gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente doneert 1400 kaartjes voor wintercircus aan voedselbank

33d46c3a9f3a60f6784f2fcc7443e72b

Het Dordtse stadsbestuur heeft besloten om 1400 kaartjes voor wintercircus Royal aan de voedselbank te doneren. Zo kunnen bijna anderhalfduizend kinderen die in armoede leven in december tóch naar het circus.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Wethouder Peter Heijkoop overhandigde maandagmiddag de toegangstickets aan Voedselbank Dordrecht. Dat deed hij op initiatief van de Verenigde Senioren Partij (VSP). "De Voedselbank is heel belangrijk voor de stad en helaas zijn er mensen die ervan gebruik moeten maken. Als gemeente doen we ook graag iets extra's voor mensen die moeilijk de eindjes aan elkaar kunnen knopen", aldus de wethouder.

"Het is al treurig dat het (de voedselbank, red.) er moet zijn maar dat houd je toch niet tegen. Er komen altijd mensen in de problemen. Als je die op de één of andere manier kan helpen, dan is dat altijd goed", vult René van der Gijp, ambassadeur van Voedselbank Dordrecht, aan.

Dat dacht circusdirecteur Toni Teuteberg ook. Voorheen reserveerde hij speciaal een uitverkochte zaal voor mensen met een kleine beurs, maar dat bleek erg duur. "Ik was verbijsterd toen ik van de wethouder hoorde dat de gemeente de tickets wilde kopen. We krijgen al subsidie van ze", vertelt Teuteberg.

Budget
Het gevoel van Teuteberg is begrijpelijk, aangezien de gemeente best diep in de buidel tast. Voor de tickets is 15.000 euro uitgegeven. Dat is mogelijk door het Dordtse armoedeprogramma. Heijkoop: "Dat is heel erg gericht op het laten meedoen van mensen, en in het bijzonder kinderen. We hebben via die weg budget vrij kunnen maken voor deze kaartjes". Het circus heeft de tickets tegen kostprijs aangeboden.

Teuteberg is al bezig met concessies, indien het in 2025 niet mogelijk is om nóg een keer kaartjes te doneren: "Als we 50/50 doen is het ook prima. Ik vind gewoon dat die kinderen, zeker met kerst, ook gewoon iets leuks moeten kunnen doen."

RTV Dordrecht was bij de overhandiging van de kaartjes, bekijk hier de beelden.

Lees ook

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

speld-768x511

Karoline Prins ontvangt zilveren gemeentespeld voor inzet voor kwetsbare moeders en baby’s

Karoline Prins heeft de zilveren gemeentespeld van Papendrecht ontvangen. Burgemeester Margreet van Driel reikte de onderscheiding uit als blijk van waardering voor haar uitzonderlijke en jarenlange inzet voor kwetsbare vrouwen, moeders en baby’s.

politieberichtrid

Automobilist slaat al spookrijdend op de vlucht voor politie en crasht in wijk

De politie in Ridderkerk heeft een automobilist van de weg geplukt, die al rijdend lachgas aan het gebruiken was. In zijn vlucht voor de politie reed hij met snelheden van meer dan 100 kilometer per uur door het dorp, waarbij ternauwernood een botsing met een lijnbus werd voorkomen.