gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gevangene mag buiten PI werken, maar daar gaat het mis: breekt kaak van collega

9a7f2a00e86c152a3a928eda49662c38

Tijdens werkzaamheden buiten de Dordtse gevangenis, heeft een gedetineerde een collega mishandeld. Daarbij is diens kaak gebroken, zo valt te lezen in een maandelijkse rapportage van de Dienst Justitiële Inrichtingen.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Gedetineerden werken tijdens hun periode in de gevangenis. Soms is dat binnen de muren van de inrichting, maar afhankelijk van hoe goed iemand zich gedraagt gebeurt dat ook buiten de gevangenis. Op 7 oktober is de betreffende gevangene buiten de gevangenis aan het werk als het misgaat.

Volgens een woordvoerder van de PI is de man dan aan het werk als orderpicker bij een productiebedrijf. Tijdens die werkzaamheden gaat er kennelijk iets mis, want de gevangene mishandeld één van de medewerkers van het bedrijf waar hij de werkzaamheden voor uitvoert. Daarbij loop het slachtoffer onder meer een gebroken kaak op.

De woordvoerder meldt dat “de betrokkene is geopereerd en momenteel herstellende is”. Uit respect voor de privacy worden geen verdere details over de medische situatie verstrekt. De dader wordt direct gestraft voor de mishandeling. Zijn ‘extramurale vrijheden’ zijn volgens de gevangeniswoordvoerder per direct opgeschort en “betrokkene is teruggeplaatst in een gesloten regulier regime”.

Ook heeft dit incident invloed op zijn re-integratietraject en eventuele vrijheden. Mogelijk zal hij voor de mishandeling worden vervolgd, het Openbaar Ministerie onderzoekt de zaak.

Lees ook

tempFileForShare_20260601-094338

Vlammen slaan uit busje op A27, verkeer wordt omgeleid

Op de A27 bij Hoogblokland is maandagochtend een voertuig in brand gevlogen. Op beelden is te zien dat de vlammen uit de wagen slaan.

PSX_20260619_092535

Jong kind maakt val van driehoog uit raam: 'Vrijwel geen letsel'

Een jong kind is donderdagavond van driehoog naar beneden gevallen in Dordrecht. Het kind viel uit het raam van een appartement aan de Kappeijne van de Copelloweg. Het slachtoffertje is naar het ziekenhuis gebracht.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

stille tocht Kalilu 02.jpg

Tweehonderd mensen lopen stille tocht voor neergestoken Kalilu (21): 'Dit doet mij goed'

Een stille tocht voor de 21-jarige Kalilu in Zwijndrecht heeft zo'n 200 mensen op de been gebracht. De jongeman werd vorige week neergestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in het dorp en overleed later aan zijn verwondingen. Vrienden, familie en buurtbewoners bewezen Kalilu de laatste eer. "Dit laat zien dat veel mensen om hem gaven."

IMG_8054 (1) (1)

Ron vond unieke oude beelden van de Papendrechtsebrug: ‘Gekocht voor 50 cent’

Unieke beelden uit 1967 van de Papendrechtsebrug. Die heeft collectiebeheerder Ron de Bruijn van het Regionaal Archief op de rommelmarkt gevonden begin jaren 2000. "Ik dacht die is van mij, hop meenemen", zegt Ron nu. Duur waren de beelden niet, Ron hoefde slechts vijftig guldencent te betalen.

72d34b52-4ce9-482b-af57-cf4b9f4ed274

Liever eigen zwembad en asielzoekers bij de buren, vindt deze nieuwe coalitie

De nieuwe coalitie in Hardinxveld-Giessendam wil liever een eigen gemeentelijk zwembad en noemt een asielzoekerscentrum (azc) binnen de eigen grenzen ‘onrealistisch’. Dat blijkt uit het bestuursakkoord van de nieuwe coalitiepartijen T@B en SGP.