Dordrecht, Netherlands

Intensievere klimaatsamenwerking met Belgie en Engeland

Dordrecht werkt intensiever samen met de Belgische steden Antwerpen en Gent en het Engelse Bradford bij het zoeken naar oplossingen voor de gevolgen van klimaatverandering. De vier steden hebben een subgroep gevormd binnen het Europese BEGIN-project. Dordrecht ontving donderdag de deelnemers.
Peter Tromp | 9 februari 2018 11:13 | Aangepast op 9 februari 2018 11:13
Ambtenaren en beleidsadviseurs uit Antwerpen, Gent en Bradford volgden donderdagochtend workshops in Dordrecht over oplossingen voor wateroverlast in stedelijk gebied. In de middag volgde een fietstocht langs voorbeelden van zulke oplossingen.

De deelnemers deden dinsdag mee aan workshops in Antwerpen. Woensdag deden ze dat in Gent. De serie workshops wordt op 20 en 21 februari afgesloten in Bradford.

Dordrecht werkt nauwer samen met de drie steden, omdat ze op dezelfde manier wateroverlast proberen te voorkomen. Ze delen kennis, ervaring en expertise. De steden vormen een subgroep binnen het Europese BEGIN-project. Dat is een samenwerking tussen tien Europese steden om oplossingen te zoeken voor wateroverlast in stedelijk gebied door de klimaatverandering.

Het gaat om zogenoemde blauw-groene oplossingen. Dat zijn groene gebieden of groenstroken die regenwater opvangen. Een voorbeeld van zo'n oplossing is het plan om het Wielwijkpark verder de wijk in te laten lopen. De Nieuwe Dordtse Biesbosch en de gescheiden afvoer van regenwater en ondergrondse wateropvangbassins zijn ook zulke voorbeelden in Dordrecht. Vooral de aanpak in Gent is vergelijkbaar met die in Dordrecht.

Belangrijk onderdeel van de te vinden oplossingen is het erbij betrekken van inwoners.

Lees ook

15 keer aangehouden voor rijden zonder rijbewijs

Een 20-jarige scooterrijder heeft het wel heel bont gemaakt. De politie heeft hem afgelopen maandag ...

Basisschoolkinderen op bezoek bij Dagcentrum Nova: 'Ontnemen van de vervreemding'

Om alvast een beetje in de paasstemming te komen, kwam groep 4 van de Repelear langs bij Dagcentrum ...

Dit wandkleed kost 45.879,40 euro, precies de studieschuld van de kunstenaar

Het is 4,70 meter lang, 1,50 meter hoog en kost 45.879 euro en 40 cent. Kunstenaar Mart Veldhuis uit...

Oud-docent heeft seks met twee zusjes van 15 en 17. 'Eén fout kan je hele leven op de kop zetten'

De oud-docent zegt dat hij alles kwijt is sinds zijn seksuele relatie met twee zusjes van 15 en 17 j...

Annemarijn uit Dordt deelnemer provinciale voorronde Nationale Voorleeswedstrijd

Annemarijn zal in de provinciale voorleesfinale van Zuid-Holland strijden tegen zeven andere scholie...

Voedselbank Zwijndrecht ziet stijging klanten maar heeft toch reden voor feestje

De sociaal-maatschappelijke instantie moest, samen met de kledingbank en het theaterhuis, veplaatsen...