Dordrecht, Netherlands

Dordrecht krijgt bijna 9 ton voor versnelde woningbouw

Impressie Crabbehof (Vliegens-/van der Goesstraat) Bron: Woonbron
De gemeente Dordrecht krijgt € 887.490 van het rijk om sneller van start te kunnen met de bouw van tientallen woningen in de stad. Het geld wordt door de gemeente Dordrecht gebruikt om sociale huurwoningen in Crabbehof (Vliegensstraat en van der Goesstraat) te kunnen bouwen.
Tako Bolt | 22 november 2023 14:00 | Aangepast op 22 november 2023 12:57
Dordrecht is een van de 145 gemeenten die extra geld krijgen van het Rijk. Het gaat om geld uit de Startbouwimpuls (SBI). Dit geld wordt door de gemeente Dordrecht gebruikt voor de bouw van 71 betaalbare, sociale huurwoningen in de Vliegenstraat/van der Goesstraat in de wijk Crabbehof. De bouw hiervan gaat volgend jaar van start.

Landelijk gaat het om 300 miljoen euro voor de versnelde bouw van 31.000 nieuwe woningen, waarbij het bij 80% gaat om de categorie ‘betaalbaar’. Het Rijk probeert met deze bijdrage de ‘dip’ in de woningbouw te beperken.

Minister Hugo de Jonge van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening: “Dat is ook het doel van de Startbouwimpuls: projecten die door de moeilijkere bouwomstandigheden dreigen te stagneren, weer vlot trekken. Snel bouwen wat vergund is én snel vergunnen wat op korte termijn gebouwd kan worden.”

Ook de gemeente Papendrecht krijgt extra geld. Daar gaat het pm 475.000 euro voor 38 woningen aan de Boomgaardstraat en de Weteringsingel.

De Startbouwimpuls is bedoeld voor projecten die planologisch ver genoeg zijn om uiterlijk in 2025 te starten met bouwen.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Dagenlang geen treinverkeer op MerwedeLingelijn

Op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden van woensdag 23 juli tot en met zonda...

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...

Bomvolle binnenstad bij jubileumeditie Big Rivers: 'Dordrecht op z'n mooist'

Moe maar voldaan kijkt de organisatie van Big Rivers terug op drie dagen feest in Dordrecht. Tevrede...

Gemeente plaatst camera bij huis na explosie

Bij een huis in Zwijndrecht waar vorige week een explosie is geweest, is een mobiele camera geplaats...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...

Robert de Heer volgt Rik van der Linden op als Dordtse lijsttrekker CU-SGP

Het duurt nog even tot de volgende gemeenteraadsverkiezingen, maar de Dordtse ChristenUnie-SGP-fract...