gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nanning Mol wordt nieuwe burgemeester van Dordrecht

2f779f13d4953b730aa76e5ceb167c21.jpg

De Dordtse gemeenteraad gaat Nanning Mol (VVD) voordragen als nieuwe burgemeester van de stad. De raad heeft dat woensdagavond in een besloten vergadering bepaald. Mol is nu nog burgemeester van Laren en zal naar verwachting in juni aantreden als opvolger van de afgelopen zomer vertrokken Wouter Kolff.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De zoektocht naar een nieuwe burgemeester van de oudste stad van Holland begon afgelopen november, toen de gemeenteraad akkoord ging met het pakket aan voorwaarden waar de nieuwe burgemeester allemaal aan moest voldoen. Daarbij zijn ook inwoners van de stad via een enquête geraadpleegd.

De nieuwe burgemeester moest herkenbaar zijn, een hoeder zijn van de openbare orde, een voortrekkersrol hebben in de regionale samenwerking en een aandachtig voorzitter in het Stadhuis zijn. Daarnaast zou de nieuwe burgemeester een kleurrijk figuur moeten zijn; een persoon die zowel dicht bij de inwoner kan staan, maar ook in Den Haag of zelfs in Brussel wat kan betekenen voor de Dordtenaar.

Sinds 2019 is Nanning Mol burgemeester van de gemeente Laren in Noord-Holland. Daarvoor was hij wethouder in Voorschoten.

In totaal waren er 17 sollicitanten, van wie de jongste kandidaat de 21-jarige journaliste Jasmijn Thomassen was. In een speciale YouTube-serie van RTV Dordrecht konden we haar sollicitatieproces volgen. De meeste burgemeesterskandidaten hadden ruime bestuurservaring, sommigen waren elders al wethouder of burgemeester geweest. De gemeenteraad heeft woensdagavond uit de laatste twee overgebleven kandidaten Mol gekozen.

De voordracht van de gemeenteraad gaat nu naar de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. Uiteindelijk zal Nanning Mol door de Koning officieel benoemd worden. De installatie en beëdiging van de nieuwe burgemeester staat gepland voor donderdag 5 juni.

Lees ook

foto artikel pilot game.jpg

Geen boek, maar een game op je leeslijst: bieb experimenteert op middelbare school

Een game uitspelen in plaats van het lezen van een boek voor je leeslijst. Mogelijk wordt dat de toekomst voor middelbare scholieren. Bibliotheek AanZet, die tientallen vestigingen in onze streek heeft, onderzoekt hoe games een serieuze rol kunnen spelen in het onderwijs. Bijvoorbeeld tijdens de Engelse les.

Nieuw project.jpg

Gewapende beroving op lachgasverkopers laat diepe sporen na, OM eist taakstraffen

Vier verdachten van een gewelddadige en gewapende beroving op twee lachgasverkopers hoeven, als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, niet terug de cel in. De broers dachten in april 2022 lachgas te verkopen op een parkeerterrein in Hardinxveld-Giessendam, maar eindigden in het ziekenhuis.

IMG_1616 (2).jpg

Houten hek bezorgt Van Drunen moeizame start van WK motorcross

Lotte van Drunen is de jacht op haar derde WK-titel begonnen met een vierde plaats. In Frankrijk ging de Sliedrechtse motorcrosser onderuit, waarna haar motor vast kwam te zitten onder een houten hekwerk.

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.