gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Komende dagen op TV Dordrecht: Jasmijn op gesprek bij Kolff en zijn opvolger lijkt gekozen

94613b3f6d0845e92170e1dc6e40319f.jpg

Na maanden van radiostilte, lijkt de keuze voor de nieuwe burgemeester van Dordrecht gemaakt. De gemeenteraad buigt zich komende woensdag over de voordracht voor de opvolger van Wouter Kolff.

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Wat is er allemaal gebeurd sinds de zoektocht naar een nieuwe burgemeester voor de oudste stad van Holland van start is gegaan afgelopen najaar? Iedereen die zich herkende in de profielschets, de lijst met eisen waaraan de nieuwe burgervader of -moeder moet voldoen, kon solliciteren. En dus trok journalist Jasmijn Thomassen de stoute schoenen aan: zij zou best de eerste vrouwelijke burgemeester van Dordrecht willen worden.

In zes afleveringen volgen we Jasmijn, die samen met politiek verslaggever Pascal Lenstra ontdekt wat er allemaal bij een burgemeesters-sollicitatie komt kijken. En dat er genoeg redenen zijn om dat vak te ambiëren. Het salaris, de auto van de zaak, maar ook de rol die de burgemeester speelt in de raad en maatschappij. Toch is het tegenwoordig niet een populair ambt.

Wie wil er nog burgemeester worden?
De laatste jaren keldert de belangstelling, gevoed door bedreigingen en intimidatie. Toch zien 17 kandidaten het zitten om in Dordrecht aan de slag te gaan. Zeker de helft daarvan heeft bestuurlijke ervaring en is elders al eens wethouder of burgemeester geweest. Ingewijden laten hier en daar zelfs de naam van een voormalig staatssecretaris vallen. Maar zeker is dat niet; de sollicitatieprocedure is namelijk geheim.

Weken zijn voorbij gegaan, waarin het een komen en gaan was bij het kantoor van de commissaris van de Koning, de voormalig Dordtse burgemeester Wouter Kolff in Den Haag. Sollicitatiegesprekken, meerdere selectiegesprekken, geheim overleg met de vertrouwenscommissie. Het moet uiteindelijk leiden tot de benoeming van een nieuwe burgemeester komende woensdag.

Wat er besproken wordt op het provinciehuis? Dat zie je onder meer in aflevering 6 van ‘Jasmijn wil burgemeester worden’ op ons YouTube-kanaal. De hele serie is vanaf vrijdagavond ook iedere dag op TV Dordrecht te zien.

Lees ook

foto pap.png

Inwoners in conflict met gemeente over achtertuinen: ‘Dit kost straks duizenden euro’s’

Bewoners van de Papendrechtse straat Kombuis liggen overhoop met de gemeente over de inrichting van hun achtertuinen. Volgens de gemeente staan onder meer vlonders en tuinhuizen te dicht op het talud langs het water. Bewoners zeggen juist dat die regels nooit duidelijk zijn gecommuniceerd en dat zij nu plotseling worden geconfronteerd met ingrijpende aanpassingen en mogelijk hoge kosten. Uit een bewonersbrief blijkt dat meerdere huishoudens in maart en april een waarschuwingsbrief van de gemeente hebben ontvangen.

Foto De brand van de eeuw.png

'Er was eens': de brand van de eeuw

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. De eerste aflevering is vanaf 18:00 te zien op TV Dordrecht.

archiefnatuurbrandpexels.jpg

Nu ook in onze regio hoogste waarschuwingsniveau natuurbranden

In heel de regio geldt op dit moment het hoogste waarschuwingsniveau voor natuurbranden. Omdat het al langere tijd droog is, neemt het risico op een natuurbrand toe. In de regio zijn extra maatregelen genomen en voor iedereen geldt: wees extra alert.

politieaanhoudingbierenchips.png

Inbreker steelt geen geld, maar bier en chips

Een man heeft maandag ingebroken in een sportkantine in Dordrecht. De verdachte dacht dat daar wel wat losgeld te halen viel. Maar toen dit niet zo was, richtte hij zich op het bier en chips van de kantine. De politie heeft de verdachte ter plekke aangehouden.

Bushalte Papendrecht verplaatst

Deze bushalte wordt binnenkort verplaatst wegens 'ongewenste overstekers'

Bushalte De Lage Waard aan de Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht wordt verplaatst. Ook wordt de busbaan verlengd. De gemeente wil daarmee de verkeersveiligheid verbeteren en het openbaar vervoer laten doorstromen. Dit, naar aanleiding van ongewenste OV-overstekers op de weg.

sliedrechtsportpimwaslander.jpeg

Sliedrecht Sport moet beslissend finaleduel winnen voor landskampioenschap

De volleybalsters van Sliedrecht Sport hadden woensdagavond landskampioen kunnen worden, maar Apollo 8 heeft daar een stokje voor gestoken. De ploeg uit Borne won de wedstrijd van de Sliedrechters, waardoor er nu een vijfde en beslissend finaleduel gespeeld moet worden.