gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Na jaren onzekerheid, eindelijk nieuwbouw voor deze waterscouts

950e4fa53e335f57615244dfbb4835db

Een hagelnieuw scoutinggebouw verrijst binnenkort langs de Baden-Powellaan in Dordrecht. Het wordt het onderkomen van de waterscouts van Johan & Cornelis de Witt. “Ideaal, want op deze nieuwe plek kunnen we onze boten in de winter binnen onderhouden.”

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Een scoutingvereniging met als adres de Baden-Powellaan, het is alsof het zo moest zijn. Want hoe dicht kun je bij de oorspong van de padvinderij zitten, als je huist aan de straat die vernoemd is naar de Britse luitenant-generaal die de jeugdbeweging ooit bedacht? En dat is niet alles wat deze plek perfect maakt voor de waterscouts.

“Prachtig, aan het water met bootjes, de ideale plek voor een zeeverkennersgroep.” Het is voor de 114-jaar oude vereniging een verademing als ze straks op hun nieuwe plek zitten, vertelt voorzitter Giljam Val. “Er komt een hijsboog waarmee we de bootjes uit het water kunnen tillen en in een speciale hal kunnen stallen. Daarmee kunnen we altijd veilig en droog het onderhoud doen.”

Nu nog huist de vereniging in een oud schoolgebouw iets verderop, met de bootjes op een paar honderd meter afstand. Straks kunnen de scouts vanuit het nieuwe gebouw direct de steiger op en gaan varen. “We zijn hier al ruim vijf jaar mee bezig. We hebben daarvoor jaren in onzekerheid gezeten. Maar nu gaat het dan echt gebeuren.”

De bouw zal redelijk vlot gaan, verwacht de voorzitter. “Als de palen er straks inzitten, wordt het gebouw neergezet. Dat is allemaal in feburari klaar”, vertelt Val. “Maar dan moeten we zelf nog flink aan de bak, want binnen moet dan nog van alles gebeuren. Doel is om in juli komend jaar de opening te kunnen vieren.”

Voordat dat zover is, is de start van de bouw voor de scouts nu al reden voor een feestje. Zaterdagmiddag wordt de bouw met de ongeveer zestig leden en de verantwoordelijk wethouder afgetrapt.

Lees meer over:

Lees ook

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.