gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Driekwart van partijen Drechtsteden ondertekent PFAS-stembusakkoord

pfas akkoord

Bijna veertig lijsttrekkers uit de streek verzamelden zich op zaterdagochtend om het PFAS-stembusakkoord te ondertekenen. Hiermee maken partijen uit zes gemeenten gezamelijke afspraken tegen PFAS-vervuiling. Dit gebeurde tijdens het wekelijkse emmertjesprotest voor de deuren van de Dordtse chemiefabriek Chemours.

Roxane Kroon |  | Aangepast op

Dit is inmiddels al het 309ste emmertjeprotest dat wordt gehouden. “Wat voor weer is het?”, vraagt de eerste spreker van de dag aan een publiek vol bekende gezichten. “We-staan-er-weer!”, klinkt het luidkeels terug. 

Naast de gebruikelijke emmertjes vol grond uit Sliedrecht, staan voor de poorten van Chemiebedrijf Chemours nu ook zes stembusakkoorden uitgestald. Op ieder bord staat per gemeente welke partijen het PFAS-stembusakkoord gaan ondertekenen. Het gaat om de gemeenten Papendrecht, Sliedrecht, Zwijndrecht, Dordrecht, Molenlanden en Alblasserdam. 

Er worden in totaal 37 handtekeningen gezet door lijsttrekkers van verschillende partijen in deze gemeenten. Dat is ongeveer driekwart van de partijen die volgende week meedoet aan de gemeenteraadsverkiezingen. De partijen die meedoen liggen verspreid over het politieke spectrum. Zo doen GroenLinks en D66 uit de meeste gemeenten mee, maar ook VVD, CDA, ChristenUnie en lokale partijen als Onafhankelijk Papendrecht. 

Het PFAS stembusakkoord bestaat uit drie gezamelijke afspraken. Ten eerste willen de partijen geen nieuwe lozingen of uitbreidingen van lopende vergunningen met nieuwe stoffen. Daar komt ook meer handhaving bij. De tweede afspraak waar de partijen voor tekenen is om bodemonderzoek en een volledige schoonmaakoperatie van grond in de gemeenten te laten betalen door DuPont/Chemours. Het derde punt van het akkoord is om te lobbyen om landelijke actie. Hiermee willen de partijen het kabinet aansporen om te pleiten voor een Europees verbod. 

Lees meer over:

|

Lees ook

auto in sloot Rid

Auto komt in sloot terecht

In Ridderkerk is dinsdagavond een auto in een sloot terechtgekomen. Dat gebeurde aan de Vlasstraat. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt.

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

bachfestival concert 2024

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

soeteman foto

Na een eeuw valt doek voor Soeteman Tweewielers: 'Dankbaar voor alle klanten'

Een begrip in Dordrecht verdwijnt uit het straatbeeld. Na honderd jaar sluit Soeteman Tweewielers op 12 juni definitief de deuren van de winkel en werkplaats aan de Brouwersdijk. Daarmee komt een einde aan een familiebedrijf dat drie generaties lang verbonden was aan de stad.

foto artikel b&b Dordrecht

B&B Hesha maakt kans op titel ‘beste B&B Nederland 2026’: ‘Ik kan het niet geloven’

De Dordtse Bed and Breakfast Hesha is genomineerd voor ‘Beste B&B in Nederland 2026’ in de categorie 3 tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar, maar heeft nu al een nominatie op zak. Iets wat eigenaresse Sharon Kerkhoven totaal niet zag aankomen. “Ik kan wel een gat in de lucht springen”, zegt ze vol extase.

pexelswandeling

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.