gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Albert Schweitzer ziekenhuis gaat boerkaverbod niet handhaven

08dba51fe11cb38d99631e03767effa3.jpg

Om te voorkomen dat patiënten het ziekenhuis mijden en daardoor zorg mislopen kiest het Albert Schweitzer ziekenhuis er voor om het verbod op gezichtsbedekkende kleding niet te controleren. Bezoekers van de Facebookpagina van RTV Dordrecht zijn het daar niet mee eens. Uit een poll blijkt dat 79 procent vindt dat het ziekenhuis wel moet handhaven.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Per 1 augustus geldt een gedeeltelijk verbod op gezichtsbedekkende kleding in Nederland. Op scholen, in het openbaar vervoer, en in openbare gebouwen geldt het verbod, dat niet alleen geldt voor boerka-draagsters. Ook integraalhelmen, maskers of bivakmutsen vallen onder het verbod. Uitzondering wordt gemaakt voor noodzakelijke werkkleding (zoals lasmaskers) of feestkleding tijdens feestdagen (carnavalmaskers).

De Dordtse VVD is het met de stemmers op de poll eens. De partij wil dat burgemeester Wouter Kolff in gesprek gaat met het bestuur van het ziekenhuis om ervoor te zorgen dat er wel wordt gehandhaafd. Hoewel het Albert Schweitzer ziekenhuis niet gaat controleren, moeten patiënten wel tijdens het contact met de behandelaar hun gezichtsbedekkende kleding verwijderen.

Hun identiteit moet niet alleen vastgesteld kunnen worden, ook medische onderzoeken en behandelingen mogen niet gehinderd worden en de behandelaar moet kunnen beoordelen of de patiënt de informatie goed begrijpt.

Het verbod is geen verplichting voor instellingen om gezichtsbedekkende kleding te verbieden of erop te handhaven. Maar medewerkers van betreffende instellingen mogen vanaf donderdag aan dragers van die gezichtsbedekkende kleding vragen om hun gezicht vrij te maken of het gebouw te verlaten.

Als mensen weigeren te vertrekken, kan de politie worden ingeschakeld. Die kan een persoon verwijderen en eventueel ook een boete van 150 euro kan opleggen. De vervoerders in het openbaar vervoer hebben al laten weten geen passagiers te weigeren of laten verwijderen.

Het aantal vrouwen dat in Nederland rondloopt in een boerka of nikab wordt geschat op enkele honderden.

Lees ook

delilah.png

Delilah en haar 1-jarige dochter moeten huis uit: ‘Dalijk sta ik op straat’

De 29-jarige Delilah uit Dordrecht zit met de handen in het haar. Ze woont tijdelijk bij haar oma met haar 1-jarige dochter, als plots haar oma overlijdt eind februari. Dat is zeer emotioneel, maar levert ook een praktisch probleem op: Delilah moet per 1 mei uit het huurhuis van oma vertrekken.

patiëntenportaal ziekenhuis.jpeg

CYBERCRIME

Patiëntendossier ASz weer bereikbaar na hack softwarebedrijf

Het cliëntenportaal van het Albert Schweitzer ziekenhuis werkt weer. Na een hack bij de softwareleverancier van het ziekenhuis was dat portaal twee weken niet te gebruiken. Volgens het ziekenhuis zijn alle dossiers weer te raadplegen, kunnen afspraken worden bekeken en folders ingezien.

OPMA20260417 Museum 40-45.jpg

Op Pad Met Ad: In gesprek met Ed Vermeulen van Museum 1940 - 1945 over de Tweede Wereldoorlog

Vrijheid is niet vanzelfsprekend, zo vindt ook presentator Ad van den Herik. In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad krijgt Ad een rondleiding door Museum 1940 - 1945. Voorzitter Ed Vermeulen leidt hem rond. De mannen gaan in gesprek over de verschillende attributen in het museum en het verhaal erachter.

Oude bibliotheek Hendrik ido Ambacht.png

Bibliotheek Hendrik-Ido-Ambacht maand lang dicht wegens verhuizing

Wie in Hendrik-Ido-Ambacht graag bij de bibliotheek komt om boeken te lenen of activiteiten bij te wonen, zal dit in mei tijdelijk op een andere locatie moeten doen. De bibliotheek is van maandag 4 mei tot en met zondag 31 mei gesloten door de verhuizing naar het vernieuwde Cascade.

9d6ad7c7-ad74-3753-a6f6-fe40f47851d5.jpg

70 jaar oude A16-verlichting krijgt tweede leven als designlamp

Jarenlang hingen ze boven de snelweg tussen Rotterdam en Breda, nu in huizen en kantoren. De lampen die ooit de A16 in onze streek verlichtten, krijgen in Rotterdam een tweede leven als designobject.

politieauto.png

Politie ziet woning met voordeur wagenwijd open

Een opvallende melding voor de politie in Papendrecht dinsdagavond. De voordeur van een woning stond wagenwijd open, terwijl er niemand aanwezig was.