gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opnieuw vragen over geluidsoverlast verkeer

d0889284efe63588a3c2f65caa714580

De Dordtse VVD wil dat het college van burgemeester en wethouders op zeer korte termijn maatregelen neemt tegen pretrijders die met veel geknetter en geronk de stad onveilig maken.

Ron van de Rhee |  | Aangepast op
Eerder liet de VVD ook al weten dat het geduld van de partij op is. Fractielid Alexander Kuhlman zegt dat het op sommige plekken in de stad onmogelijk is om rustig op een terras te zitten zonder gestoord te worden door racende motoren en pretrijders. Vooral luidruchtige quads vormen een bron van ergernis.

Nu ingrijpen
Eerder liet het college weten te gaan laten onderzoeken welke maatregelen er mogelijk zijn. Denk dan bijvoorbeeld aan “lawaaiflitsers”, flitspalen die het geluidsniveau van een voertuig meten en bij overtreding een foto maken van het kenteken. Rotterdam is al een tijd bezig met de ontwikkeling en inzet van zo’n soort meetsysteem.

“Dordrecht kan na Rotterdam niet achterblijven” zegt Kuhlman. “Als onnodig verkeerslawaai in omliggende gemeenten aangepakt kan worden, dan kan het in Dordrecht ook. Pretrijders moeten niet het idee krijgen dat Dordrecht een stad is waar je je gang kan gaan.” aldus de Dordtse liberaal. Khulmann wil daarnaast kijken of het mogelijk is om een verbod op quads (vierwielige motoren) in bepaalde gebieden van de stad van de grond te krijgen.

Naast de plaatsing van lawaaiflitsers oppert de VVD nog het plaatsen van geluidsinfo-displays. Dat zijn schermen waar de berijder zelf kan zien of hij of zij over de schreef gaat qua volume. De VVD eist, in inmiddels opnieuw gestelde schriftelijk vragen, dat direct begonnen gaat worden met de bestrijding van de overlast.

Bekijk hieronder de reportage over de vragen van de VVD.

Lees ook

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.

PSX_20260928_074129 (1)

Bestuurder vliegt uit de bocht, bestelbus de sloot in

Een slecht begin van de week voor de bestuurder van een bestelbus. De man miste op de Parallelweg in Papendrecht een flauwe bocht en reed rechtdoor een sloot in.

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

De Bie Jong PSV FC Dordrecht

Rake penalty bezorgt FC Dordrecht gewenste start van tweede periode

FC Dordrecht is maandagavond goed begonnen aan de tweede periode in de Keuken Kampioen Divisie. Op bezoek bij Jong PSV, waar de ploeg vorig seizoen nog een playoff-ticket liet liggen, werd Joey de Bie door een rake strafschop matchwinner: 0-1.

foto

Vrachtwagens botsen op A16, automobilisten negeren rode kruizen

Twee vrachtwagens zijn woensdagochtend gebotst op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Door het ongeluk staat verkeer tussen Dordrecht en Rotterdam in de file.