gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Man die studente aanviel blijkt asielzoeker Ambacht: ‘Niet te verkroppen’

e32bd6f0f3d1ab5af8b2375309e27a8e

Een 22-jarige man is woensdagmiddag opgepakt. Hij zou afgelopen weekend een 19-jarige studente in Rotterdam hebben gevolgd, mishandeld en geprobeerd te verkrachten. De verdachte verblijft op de asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht. Burgemeester Van der Giessen heeft zijn afschuw uitgesproken over het incident.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De studente reed in de nacht van vrijdag 27 op zaterdag 28 februari mee achter op de fiets van een vriendin vanaf Rotterdam Centraal. Het laatste stuk naar huis liep zij alleen. Op de Ringdijk in Rotterdam werd zij even voor 05.00 uur ‘s ochtends gepasseerd door een man op een bakfiets. 

Niet veel later komt diezelfde man, zonder bakfiets, snel achter haar aangelopen. Hij pakt haar van achteren vast en bedreigt haar met een mes. De vrouw weet los te komen en slaat op de vlucht, maar kan de man niet voorblijven. De man grijpt haar nogmaals vast en mishandelt haar, waardoor zij kort buiten bewustzijn raakt. Als de studente weer bij bewustzijn is schreeuwt zij om hulp. Een buurtbewoner wordt wakker, gaat naar buiten en roept naar de verdachte. Daarna slaat hij op de vlucht. Op camerabeelden is te zien dat hij ongeveer een uur later uitstapt op station Zwijndrecht.

De man laat het slachtoffer gewond achter. Zij wordt daarna overgebracht naar het ziekenhuis. Uit onderzoek blijkt dat hij geprobeerd heeft de vrouw te verkrachten.

De politie verspreidde woensdag beelden van de verdachte. De Ambachter kon diezelfde dag worden aangehouden op station Dordrecht Centraal.

‘Niet te verkroppen’
De burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht, Patrick van der Giessen, heeft zijn afschuw uitgesproken over het incident. “Al jaren vangen we in Ambacht vluchtelingen op en voor het grootste gedeelte gaat dat goed. De meeste mensen op de boot zijn dankbaar dat wij ze ontvangen hebben en leven zonder problemen met ons. Het is dan ook niet te verkroppen dat er enkele mensen zijn die niet alleen misbruik maken van onze gastvrijheid, maar daarbij ook dit soort gruwelijke acties verrichten (...).”

De burgemeester is van mening dat mensen in nood geholpen moeten worden, maar ziet ook dat de asielopvang een enorme druk legt op de gemeente. “Naar mijn mening kan onze maatschappij het huidige systeem niet langer dragen en ook niet de discussie hierover”, aldus Van der Giessen. “Wij kunnen wettelijk gezien niet zelf beslissen om niet mee te doen aan de opvang van vluchtelingen, wij kunnen niet zelf bepalen wie wel en wie niet bij ons te gast zijn. En wij moeten, en willen, vertrouwen op het werk van politie en justitie. Maar het piept en het kraakt en het schaadt onschuldigen.”

De burgemeester zegt met iedereen zijn best te doen incidenten te voorkomen, maar stelt dat de gemeente beperkt is in wat zij kan doen. “Dat geeft een machteloos gevoel. Zolang Den Haag geen goede, veilige en duurzame oplossingen biedt, blijft het heel kwetsbaar”, stelt hij. “Het is hoog tijd dat de mensen die er echt over gaan hun verantwoordelijkheid nemen.”

Lees ook

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.

Foto2

Reis door Koerdistan opent de ogen van Maila: ‘Dankbaar dat ik in vrijheid kon opgroeien’

Grootgebracht met de Koerdische cultuur en opgegroeid in Dordrecht: Maila Ahmad (32) is voor een zesdelige docuserie naar Koerdistan gereisd om haar achtergrond beter te begrijpen. Daarin stuit ze op heftige verhalen en leert ze over haar afkomst. “Ik wil heel graag dat wij als Koerden iets meer onze identiteit kunnen uitdragen en dat meer mensen van ons weten.”

pont rosmolenweg

Pont regelmatig te laat in de spits, slecht nieuws voor reizigers

De pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht gaat vanaf volgende week maandag minder varen. In de spits wordt de dienstregeling van drie naar twee keer per uur teruggeschroefd. "De ponten kunnen in de spits niet volgens de dienstregeling varen en zijn regelmatig te laat", verklaart Rijkswaterstaat.

IMG-20261004-WA0017 (1)

Geparkeerd busje in brand in Krispijn

In een geparkeerd busje in de Dordtse wijk Krispijn heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Dat gebeurde in de Albert Neuhuysstraat.

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.

foto rb zwi

Ruzie om meisje mondt uit in bloedige mishandeling: ‘Die jongen moet voelen’

Een gezellige avond in het café eindigt voor een man met rake klappen en trappen. Zijn gezicht zit onder het bloed, ook loopt hij een dikke neus en overal schaafwonden op. Twee mannen uit Zwijndrecht lopen, onder meer door Snapchat-berichten, tegen de lamp. “Hij gaat dood vanavond.”