gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gaat er een Dordtenaar de Tweede Kamer in? 'Ik hoop het, als de kiezer mij dat gunt'

26796357808d9a57e1db12ffde1fb8b5

Dordtenaar Pieter Groenewege (31) gaat een gooi doen naar een plek in de Tweede Kamer. De huidige fractievoorzitter van de lokale Partij voor de Dieren staat op de negende plek in de ontwerpkandidatenlijst.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Zeker van zijn positie is Groenewege nog niet helemaal. "Er heeft zich al een tegenkandidaat gemeld voor een plek boven mij. Als dat door het congres wordt goedgekeurd, zak ik een plekje. De keuze is dus echt aan de leden van de Partij voor de Dieren."

Tussen acht en tien zetels
Maar als zijn negende plek in stand blijft, kan het zomaar dat Groenewege één van de 150 zetels in de Tweede Kamer bemachtigt. In de laatste peilingen komt de partij van lijsttrekker Esther Ouwehand tussen de acht en tien zetels uit. Komt er dus een Dordtenaar in de Kamer? "Ik hoop het, als de kiezer mij dat gunt."

Wel kwam de partij afgelopen week veelvuldig in het nieuws. Het partijbestuur lag lange tijd overhoop met Ouwehand over de toekomst van de partij. Uiteindelijk trad het bestuur af en werd Ouwehand voorgedragen als lijsttrekker voor de Tweede Kamerverkiezingen.

"Ook de hele procedure aan het eind had niet het elan wat je ervan mag hopen", reageert Groenewege. "Maar iedereen zat aan het eind een beetje in die dompersfeer, het is zo jammer en onnodig dat het zo gelopen is."

Vertrek uit Dordt
Het is nog even afwachten of Groenewege daadwerkelijk een plekje in de Tweede Kamer bemachtigt. Wat wel duidelijk is: mocht hij Kamerlid worden, verlaat hij de lokale politiek. "In tegenstelling tot sommige andere Kamerleden vind ik die functies niet te combineren."

Op 24 september wordt de lijst voorgedragen aan het congres en weet Groenewege zijn definitieve plek. De Tweede Kamerverkiezingen zijn op woensdag 22 november.

Lees ook

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

hoogblokland

Gemeente hakt knoop door: deze twee locaties kunnen samen 275 vluchtelingen opvangen

Bleskensgraaf en Hoogblokland zijn gekozen als plekken voor nieuw te bouwen asielzoekerscentra. Op deze twee plekken in de gemeente Molenlanden zullen naar verwachting 125 en 150 vluchtelingen worden opgevangen. Met deze keuze valt Nieuw-Lekkerland af als locatie.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

Alpacajong

Feest op kinderboerderij: alpacajong Nacho is geboren

Alpacavrouwtje Flame is woensdagavond bevallen bij Kinderboerderij Papenhoeve in Papendrecht. Rond 19.15 uur werd jongetje Nacho geboren. Flame heeft de bevalling helemaal zelf gedaan en iedereen maakt het goed.

THUMB WEBSITE 2

Cultuurcentrum kent complete metamorfose: ‘Ruimte voor honderd bezoekers extra’

Cultuurcentrum Cascade in Hendrik-Ido-Ambacht is na een jaar gesloten te zijn geweest weer open. Door een grootschalige verbouwing en vernieuwing van het pand moest het samen met de bibliotheek een jaar lang wijken naar een tijdelijk onderkomen. De eerste twee verdiepingen hebben een behoorlijke metamorfose ondergaan.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”