gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Albert Schweitzer ziekenhuis gaat boerkaverbod niet handhaven

08dba51fe11cb38d99631e03767effa3

Om te voorkomen dat patiënten het ziekenhuis mijden en daardoor zorg mislopen kiest het Albert Schweitzer ziekenhuis er voor om het verbod op gezichtsbedekkende kleding niet te controleren. Bezoekers van de Facebookpagina van RTV Dordrecht zijn het daar niet mee eens. Uit een poll blijkt dat 79 procent vindt dat het ziekenhuis wel moet handhaven.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Per 1 augustus geldt een gedeeltelijk verbod op gezichtsbedekkende kleding in Nederland. Op scholen, in het openbaar vervoer, en in openbare gebouwen geldt het verbod, dat niet alleen geldt voor boerka-draagsters. Ook integraalhelmen, maskers of bivakmutsen vallen onder het verbod. Uitzondering wordt gemaakt voor noodzakelijke werkkleding (zoals lasmaskers) of feestkleding tijdens feestdagen (carnavalmaskers).

De Dordtse VVD is het met de stemmers op de poll eens. De partij wil dat burgemeester Wouter Kolff in gesprek gaat met het bestuur van het ziekenhuis om ervoor te zorgen dat er wel wordt gehandhaafd. Hoewel het Albert Schweitzer ziekenhuis niet gaat controleren, moeten patiënten wel tijdens het contact met de behandelaar hun gezichtsbedekkende kleding verwijderen.

Hun identiteit moet niet alleen vastgesteld kunnen worden, ook medische onderzoeken en behandelingen mogen niet gehinderd worden en de behandelaar moet kunnen beoordelen of de patiënt de informatie goed begrijpt.

Het verbod is geen verplichting voor instellingen om gezichtsbedekkende kleding te verbieden of erop te handhaven. Maar medewerkers van betreffende instellingen mogen vanaf donderdag aan dragers van die gezichtsbedekkende kleding vragen om hun gezicht vrij te maken of het gebouw te verlaten.

Als mensen weigeren te vertrekken, kan de politie worden ingeschakeld. Die kan een persoon verwijderen en eventueel ook een boete van 150 euro kan opleggen. De vervoerders in het openbaar vervoer hebben al laten weten geen passagiers te weigeren of laten verwijderen.

Het aantal vrouwen dat in Nederland rondloopt in een boerka of nikab wordt geschat op enkele honderden.

Lees ook

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

Noordtunnel en brug over de noord

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.

veerwachttijd

Borden met urenlange wachttijd moeten onnodige drukte bij pont voorkomen

Een bijzonder gezicht langs de Provincialeweg in Dordrecht. Gele verkeersborden met ‘Wachttijd tot veer vanaf hier: 4 uur’ wijzen weggebruikers op bijzonder lange wachttijden voor de pont naar Werkendam. Volgens de gemeente hebben de borden te maken met de afsluiting van de Papendrechtsebrug en de alternatieve routes die automobilisten proberen.