gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bijna vijftig jaar inzet voor Dordrecht: Leen de Koning benoemd tot ereburger

leen de koning.jpg

Leen de Koning wordt officieel gekroond tot ereburger.

Streekomroep 56

Ereburger van Dordrecht worden, het is niet voor iedereen weggelegd. Toch mag Leen de Koning zichzelf die titel geven. Bijna vijftig jaar lang heeft De Koning zich ingezet voor de economische en maatschappelijke ontwikkeling van Dordrecht. Nu heeft burgemeester Nanning Mol de gouden erepenning aan hem uitgereikt.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op

Als ondernemer had Leen de Koning een belangrijke rol in de groei van de Amega Groep. Maar naast het ondernemerschap vervulde hij nog veel meer rollen in de Dordtse samenleving. Door het bedrijfsleven, onderwijs en maatschappelijke organisaties aan elkaar te verbinden stimuleerde hij talentontwikkeling. Met het eerste waterstofstation in Dordrecht droeg hij bovendien bij aan duurzame mobiliteit.

Toch had De Koning nooit verwacht dat hij benoemd zou worden tot ereburger van Dordrecht. De dag begon dan ook heel normaal. “Mijn vrouw zei rond de middag dat ik om 15.15 uur klaar moest staan met mijn pak aan. Wat er ging gebeuren zei ze niet. Tot het moment dat we hier aan kwamen rijden wist ik van niets. Het was een complete verrassing.”

Niet stilzitten
Voor wie dacht dat de onderneming van De Koning en het verbinden van de drie eerder genoemde punten al genoeg tijd in beslag nam, heeft het mis. Want tal van lokale initiatieven werden ook nog eens ondersteund. Waaronder sportverenigingen en maatschappelijke projecten. Zo is hij al bijna dertig jaar verbonden aan FC Dordrecht en had hij een belangrijke rol in de ontwikkeling van het maatschappelijke initiatief vanuit de club.

Als voormalig vicevoorzitter van Stichting Ondernemingsfonds Louterbloemen-Duivelseiland en bestuurslid van de Stichting Maatschappelijk Betrokken Ondernemen Drechtsteden waar hij op allerlei manieren zich inzette voor de veiligheid en het klimaat.

In al die jaren werkte De Koning met heel veel mensen samen. Zowel binnen het bedrijf als daarbuiten. Bescheiden als hij is, wil hij dan ook graag benadrukken dat hij het niet alleen heeft gedaan. “Ik heb met heel veel plezier met heel veel mensen gewerkt. Ik heb dus niet het gevoel dat ik dit echt heb verdiend. De fijne mensen met wie ik werkte hebben het succes mogelijk gemaakt.”

Andere benoeming
Eerder dit jaar werd De Koning ook al benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Dat gebeurde in Den Haag en werd gedaan door de voormalige burgemeester van Dordrecht, Wouter Kolff.

Lees ook

Laanvanrigaaaa.png

Binnen één jaar van plan naar uitvoering: 56 flexwoningen voor 168 Oekraïense vluchtelingen

Dordrecht is ruim vijftig flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen rijker. De afgelopen maanden werkte de gemeente in samenwerking met woningcoorperatie Trivire aan de plaatsing van de modulaire woningen aan de Laan van Riga. Deze moeten de komende drie tot vijf jaar gaan gelden als woning voor 168 vluchtelingen. Maar daar blijft het niet bij.

Molenlanden_Opgraving_Ottoland.jpg

bijzondere vondst

Middeleeuwse boerderij ontdekt: hier woonden eerste inwoners van Ottoland

Bij archeologisch onderzoek in Ottoland zijn restanten gevonden van een boerderij van zo’n achthonderd jaar oud. Het gaat om delen van een houten vakwerkhuis met vlechtwerkwanden en vloeren van stro en leem. Volgens de gemeente Molenlanden gaat het om een plek waar de eerste bewoners van het dorp zich vestigden.

pichelruilwinkel.png

Ex-raadslid haalde duizenden euro’s van rekening ruilwinkel, maar verliest kort geding

Ruby Pichel, voormalig raadslid van Forum voor Democratie in Dordrecht, moet bijna 7.000 euro betalen aan LETS Ruilwinkel. Pichel werd daar afgelopen najaar als voorzitter ontslagen en maakte op diezelfde dag ruim 6.000 euro over. Een onrechtmatige daad, zo oordeelde de rechter afgelopen week.

zonneautofoto.png

Dordtenaar Binke (24) onthult zonneauto: ‘Alles wordt werkelijkheid’

Bijna 5000 kilometer racen binnen acht dagen, puur op energie van de zon en de wind. De leden van het Delft Solar Team hebben een zonneauto gemaakt, waarmee ze dit willen waarmaken. 24-jarige Binke Struik uit Dordrecht is onderdeel van dit Solar Team: “Het is echt enorm gaaf om te doen.”

foto artikel b&b Dordrecht

B&B Hesha maakt kans op titel ‘beste B&B Nederland 2026’: ‘Ik kan het niet geloven’

De Dordtse Bed and Breakfast Hesha is genomineerd voor ‘Beste B&B in Nederland 2026’ in de categorie 3 tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar, maar heeft nu al een nominatie op zak. Iets wat eigenaresse Sharon Kerkhoven totaal niet zag aankomen. “Ik kan wel een gat in de lucht springen”, zegt ze vol extase.

foto.png

'Enorme plas bloed' op straat blijkt iets heel anders

Flink schrikken voor een bewoner van de Havikstraat in Sliedrecht. Die zag dinsdagochtend een flinke plas bloed liggen en belde daarom de politie. Ter plekke bleek het om iets heel anders te gaan: chilisaus.