Dordrecht, Netherlands

FC Dordt werkt achterstand weg, maar verliest alsnog van Cambuur

In de laatste oefenwedstrijd voor de start van de Keuken Kampioen Divisie heeft FC Dordrecht in Friesland met 4-2 verloren van Cambuur Leeuwarden. Met rust stond een 2-0 stand op het scorebord en in de tweede helft werd deze achterstand weggewerkt, maar in de laatste tien minuten schoot de thuisploeg er nog twee tegen de touwen.
Corrado Francke | 22 augustus 2020 16:07 | Aangepast op 22 augustus 2020 16:07
De wedstrijd was nog maar amper begonnen of de Schapenkoppen keken al tegen een achterstand aan, want na nog geen vier minuten werkte Robin Maulun namens Cambuur de 1-0 binnen. Na een fout van centrumverdediger Julius Bliek hadden de Friezen enkele minuten later de voorsprong moeten verdubbelen, maar spits Mühren schoot op de paal.

Doelman Anthony Swolfs, die in de zomer overkwam van Telstar, voorkwam tot driemaal toe dat in de eerste helft dat de score alsnog werd verdubbeld. Tot tien minuten voor het rustsignaal, toen rechtsbuiten Kallon binnenschoot.

Robin Polley, die in positieve zin opviel tijdens de oefenwedstrijd, ontsnapte even later tussen twee tegenstanders maar door een redding van doelman Stevens kon hij geen treffer maken. Vlak voor rust zorgde de rechtsback er met een onderschepping ook nog voor dat Cambuur niet de 3-0 binnen kon lopen.

De Dordtenaren kregen in de tweede helft meer grip op de wedstrijd: pogingen van Agrafiotis en Vermeulen werden nog gemist, maar Jaron Vicario schoot na een uur voetbal op aangeven van Polley wel raak.

Na tachtig minuten lag de bal op de stip: Cambuur-verdediger Schmidt liep Agrafiotis onderuit, die de penalty strak in de rechterhoek schoot. Een doelpunt van Cambuur werd nog afgekeurd vanwege buitenspel en ex-Dordtenaar Korte kon geen treffer maken nadat doelman Swolfs wel heel ver uit zijn doel kwam.

Tien minuten voor het laatste fluitsignaal was het wel raak via Robert Mühren en vijf minuten later zette Giovanni Korte namens Cambuur een 4-2 eindstand op het scorebord.

De eerste competitiewedstrijd voor FC Dordrecht staat zondag 30 augustus op het programma. De Schapenkoppen spelen dan een thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

FC Dordrecht blijft winnen en maakt serieuze kans op periodetitel

FC Dordrecht is voorlopig niet te stoppen in 2026. De club zette vrijdagavond FC Emmen met 1-0 opzij...

Man aangehouden nadat politie verkeerde link stuurt

Een 40-jarige man uit Ridderkerk is donderdagavond aangehouden, nadat de politie zelf een fout maakt...

Zaterdag in Studio De Witt: schrijver en dichter Edjo Frank komt langs

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Edjo Frank. Frank is ee...

Een warme feesttent, koud bier en optredens: Dordts carnaval pakt uit

Afreizen naar het zuiden voor carnaval? Dat is helemaal niet nodig, als het aan de Dordtse carnavals...

Let op: Brug over de Noord vanaf vanavond 16 dagen dicht

Automobilisten, fietsers en voetgangers, opgelet: de Brug over de Noord is vanaf vrijdagavond de res...

Ziekenhuis verplaatst zorg gedeeltelijk tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Vanaf 17 juli zal patiëntenzorg vaker plaatsvinden op de locaties in Sliedrecht en Zwijndrecht, meld...