gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt strijdt met Utrecht en Amsterdam om titel ‘Evenementenstad van het Jaar’

b7b9ec277e190d36809ed7ecc72550ea.jpg

Dordrecht maakt opnieuw kans om gekozen te worden tot ‘Evenementenstad van het Jaar’. Samen met grote steden Utrecht en Amsterdam is de drechtstad genomineerd voor de jaarlijkse prijs. Daarmee worden steden in het zonnetje gezet die volgens de organisatie evenementen mogelijk maken die iets unieks hebben en ook nog eens het verhaal van de stad versterken. “Echt een verrassing.”

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
“We zagen deze nominatie niet aankomen”, reageert binnenstadwethouder Maarten Burggraaf. Hij is daardoor extra blij met deze nominatie. “Ik draag de nominatie op aan alle vrijwilligers die vaak naast een drukke baan zoveel gepassioneerde uren steken in het organiseren van die mooie Dordtse evenementen”, aldus de wethouder.

Ook pikt hij er één iemand in het bijzonder uit. “Wilma de Prie, medewerkster evenementenbeleid bij de gemeente die ons ontvallen is in 2024.” Zij heeft aan de basis gestaan van het nieuwe evenementenbeleid in de stad, “en staat ook symbool voor de toewijding waarmee medewerkers bij de gemeente, omgevingsdienst en Dordrecht marketing zich inzetten voor de Dordtse evenementen.“


De evenementenprijs zal worden uitgereikt tijdens het Nationaal Congres Evenementen 9 maart in Harlingen. Als de stad de titel pakt, zou dat de vierde keer zijn in het 25-jarig bestaan van de prijs. Eerder ontving Dordrecht de award al in 2003, 2012 en 2019.

Lees meer over:

Lees ook

FOTO WEBSITE_2.png

Papendrechtse coalitie steeds dichterbij: PVV, VVD en OP zijn beoogd gemeentebestuur

Ruim anderhalve maand na de verkiezingen heeft Papendrecht zicht op een coalitie. Informateur Koen Becking heeft zijn advies voor het vormen van het gemeentebestuur gedeeld. Hij ziet een coalitie tussen de PVV, VVD en OP als meest realistische optie.

rijnmondkimholland.jpg

Papendrechter (39) krijgt tbs voor bedreigen porno-actrice en doodsteken hond

Danny de B. uit Papendrecht is veroordeeld tot tbs met voorwaarden en een celstraf van 179 dagen. De rechtbank vindt alle feiten waarvan hij werd verdacht bewezen. De 39-jarige De B. dreigde onder meer om een vrouw af te slachten. Ook mishandelde hij de hond van zijn partner zo heftig dat het dier overleed.

stillkogelgat.png

Kogelgat in raam van appartement

In een raam van een appartement in Sliedrecht is eerder deze week een kogelgat aangetroffen. Het gaat om een woning aan de Geulstraat.

Glas in Loodramen.png

'Er was eens': Nieuwe Gildenramen voor de Grote Kerk

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. De tweede aflevering is donderdag vanaf 18.00 uur te zien op RTV Dordrecht, ditmaal gaat het over nieuwe Gildenramen die in 2006 in de Grote Kerk werden geplaatst.

albertschweitzerfotolucht.jpg

Nieuwe Dordts ziekenhuis mogelijk op plek waar 720 woningen gepland staan

Het nieuwe ziekenhuis van het Albert Schweitzer in Dordrecht moet pal naast het huidige gebouw komen. Dat concludeert het stadsbestuur na onderzoek. Als er daadwerkelijk een nieuw ziekenhuis komt, gaat er op die plek een streep door de 720 woningen die gepland stonden.

benzakourviarijnmond.jpg

Schrijver Mohammed Benzakour bevrijdt vogels op Bali: 'Pervers om ze in kooi op te sluiten'

Mohammed Benzakour kan het niet aanzien: vogels die hun hele leven wegkwijnen in een kooitje. Nadat de Zwijndrechtse schrijver bevriend is geraakt met een winterkoninkje, is er geen houden meer aan en belandt hij als vogelbevrijder in Indonesië.