gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mannetje van de visarend soap heeft beet: zijn kroost is geringd

7b8829e4a893ff497121b0b1ff1504ba

De visarend 7TG heeft toegeslagen in De Biesbosch. Nadat de Duitse dame BD61 haar Engelse man S2 inruilde voor de soortgenoot is het zo ver: hun nageslacht is geringd. Twee jonge visarenden van tussen de 23 en 25 dagen oud. Dat wordt gedaan voor landelijk onderzoek.

Redactie Streekomroep | Pim Takkenkamp |  | Aangepast op
Volgens Staatsbosbeheer is het extra bijzonder, omdat dit pas de derde keer is dat er jonge visarenden zijn geringd in Nederland. En na een serie overspel van de doorgaans monogame roofvogels, blijken 7TG en BD61 nu echt een koppel. “De hele actie duurde nog geen uur en nadat we wegreden kwamen de oudervogels alweer op het nest”, schrijft Staatsbosbeheer op hun Facebook pagina.

Visarenden broeden pas sinds 2016 in Nederland en door het ringen van de vogels hoopt Staatsbosbeheer dat ze worden teruggezien en gemeld. “Dat levert veel informatie en inzichten op”, volgens Staatsbosbeheer. “Zeker voor een zeldzame broedvogel zoals de visarend.”

Dat de omgeving moet wennen aan de visarend als nieuwkomer in De Biesbosch blijkt. Het nest van 7TG werd eerder bezet door ganzen en zijn partner kwam na een trektocht niet terug uit het zuiden. De roofvogels vliegen uit in Nederland en Europa, maar ook Afrika.

LEES OOK: Happy end? Visarend 7TG kiest voor nieuw vrouwtje en nieuw nest

Na het bedrog van de Duitse ‘ex’ gaat het goed met S2. Hij had na twee weken alweer een nieuwe scharrel in zijn nest.
Eind goed, al goed, zou je kunnen stellen. Zo ook voor de kinderen van het kersverse koppel. De kinderen van 7TG en BD61 verkeren in goede conditie. Welk geslacht de twee jongen hebben valt nog niet te bepalen.

Lees ook

IMG_2485

Herstelwerkzaamheden gestart aan talud bij station Sliedrecht Baanhoek

ProRail is begonnen met de voorbereidingen voor het herstel van het talud bij station Sliedrecht Baanhoek. Langs de Parallelweg wordt het bouwterrein ingericht. Deze voorbereidingen worden nu uitgevoerd, zodat alles gereed is voordat de Papendrechtsebrug voor negen maanden wordt afgesloten.

treinstoring

Nog langer geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land is naar verwachting nog zeker tot zaterdagmiddag ontregeld. Dat komt door een stroomstoring die maandagochtend is ontstaan bij station Rotterdam Stadion. Aanvankelijk werd gedacht dat het treinverkeer eerst dinsdagochtend en later donderdagavond weer kon worden opgestart, maar het herstel van de vele kapotte stroomkabels vergt nog meer tijd.

prorailstreekomroep

Nog altijd geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam kan nog altijd niet worden opgestart na de stroomstoring van vorige week. Voor het weekend gaf ProRail de prognose dat treinen vanaf deze maandagochtend weer zouden kunnen rijden, maar door verschillende tegenvallers is dat bijgesteld naar dinsdagochtend 05.00 uur.

businknijhofflaan

Moeder met twee jonge kinderen gewond na aanrijding

Een moeder met twee jonge kinderen op de fiets is donderdagochtend aangereden door een auto in Dordrecht. De aanrijding gebeurde op de Nijhofflaan.

bigrivers

Zaterdag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2025

Om al een beetje in de sfeer te komen van Big Rivers 2026 is deze zaterdag nog een keer de compilatie van vorig jaar te zien op TV Dordrecht.

paaltjesweg

Veiliger fietsen in Papendrecht: gemeente haalt gevaarlijke paaltjes weg

Fietsers kunnen weer een stuk veiliger gebruikmaken van het tweerichtingsfietspad langs de Ketelweg in Papendrecht. De gemeente heeft onlangs de vluchtheuvels met verkeerspaaltjes verwijderd die tussen de vele in- en uitritten van bedrijven stonden.