gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Albert Schweitzer ziekenhuis gaat boerkaverbod niet handhaven

08dba51fe11cb38d99631e03767effa3.jpg

Om te voorkomen dat patiënten het ziekenhuis mijden en daardoor zorg mislopen kiest het Albert Schweitzer ziekenhuis er voor om het verbod op gezichtsbedekkende kleding niet te controleren. Bezoekers van de Facebookpagina van RTV Dordrecht zijn het daar niet mee eens. Uit een poll blijkt dat 79 procent vindt dat het ziekenhuis wel moet handhaven.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Per 1 augustus geldt een gedeeltelijk verbod op gezichtsbedekkende kleding in Nederland. Op scholen, in het openbaar vervoer, en in openbare gebouwen geldt het verbod, dat niet alleen geldt voor boerka-draagsters. Ook integraalhelmen, maskers of bivakmutsen vallen onder het verbod. Uitzondering wordt gemaakt voor noodzakelijke werkkleding (zoals lasmaskers) of feestkleding tijdens feestdagen (carnavalmaskers).

De Dordtse VVD is het met de stemmers op de poll eens. De partij wil dat burgemeester Wouter Kolff in gesprek gaat met het bestuur van het ziekenhuis om ervoor te zorgen dat er wel wordt gehandhaafd. Hoewel het Albert Schweitzer ziekenhuis niet gaat controleren, moeten patiënten wel tijdens het contact met de behandelaar hun gezichtsbedekkende kleding verwijderen.

Hun identiteit moet niet alleen vastgesteld kunnen worden, ook medische onderzoeken en behandelingen mogen niet gehinderd worden en de behandelaar moet kunnen beoordelen of de patiënt de informatie goed begrijpt.

Het verbod is geen verplichting voor instellingen om gezichtsbedekkende kleding te verbieden of erop te handhaven. Maar medewerkers van betreffende instellingen mogen vanaf donderdag aan dragers van die gezichtsbedekkende kleding vragen om hun gezicht vrij te maken of het gebouw te verlaten.

Als mensen weigeren te vertrekken, kan de politie worden ingeschakeld. Die kan een persoon verwijderen en eventueel ook een boete van 150 euro kan opleggen. De vervoerders in het openbaar vervoer hebben al laten weten geen passagiers te weigeren of laten verwijderen.

Het aantal vrouwen dat in Nederland rondloopt in een boerka of nikab wordt geschat op enkele honderden.

Lees ook

casenbramnaarmarokko.jpeg

Deze twee Dordtenaren pakken de fiets naar Marokko: ‘Wel een stukkie’

Cas en Bram, twee 24-jarige vrienden uit Dordrecht, zijn fietsend onderweg naar Marokko. Binnen twee maanden gaan ze zo’n 3.500 kilometer afleggen om uiteindelijk in Marrakesh te komen. “Dan zit je ineens op een ander continent, dat is ook wel cool”, aldus de jongens.

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.

fotoooooooo.png

Dreun voor museum, dat opnieuw voor sluiting vreest: ‘Een uur voor het reces kwam de brief’

Wordt het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht alsnog wegbezuinigd? Het museum leek gered door een aangenomen voorstel in de Tweede Kamer, maar kreeg een paar weken later slecht nieuws van het ministerie. Is sluiting alsnog op komst? “Ergens moeten we daar rekening mee houden, dat is de realiteit.”