gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boosheid om bomen op plein: ‘Als de gemeente ze niet weghaalt, zaag ik ze zelf om’

9df2f4f0208940b59c7f1ca4a2044ae6

Het Statenplein staat vol met bomen. Mooi, kun je denken. Dit stadsplein in het centrum van Dordrecht is immers een grauwe, grijze bedoeling. Maar voor het Oranjecomité zorgt het gloednieuwe stadsparkje voor kopzorgen. “Als de gemeente ze niet weghaalt, zaag ik ze zelf om.”

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Het was ‘even schrikken geblazen’ voor Peter van der Leer, voorzitter van het Oranjecomité. Hij liep woensdag over het Statenplein om de laatste voorbereidingen te treffen voor Koningsdag. Eén van de dingen die voor Koningsdag gepland staan is de Oranjebandshow, met zelfs internationale optredens. Dat optreden en de verdere planning van Koningsdag lopen nu gevaar, vreest Van der Leer: “De gemeente had het in hun domme kop om daar een bewegend bos neer te zetten. Dat probleem moeten we nu nog tackelen.”

Niet alleen Koningsdag, maar ook Bevrijdingsdag loopt gevaar. Dat vindt iets meer dan een week later plaats. “De timing is zeer ongelukkig”, gaat Van der Leer verder. “Overigens was er niks met ons gecommuniceerd.” De voorzitter geeft aan dat hij donderdagmiddag een gesprek over de bomen heeft met de gemeente. Een medewerker van de gemeente, die donderdagochtend op het Statenplein met het bewegend bos bezig is, bevestigt dat.


Bewegend bos
Het bewegend bos klinkt als een Tolkieniaans verzinsel, maar is in werkelijkheid een project van de gemeente Dordrecht. Het gaat om een groep van 150 bomen en planten die per periode steeds op een andere plek in de stad komen te staan. De gemeente is hier een aantal jaar geleden mee begonnen.

Opvallend: op de website van het bewegend bos is te zien dat de planten en bloemen al een keer op het Statenplein hebben gestaan. Nergens anders in de stad stonden de bomen twee keer op dezelfde plek. Ook die eerste keer op het Statenplein had het nogal wat voeten in de aarde, omdat de bomen telkens verplaatst moesten worden vanwege de weekmarkt.

UPDATE 15.00 uur:
Het bewegend bos wordt donderdagmiddag weggehaald, zodat alle geplande activiteiten niet in gevaar komen
e68400fd35bc44b9f40e8990720bbb2d

Lees ook

78004c49-bc3b-3485-973a-8b6b641aba25

Petra (49) is eenzaam en begint stiekem een erotische relatie met een patiënt

Petra bedrijft de liefde met een kwetsbare patiënt in de zorginstelling waar ze werkt. Op papier is ze een seksueel roofdier, dat misbruik maakt van haar positie. Maar klopt dat ook met de realiteit?

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.