Dordrecht, Netherlands

Dordtse Lucinda Brand wint wereldbekerwedstrijd in barre weersomstandigheden

Wielrenster Lucinda Brand heeft woensdag de tweede wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen op haar naam geschreven. In het Amerikaanse Fayetteville, waar eind januari het WK wordt verreden, kwam de Dordtse als eerste over de streep.
Robin Nanninga | 14 oktober 2021 10:20 | Aangepast op 14 oktober 2021 10:20
Het werd een modderige rit, waarin de regerend wereldkampioene revanche kon nemen op Marianne Vos. Die won afgelopen zondag de eerste wereldbekerwedstrijd. "Ik wist niet echt hoe ik van Marianne Vos af moest komen, maar in de afdaling had ik opeens een gat. Ze maakte een schuivertje ofzo, tenminste dat zei ze. Maar ik ben heel blij met deze zege", reageerde Brand na afloop bij de NOS.

Terwijl Vos een vliegende start maakte, kwam Brand wat langzamer op gang. Ze wist het gat te dichten en al in de tweede ronde kwamen de twee Nederlandse vrouwen samen op kop. Na een stuurfoutje van Brand in de derde ronde leek het een herhaling van de eerste wedstrijd te worden, tot Vos in de laatste ronde een slippertje maakte in de afdaling en Brand er met de winst vandoor ging.

Met haar winst neemt Brand de leiding in het wereldbekerklassement over van Vos. 

Archieffoto: Corrado Francke

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...

Roeiend de dag én nacht door: deze Dordtenaren leggen 210 kilometer af in minder dan 24 uur

Meer dan 200 kilometer roeien, in minder dan 24 uur. De roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roe...