gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Decemberdagen ‘zeer succesvol’ volgens organisatie, dit is waarom

482089210f4be951e12ed743e65ba580

Trots overheerst bij de organisatie van de Dordtse Decemberdagen. Het evenement is naar eigen zeggen ‘in kwaliteit en omvang verder gegroeid tot een solide winterprogramma met aantoonbare meerwaarde voor de stad’.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Een stadswandeling, rondvaarten, muziek, de teruggekeerde ijsbaan in het centrum en vooral héél veel lichtjes. De organisatie zorgde samen met vele partners voor een levendige binnenstad tussen medio december en afgelopen weekend, toen deze editie van het evenement op zijn einde liep.

“De Dordtse Decemberdagen laat zien wat Dordrecht kan bereiken wanneer ondernemers, gemeente en partners gezamenlijk optrekken”, merkt Dave Geensen namens Dordrecht Marketing. “Levendigheid en een flinke impuls voor ondernemers is waar we het in de basis voor doen. Tegelijk is het ook een prachtig event waarmee we letterlijk de spotlights op Dordrecht zetten.”

Wethouder Maarten Burggraaf hint op een ‘verdere groei in de komende jaren’ van het evenement. “Het is prachtig om te zien dat bewoners en bezoekers die gezelligheid en verbondenheid hebben kunnen ervaren én dat onze ondernemers hiervan profiteren. Dit smaakt duidelijk naar meer.”

Ondernemers pikten namelijk een mooi graantje mee van de Decemberdagen. Dordrecht Marketing claimt via een recente peiling dat 90 procent van de ondernemers in de binnenstad een hogere omzet had dan tijdens de vorige editie van het evenement.

Twee van de grote publiekstrekkers waren de ijsbaan op de Spuihaven en het Dwaalspoor, een lichtjesroute door de binnenstad. 1400 bezoekers maakten tijdens het evenement een begeleide stadswandeling, 1800 mensen stapten de afgelopen drieënhalve week in een rondvaartbootje. Dat is volgens de organisatie 40 procent meer dan de vorige Decemberdagen.

De volgende editie is tussen 11 december 2026 en 3 januari 2027. “Op basis van de laatste ervaringen worden verdere verbeteringen doorgevoerd, zodat de Dordtse Decemberdagen zich blijft ontwikkelen en hét toonaangevende winterevenement voor de regio”, besluit de organisatie.

Lees meer over:

Lees ook

thumb website

Big Rivers dit jaar nóg drukker: buurmannen Cees en Ron missen geen editie

Op elke hoek van de straat livemuziek, de geur van eten uit verschillende foodtrucks, een lekker drankje in de hand, iconische kettingen en kleurrijke kleding. De 26ste editie van het Big Rivers festival in Dordrecht is ook dit jaar weer een feestelijke. “Het is gewoon hét feest van het jaar.”

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon: ‘Toerisme geëxplodeerd’

Vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon laat met zijn TukTuk toeristen op een unieke manier kennismaken met Dordrecht. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren. Zo’n tour duurt ongeveer een uur en gaat langs alle bezienswaardigheden van de binnenstad, vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad.

nieuw bestuur HIA

Winkels open op zondag en mogelijk weer een middelbare school: coalitieakkoord in Hendrik-Ido-Ambacht

Het nieuwe Ambachtse coalitieakkoord is afgelopen donderdag gepresenteerd door het nieuwe gemeentebestuur. Politieke partijen Realistisch Ambacht, Gemeente Belangen, VVD en D66 gaan de komende vier jaar samenwerken als coalitie. Het bestuur wil winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan. Ook willen ze onderzoeken of voortgezet onderwijs terug kan keren naar de gemeente.

Geschiedenis PPD brug

Een brug met grootse plannen: de geschiedenis van de Papendrechtsebrug

Vóór 1967 was het de normaalste zaak van de wereld: wie de Beneden-Merwede oversteekt, stapt aan boord van de veerboot. Nu, bijna 59 jaar later, is de Papendrechtsebrug niet meer weg te denken uit onze streek. Nu de brug er dan echt uit ligt, gaan we terug naar de tijd dat er nog helemaal geen brug was en vragen Rijkswaterstaat historicus Jeroen Gijselhart: waarom is de Papendrechtsebrug eigenlijk ooit gebouwd?

merwedebrugrws

Merwedebrug vijf nachten dicht voor alle verkeer

De Merwedebrug is al verboden terrein voor vrachtverkeer, maar in augustus gaat de brug in de A27 ook vijf nachten dicht voor automobilisten en fietsers. Dit vanwege onderhoudswerkzaamheden aan de brugklep.