gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Driekwart van partijen Drechtsteden ondertekent PFAS-stembusakkoord

pfas akkoord

Bijna veertig lijsttrekkers uit de streek verzamelden zich op zaterdagochtend om het PFAS-stembusakkoord te ondertekenen. Hiermee maken partijen uit zes gemeenten gezamelijke afspraken tegen PFAS-vervuiling. Dit gebeurde tijdens het wekelijkse emmertjesprotest voor de deuren van de Dordtse chemiefabriek Chemours.

Roxane Kroon |  | Aangepast op

Dit is inmiddels al het 309ste emmertjeprotest dat wordt gehouden. “Wat voor weer is het?”, vraagt de eerste spreker van de dag aan een publiek vol bekende gezichten. “We-staan-er-weer!”, klinkt het luidkeels terug. 

Naast de gebruikelijke emmertjes vol grond uit Sliedrecht, staan voor de poorten van Chemiebedrijf Chemours nu ook zes stembusakkoorden uitgestald. Op ieder bord staat per gemeente welke partijen het PFAS-stembusakkoord gaan ondertekenen. Het gaat om de gemeenten Papendrecht, Sliedrecht, Zwijndrecht, Dordrecht, Molenlanden en Alblasserdam. 

Er worden in totaal 37 handtekeningen gezet door lijsttrekkers van verschillende partijen in deze gemeenten. Dat is ongeveer driekwart van de partijen die volgende week meedoet aan de gemeenteraadsverkiezingen. De partijen die meedoen liggen verspreid over het politieke spectrum. Zo doen GroenLinks en D66 uit de meeste gemeenten mee, maar ook VVD, CDA, ChristenUnie en lokale partijen als Onafhankelijk Papendrecht. 

Het PFAS stembusakkoord bestaat uit drie gezamelijke afspraken. Ten eerste willen de partijen geen nieuwe lozingen of uitbreidingen van lopende vergunningen met nieuwe stoffen. Daar komt ook meer handhaving bij. De tweede afspraak waar de partijen voor tekenen is om bodemonderzoek en een volledige schoonmaakoperatie van grond in de gemeenten te laten betalen door DuPont/Chemours. Het derde punt van het akkoord is om te lobbyen om landelijke actie. Hiermee willen de partijen het kabinet aansporen om te pleiten voor een Europees verbod. 

Lees meer over:

|

Lees ook

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.

De Plucheplakkers

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht in blessuretijd gelijkspelen

Een bittere pil voor FC Dordrecht, dat vrijdagavond met 1-2 leek te gaan zegevieren bij RKC Waalwijk maar in blessuretijd alsnog een tegentreffer slikte. Aflevering 124 van de Plucheplakkers-podcast staat volledig in het teken van het bezoekje Brabant.

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandelt treinconducteur, politie brengt beelden naar buiten

De politie is op zoek naar een vermoedelijk minderjarige verdachte die in november vorig jaar een treinconducteur bij station Sliedrecht heeft mishandeld. Beelden van het incident en van de verdachte zijn maandag naar buiten gebracht.

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.