gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht wisselt mindere helft af met betere en deelt met De Graafschap (1-1)

eac986320a132757baa7883742e4f5be

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een punt overgehouden aan het thuisduel met De Graafschap. De ploeg kwam voor rust zeer matig, maar in de tweede helft aanmerkelijk beter voor de dag en vocht zich op karakter naar een 1-1 gelijkspel.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Aan de Krommedijk viel op dat de thuisclub niet in het groen-wit, maar in het zwart-rode derde tenue aantrad tegen de Achterhoekers. Bij de opponent was ook iets bijzonders, want de Doetinchemmers kregen in het M-Scores Stadion geen steun van meegereisde fans. Die hadden het duel geboycot wegens opgelegde maatregelen door de lokale driehoek.

Meerdere mogelijkheden
In het 'vlamtenue' begon de ploeg sterk met kansen voor de weer fitte Robin van Asten en Lucas Woudenberg: de jongste en oudste speler van de Dordtse basisklanten. Daarna was de ploeg van Dirk Kuijt vooral op tegenhouden aangewezen. In het eerste halfuur moest doelman Celton Biai ingrijpen bij pogingen van onder meer Bouke Boersma, Kaya Symons en Ibrahim el Kadiri.

Richting het rustsignaal kwam FC Dordrecht dichtbij de openingstreffer. Feyenoord-huurling Stéphano Carrillo, die in de spits de voorkeur kreeg boven Yannick Eduardo, trof de paal waarna 'Superboer' Rowan Besselink de bal van de lijn haalde.

Terecht op achterstand
De volgende kans voor De Graafschap leverde wel de 0-1 op. Bouke Boersma kreeg de ruimte om te draaien en klopte Biai. Daar was weinig aan gestolen, want de bezoekers schoten voor rust aanmerkelijk vaker op doel dan de Dordtenaren.

Onder aanvoering van invaller Joep van der Sluijs, die meteen twee kansen kreeg, begon FC Dordrecht met meer beleving aan de tweede helft. Diezelfde gedrevenheid mocht ook verwacht worden van invallers Marouane Afaker, Yannick Eduardo en Nicolas Rossi, die een geheel verse aanvalslinie vormden.

Valk raakt de paal
Meerdere mogelijkheden volgden. Zo voorkwam De Graafschap-doelman Ties Wieggers dat Van der Sluijs uit een corner scoorde, ramde aanvoerder Sem Valk van heel ver op de paal en hielp Afaker zijn mogelijkheid om zeep.

Toch kreeg FC Dordrecht in de slotfase loon naar werken. Op aangeven van Martin Vetkal kopte Sem Valk binnen en na overleg met de assistent-scheidsrechter oordeelde arbiter Stan Teuben dat er geen sprake was van buitenspel: 1-1.

In de resterende minuten werd er niet meer gescoord, waardoor FC Dordrecht voor de derde keer in vier duels gelijkspeelde.

Opstelling FC Dordrecht: Biai; Hilton, Valk, Drakpe, Woudenberg; Vetkal, Sunderland (Bae/71), Van Asten (Van der Sluijs/46); Venema (Rossi/61), Carrillo (Eduardo/61), Pynadath (Afaker/61)

Lees meer over:

Lees ook

nepagentbureaurijnmond

Verdachte die sieraden van 88-jarige steelt, meldt zich niet: politie toont hem nu herkenbaar

De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

rwsongeluka15a16

Vrachtwagen vliegt uit de bocht en blokkeert deel snelweg tijdens ochtendspits

Op knooppunt Ridderkerk is donderdagochtend een vrachtwagen uit de bocht gevlogen. Het voertuig kwam van de A15 (Europoort) en wilde invoegen op de A16 richting Breda, maar dat ging verkeerd. De vrachtwagen reed rechtdoor, over een grasstrook en belandde op de twee rechterrijstroken van de A16.

elcobrinkman

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman (78) overleden

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman is op 78-jarige leeftijd overleden na een kort ziekbed. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt, meldt de NOS.

260608Avondvierdaagse9367

Papendrecht zoekt nieuwe kinderburgemeester, zo kun je solliciteren

Wie wordt de derde kinderburgemeester van Papendrecht? De gemeente zoekt de opvolger van Inaaya Mashal, die na een jaar de ambtsketen gaat overdragen.