Dordrecht, Netherlands

'Nu Niet Zwanger' krijgt vervolg na succesvolle start

Het programma 'Nu Niet Zwanger' beschermt kwetsbare mensen door bewust een keuze te maken over het moment van hun kinderwens, zodat zij niet onbedoeld zwanger raken. De gemeenten Dordrecht en Zwijndrecht geven met de GGD Zuid-Holland Zuid een vervolg aan dit programma.
Corrado Francke | 7 juli 2020 11:47 | Aangepast op 7 juli 2020 11:47
De aanpak draait om intensieve begeleiding van (potentiële) ouders die te maken hebben met een combinatie van problemen. Zoals: psychiatrische problemen, verstandelijke beperking, verslaving, dakloosheid en/of schulden. 

De aandachtsfunctionaris gaat het gesprek aan met mensen in de vruchtbare leeftijd. De eerste resultaten laten zien dat maar liefst 82% van de mensen in het programma vrijwillig kiest voor anticonceptie en een zwangerschap uitstelt. Zij maken hiermee bewust de keuze om in hun huidige situatie niet zwanger te willen worden.

“Natuurlijk wil ik nu niet zwanger worden, dat kan ik er nu helemaal niet bij hebben!” sprak een cliënt in de daklozenopvang tijdens een gesprek over haar kinderwens.

De gemeenten Dordrecht en Zwijndrecht, GGD ZHZ en ketenpartners zijn blij dat het gesprek nu actief gevoerd wordt en gaan met vertrouwen de verdere samenwerking aan.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Coffeeshopbezoek eindigt in steekpartij met schaar: OM wil verdachte vrijspreken

De 21-jarige man die verdacht wordt van een steekpartij op het Bagijnhof in Dordrecht moet worden vr...

Rook uit scheepsruim, olierestjes in brand

Bij een scheepswerf aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft korte tijd brand gewoed in het ruim van ...

Fietscursus voor ouderen: ‘Soms schrik ik me rot’

De aanwezigheid van elektrische stepjes, snelle fietsen en fatbikes op de fietspaden zorgt ervoor da...

Kortstondige romance mondt uit in stalking en bedreiging: 730 berichten op één dag

Tegen een dertigjarige man uit Oudekerk aan den IJssel is een voorwaardelijke celstraf en een gebied...

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...