gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mogen uw buren komen gluren? Festival doet oproep

e423fe70ae10aef87803697abd9bf753

Tijdens het landelijke cultuurfestival Gluren bij de Buren stellen Nederlanders massaal hun huiskamers en tuinen open voor bezoekers. In Dordrecht loopt het voor de komende zomereditie echter nog niet zo soepel. Aan het aantal aanmeldingen van deelnemers ligt het niet, vooral het aantal tuinen blijft achter.

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Tijdens de zomereditie van amateurkunstfestival Gluren bij de Buren 2024 werden er in Dordrecht zo'n vijftig tuinen opengesteld. Bij dit evenement is het de bedoeling dat bezoekers hun buren en stadsgenoten op een laagdrempelige manier bezoeken, onder het mom van een kunstzinnig of muzikaal optreden in of rondom het huis van de ander. Denk daarbij aan muziek, dans, theater of kleinkunst.

De organisatie doet daarom een oproep aan Dordtenaren om hun tuin, of zichzelf als artiest, aan te melden voor een optreden. Volgens de organisatie maakt het niet uit wat voor tuinen beschikbaar worden gesteld: "Groot, klein, betegeld of begroeid, voor elk formaat is een passende show te vinden."

Het aanmelden van uw tuin of show kan online tot en met zondag 11 mei. Het volledige programma wordt aan het eind van die maand bekendgemaakt. Het festival zelf zal plaatsvinden op 29 juni 2025.

Benieuwd wat u kunt verwachten? Hieronder ziet u kort wat sfeerbeelden van de zomereditie van 2024.

Lees ook

Noordtunnel en brug over de noord

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.