gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Papendrechtse raad wil geen nieuw skatepark

42417cd96f67173957ddbf035df6365d.jpg

Er komt geen nieuwe skatebaan in Papendrecht. Dat werd donderdag duidelijk in een oordeelsvormende vergadering van de gemeenteraad, waar een meerderheid van de partijen aangaf weinig te voelen voor de aanleg van een nieuw skatepark.

Redactie Streekomroep | Hans Hulswit |  | Aangepast op
Een deel van de bezwaren was financieel van aard. Met name het PAB (Papendrechts Algemeen Belang), het OP (Onafhankelijk Papendrecht), D66 en de VVD vonden het plan te duur. Het zou gaan om een nettobedrag van 240.000 euro. Ilias Brands (OP) vond bijvoorbeeld dat het wel om veel geld ging voor een kleine groep gebruikers. D66, bij monde van Niels van Heteren, stelde dat het vervangen van groen door beton een slecht idee was.

Drie scenario’s
In het 'hoe nu verder' met het skatepark lagen drie scenario’s op tafel. Scenario 1, dat al in januari was besproken, omvatte de aanleg van een skatepark in park Oostpolder, vlakbij de terreinen van vv Drechtstreek. Scenario 2 betekende de aanleg van zo’n skatepark op het Slobbengors, waar het in de plaats zou komen van een van de oefenvelden van VV Papendrecht. En dan was er nog scenario 3: niets doen, dus helemaal geen nieuw skatepark.

In de loop van de vergadering werd duidelijk dat een kleine meerderheid koos voor scenario nummer 3. Dit was in tegenstelling tot de vorige besprekingen, toen scenario 1 favoriet leek.

Het CDA was daar niet blij mee en liet weten een motie te willen indienen om ervoor te zorgen dat de huidige skatebaan bij het Sportcentrum kan worden opgeknapt of zelfs uitgebreid. Wethouder Jan Dirk van der Borg voelde niets voor die laatste optie. Bij uitbreiding van de huidige baan zou er een inspraakronde volgen en dat kost veel tijd.

Het is nu de bedoeling dat de gemeenteraad op 24 oktober een definitief besluit neemt, waarbij het voorstel de huidige skatebaan op te knappen een belangrijke rol zal spelen.

Lees ook

mijn asz hack.png

CYBERCRIME

Toch patiëntgegevens gestolen bij ziekenhuis-hack ChipSoft

Bij de ransomware-aanval op ChipSoft zijn toch gegevens van ziekenhuispatiënten gestolen, laat het bedrijf weten. De softwareontwikkelaar zit onder meer achter het elektronisch patiëntendossier van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Sinds de hack hebben cliënten al meer dan een week geen toegang tot dat dossier.

kunstwerk rotonde HiA.png

Vandalen slopen in brons gegoten kunstwerk met zaag en nemen delen mee

Op een rotonde in Hendrik-Ido-Ambacht is een beeldbepalend kunstwerk vernield. Ook is een deel verdwenen, zo meldt de gemeente donderdag. Het gaat om het werk Droomeiland van beeldend kunstenaar Lianne de Lepper.

Totaal foto jonge raadsleden.jpg

Deze vier twintigers duiken de ‘grijze’ Dordtse politiek in

Mihriban Burgaz (23 jaar), Mila van Hunen (23 jaar), Emre Hoogduijn (25 jaar) en Naomi Lindner (22 jaar) hebben een nieuwe bijbaan: raadslid of fractievoorzitter in de Dordtse gemeenteraad. Deze vier twintigers zijn na een mooie verkiezingsuitslag klaar om de komende vier jaar hun stem te laten horen in de lokale politiek. “Ik schrok er zelf ook van”, aldus Lindner.

verkeern3.png

Asfalt N3 is beschadigd, maar herstel laat vanwege de kosten op zich wachten

Een rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht blijft voor nog onbepaalde tijd afgesloten. De baan is dicht door schade aan het asfalt, maar vanwege de financiële situatie kan dit nog niet worden gerepareerd. Het probleem speelt op meerdere snelwegen in het land en leidt niet alleen tot oponthoud op de weg, maar ook tot vragen op sociale media.

afval opruimdagen.png

Milieustraat komt naar de Dordtenaren toe: gratis afval inleveren in eigen buurt

De komende tijd kunnen inwoners van Dordrecht gratis hun afval inleveren in verschillende wijken. Van oude kleding tot plastic, keramiek of koelkasten: er kan van alles ingeleverd worden tijdens de opruimdagen. De actie begon woensdag in Crabbehof, met een pop-up milieustraat aan de Donkerstraat.

Foto Kindertentoonstelling Dordrechts Museum.jpeg

Kindertentoonstelling trekt steeds meer jonge kunstliefhebbers en wordt verlengd

Het Dordrechts Museum heeft met haar kindertentoonstelling 'Ik zie, ik zie' zo’n 70 procent meer jeugdige bezoekers getrokken dan vorig jaar en wordt om die reden verlengd. Basisschoolkinderen en hun ouders maken hierin kennis met ‘echte’ kunstwerken. “Het is niet makkelijk om deze doelgroep naar een kunstmuseum te trekken”, aldus artistiek directeur Femke Hameetman.