Dordrecht, Netherlands

Communicatie niet goed bij terugsturen Limburgse voetbalsupporters

De politie heeft fouten gemaakt in de communicatie tussen de politie-eenheden en supporters bij het terugsturen van supporters van Fortuna Sittard in december vorig jaar. De informatieoverdracht ging niet goed en leidde ertoe dat burgemeester Wouter Kolff ingreep, zo schrijft de politie in een persbericht.
Robert van Loon | 11 juni 2019 14:32 | Aangepast op 11 juni 2019 14:32
De supporters van Fortuna Sittard waren in december 2018 in een partybus op weg naar een wedstrijd in de Kuip toen er bij de politie informatie kwam dat ze wilden langsgaan bij de kerstmarkt in Dordrecht.


Kolff besloot na overleg met burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam een noodverordening uit te vaardigen en de bus met supporters terug te sturen naar Limburg.


De gebeurtenissen zijn door de politie geëvalueerd door gesprekken met de direct betrokkenen. Voortaan wordt er beter gecommuniceerd tussen supportersgroepen en de politie.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...