gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

MissieDordt: "Alle Dordtenaren met kerst een keer naar de kerk"

dce9f2b40fd69c96cab3ae8306f8ed34.jpg

Als het aan MissieDordt ligt brengt iedere Dordtenaar tijdens de feestdagen minimaal één keer een bezoek aan een lokale kerk. De interkerkelijke organisatie van kerken op het eiland van Dordrecht is een grote campagne gestart om deze wens werkelijkheid te zien worden. Vanaf volgende week gaat het charmeoffensief van start.

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
De campagne ‘Welkom in de kerk’ is bedoeld om mensen (hernieuwd)welkom te heten in de kerk.
Al vijfentwintig verschillende kerken hebben aangegeven hun deuren te openen voor bezoekers. Dat is hard nodig volgens de geestelijk vader van de campagne, Tim van Dijl. “De kerk is zo iets moois, het brengt mensen samen en zorgt daarmee voor samenhorigheid.”

Al jaren lopen de ledenaantallen van kerken door heel Nederland terug. Dat merkt MissieDordt ook op en daarom hebben zij een aantal jaar geleden actie ondernomen. In de afgelopen tijd deelde de organisatie tijdens kerst bijvoorbeeld warme soep uit, organiseerden ze tijdens de pandemie digitale kerkdiensten die vrij toegankelijk waren en zetten ze dus nu een groot charmeoffensief op om Dordtenaren in ieder geval éénmalig naar de kerk te krijgen.

Naast de fysieke billboards en visitekaartjes met “Welkom in de Kerk” daarop heeft stichting MissieDordt ook een website opgezet waar geïnteresseerde Dordtenaren kunnen kijken welke kerken er allemaal met de actie meedoen en wat de kerken op ons eiland van elkaar onderscheidt. Zo kan de bezoeker een goede afweging maken van welke kerk het beste bij de eigen wensen past.

Lees ook

Bushalte Papendrecht verplaatst

Deze bushalte wordt binnenkort verplaatst wegens 'ongewenste overstekers'

Bushalte De Lage Waard aan de Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht wordt verplaatst. Ook wordt de busbaan verlengd. De gemeente wil daarmee de verkeersveiligheid verbeteren en het openbaar vervoer laten doorstromen. Dit, naar aanleiding van ongewenste OV-overstekers op de weg.

sliedrechtsportpimwaslander.jpeg

Sliedrecht Sport moet beslissend finaleduel winnen voor landskampioenschap

De volleybalsters van Sliedrecht Sport hadden woensdagavond landskampioen kunnen worden, maar Apollo 8 heeft daar een stokje voor gestoken. De ploeg uit Borne won de wedstrijd van de Sliedrechters, waardoor er nu een vijfde en beslissend finaleduel gespeeld moet worden.

singelkerkridderkerk.png

De vlag op deze kerk kan voorlopig niet uit: ‘Trappen niet veilig genoeg’

De Singelkerk in Ridderkerk kan de Nederlandse vlag op de toren voorlopig niet hijsen. Normaal gesproken wordt dat gedaan op feest- en gedenkdagen, maar de trappen van de toren zijn volgens de brandweer nu niet veilig genoeg om te beklimmen.

THUMB ARTIKEL.png

Zoektocht naar dé geluiden uit de Drechtsteden: ‘Wat maakt bijvoorbeeld Sliedrecht Sliedrecht?’

Schapen op de dijk, supporters van de plaatselijke FC, de trein die voorbij raast en het water met de bijbehorende schepen. Het zijn zo al wat geluiden die voor Dordtenaren bekend voorkomen. Maar welke geluiden kenmerken juist de andere Drechtsteden? Geluidskunstenaar Elise ‘t Hart verzamelt geluiden uit de regio voor een bijzonder geluidskunstwerk dat te horen zal zijn in de binnentuin van het Dordthuis.

foto 2 artikel autobrand.jpg

Bedrijfsauto’s Monique afgefikt: ‘Expres geen make-up opgedaan, want ik wist dat ik ging huilen’

Dinsdagnacht wordt Monique van Esseveld, eigenaresse van De Wilhelminaboom, wakker gebeld met verschrikkelijk nieuws. Haar bedrijfsauto- én bus zijn in brand gestoken. De brandweer is snel ter plaatse om het vuur te blussen. Maar van beide wagens is er haast niets meer over. “Je ziet zulke brandjes overal wel in het nieuws, maar je denkt ‘het overkomt mij niet’. Maar toch overkomt het je wel.”

OPMA20260422 Edjo Frank.jpg

Op Pad Met Ad: Edjo Frank vertelt over leven met een joodse afkomst in 2026

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op pad met Edjo Frank. Edjo is de zoon van joodse ouders die de holocaust hebben overleefd. In deze aflevering gaat Ad in gesprek met Edjo over het hebben van een joodse afkomst in de huidige staat van de wereld en ook het jodendom in Dordrecht wordt besproken.