Dordrecht, Netherlands

Dordtenaar roept Europese Republiek uit

Dordtenaar Arjan van der Waal roept zaterdag vanaf een balkon in Den Haag de Europese Republiek uit. En dat doet hij niet alleen, want meer dan 100 andere Europeanen doen dit in hun eigen land ook.
Maud Kannekens | 9 november 2018 17:19 | Aangepast op 9 november 2018 17:19
"In Europa hebben we al een gezamenlijke munt en een gemeenschappelijke markt", vertelt Van der Waal waarom de republiek er moet komen. "Wat er mist is de gezamenlijke democratie. De beslissingen binnen Europa worden vooral bepaald door de individuele belangen van landen in plaats van het algemeen belang van alle Europese burgers."

Dit weekend is niet zomaar voor het project uitgekozen. Het is namelijk 100 jaar geleden dat de eerste wereldoorlog tot een einde kwam. Volgends de republikeinen een mooi moment om alle negativiteit achter zich te laten en vooruit te kunnen.

Met deze actie hopen de republikeinen in gesprek te raken met andere mensen over hoe Europa bestuurlijk verder moet.&frags=pl%2Cwn

Lees ook

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...