voorkomen dat patiënten het ziekenhuis mijden en daardoor zorg mislopen kiest het Albert Schweitzer ziekenhuis er voor om het verbod op gezichtsbedekkende kleding niet te controleren. Bezoekers van de Facebookpagina van RTV Dordrecht zijn het daar niet mee eens. Uit een poll blijkt dat 79 procent vindt dat het ziekenhuis wel moet handhaven.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Per 1 augustus geldt een gedeeltelijk verbod op gezichtsbedekkende kleding in Nederland. Op scholen, in het openbaar vervoer, en in openbare gebouwen geldt het verbod, dat niet alleen geldt voor boerka-draagsters. Ook integraalhelmen, maskers of bivakmutsen vallen onder het verbod. Uitzondering wordt gemaakt voor noodzakelijke werkkleding (zoals lasmaskers) of feestkleding tijdens feestdagen (carnavalmaskers).

De Dordtse VVD is het met de stemmers op de poll eens. De partij wil dat burgemeester Wouter Kolff in gesprek gaat met het bestuur van het ziekenhuis om ervoor te zorgen dat er wel wordt gehandhaafd. Hoewel het Albert Schweitzer ziekenhuis niet gaat controleren, moeten patiënten wel tijdens het contact met de behandelaar hun gezichtsbedekkende kleding verwijderen.

Hun identiteit moet niet alleen vastgesteld kunnen worden, ook medische onderzoeken en behandelingen mogen niet gehinderd worden en de behandelaar moet kunnen beoordelen of de patiënt de informatie goed begrijpt.

Het verbod is geen verplichting voor instellingen om gezichtsbedekkende kleding te verbieden of erop te handhaven. Maar medewerkers van betreffende instellingen mogen vanaf donderdag aan dragers van die gezichtsbedekkende kleding vragen om hun gezicht vrij te maken of het gebouw te verlaten.

Als mensen weigeren te vertrekken, kan de politie worden ingeschakeld. Die kan een persoon verwijderen en eventueel ook een boete van 150 euro kan opleggen. De vervoerders in het openbaar vervoer hebben al laten weten geen passagiers te weigeren of laten verwijderen.

Het aantal vrouwen dat in Nederland rondloopt in een boerka of nikab wordt geschat op enkele honderden.

Lees ook

nk20264620260406-SCCDOR-NKS00830.jpg

FC Dordrecht deelt knap bij Cambuur, maar ziet concurrentie uitlopen

FC Dordrecht liet op paasmaandag zien zich niet zomaar neer te leggen bij een seizoen zonder playoff-deelname. Toch wordt dat scenario steeds realistischer, want ondanks een knappe 1-1 bij SC Cambuur zag de ploeg het gat naar de nacompetitieplekken groeien.

stichtingshareandshine.png

Peter geeft voetbaltraining aan kinderen in azc's: 'Ze vinden het geweldig als de bal gaat rollen'

Ieder kind heeft recht op beweging en plezier, ongeacht achtergrond of verblijfsstatus, vindt Peter van den Heuvel uit Hardinxveld-Giessendam. Met de stichting Share and Shine verzorgt hij gratis voetbaltrainingen bij asielzoekerscentra in onder meer Zwijndrecht, Gorinchem en 's-Gravendeel.

20260403 Ouwe Jonges Krentebrood.jpg

‘Ouwe Jonges’ volledig in het teken van de verkiezingsuitslag

De verkiezingen zijn geweest, de eerste stappen richting een Dordtse coalitie zijn gezet en natuurlijk vinden de ‘Ouwe Jonges’ daar ook wat van. Het zal je niet verbazen, maar ook in deze uitzending nemen Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom geen blad voor de mond.

lenarijnmond.png

Lena (67) werd thuis slachtoffer van babbeltruc: 'Ik ben bang als de deurbel gaat'

Op de bank in haar woning in Dordrecht zit de 67-jarige Lena*. Naast haar ligt hondje Remy, haar steun en toeverlaat sinds haar man is overleden. Lena is afhankelijk van thuiszorg en krijgt persoonlijke begeleiding. De afgelopen weken werd haar wereld plotseling een stuk kleiner nadat ze werd opgelicht door een nep-wijkagent, voor duizenden euro's.

paasconcert.png

Eerste Paasdag op TV Dordrecht: de Messiah van Händel

In het kader van het 20-jarig jubileum van stichting Dordtissimo was er op 28 februari een bijzondere uitvoering van de Messiah van Händel. Het concert met tweehonderd zangers uit heel Nederland in een volle Wilheminakerk is Paaszondag in twee delen te zien op TV Dordrecht.

IMG_8167.JPG

Klimaat en aanleg warmtenet oorzaak verzakking talud: 'Het is een combinatie van factoren'

Sensoren die afwijkingen aan het spoor meten en een politieagent die de snelheid van een trein controleert. Het gebeurt allemaal op treinstation Sliedrecht Baanhoek en is nodig om ongelukken bij het nabijgelegen talud te voorkomen, aldus ProRail. “Mocht een trein te hard rijden en een kleine vervorming van het spoor ontstaan, dan zou die kunnen ontsporen.”